Trenéři
Anežka Ševčíková
Anežka studuje na Přírodovědecké fakultě UK a zabývá se fyziologií a kardiologií. Díky čemuž si uvědomuje, jak moc je pro zdraví důležité se aspoň trochu správně hýbat. Od 12 let závodila v atletice a běhu do vrchu, kde si vyzávodila pár republikových i světových medailí. Pak přišlo zranění kolene a přesměrování na triatlon, kterému se teď vrcholově věnuje. Ráda by sdílela svoji radost k pohybu a získané zkušenosti. Běh je terapie pro tělo i pro duši.
Tereza Svobodová
Ke sportu Terku rodiče vedli od dětství, jako malá dělala atletiku a později se dala na triatlon, který ji nadchnul a docela jí i šel - má 2 medaile ze závodů evropského poháru juniorů, účastnila se juniorského mistrovství Evropy i světa. Nikdy ale nezapřela své běžecké kořeny, i mezi triatlonisty je známá jako "pomalá plavkyně a rychlá běžkyně". Kromě triatlonu a dráhy si vyzkoušela i skyrunning a má doma stříbro z juniorského MS v disciplíně Vertical Kilometer. Jak je vidět, miluje běhání ve všech formách a ráda by tuto lásku probouzela i v ostatních - třeba právě jako trenérka ve Jdu běhat.
Katka Kunštová
Katka se sice sportovcem nenarodila, jako dítě na žádný sportovní kroužek nechodila a k běhu se dostala až v roce 2016, kdy se zamilovala do překážkových OCR závodů, ale pak tomu naprosto propadla. Následoval kurz fitness trenéra, kineziotaping, trenér kondičního běhu 3. třídy a další certifikace spojené se sportem a správnou funkcí těla. Působí 5 let jako ambasador Rozběháme Česko a je i jejím trenérem
Honza Bielik alias Johny Alaskan
Honza se k běhu dostal od svých 16 let díky rodině, která byla průkopníkem mushingu v Čechách (běh se psím spřežením). Věnuje se dlouhodobě canicrossu, kde získal 3. místo na mistrovství republiky. Je majitelem a ředitelem neziskové organizace Rozběháme Česko. To se zrodilo díky jeho lásce ke psům, canicrossu a běhání. Myšlenka se rozšíříla však mnohem dál, ke “zvedání lidí z gauče”, a to do 80 měst v celé ČR. Honza vede jak individuální, tak soukromé tréninky již 10 let.
Petr Hess
Petr má sportovního ducha: na střední škole běhal a plaval závodně. Po studiu VŠCHT v Praze se ke sportu vrátil a udělal si kurz trenéra kondičního běhu. Nyní je studentem celoživotním vzdělávání na FTVS UK a rozšiřuje si odbornost o kondičního trenéra pro jednotlivce a sportovní kluby, také už je držitelem profesní zkoušky výživového poradce. Jeho největším úspěchem byla kvalifikace na Mistrovství světa do Spojených států na závod Sparťan Race Ultra. Přes den pracuje jako technologický architekt v nadnárodní korporaci, kde se kromě technologií také zabývá otázkou work-life balance a wellbeing. Ve volném čase relaxuje tancováním salsy a bachaty.
Míša Treglerová
Míša má nabitý rozvrh: dokončuje magisterské studium na FTVS, trénuje atletickou přípravku v ASK Slavia a také sama ještě aktivně závodí. Její běžkyně jsou nadšené z informací i nakažlivé dobré nálady, kterou jim Míša předává. Na trénování jí nejvíc baví vidět, jak se její začátečnice zlepšují a jak je to baví.
Petra Heřman
Petra vystudovala Vysokou školu tělesné výchovy a sportu PALESTRA a od té doby se nezastavila. Trénuje v běhu dospělé běžkyně a běžce, potkáte ji jako vodičku neboli pacemakerku na RunTour závodech, a je také sportovní a rekondiční masérkou. Je známá svou výbornou náladou a skvělou energií, kterou nadchne pro běh každou začátečnici. Můžete ji sledovat a nechat se motivovat k pohybu spolu s další trenérkou Luckou Koblicovou na profilu @holkyzplakatu.
Tereza Muladi
Tereza vystudovala katedru tělesné výchovy a sportu na Ostravské univerzitě a momentálně učí tělesnou výchovu a zdravý životní styl na základní a střední škole. V období dospívání se 12 let závodně věnovala atletice, kdy běhala střední tratě a od 18 let také trénovala mladé atlety od přípravky po dorost. Kromě běhání je dalším jejím koníčkem fitness a posilování vlastní vahou. Několik let pracovala jako osobní trenérka začátečníků i již pokročilých svěřenců. Motto: "Běhání musí člověka hlavně bavit, výsledky pak přijdou samy."
Adéla Pecháčková
Adéla se sportu věnuje od malička. Začala gymnastikou, pak ji zlákal tanec, taneční aerobic a nakonec objevila i krásu běhu. Poté, co se jí narodil syn, nechtěla se sportem přestat, a tak absolvovala rekvalifikační kurz na instruktora skupinových lekcí a začala vést venkovní lekce pro maminky a jejich děti. Adéla umí své běžkyně namotivovat a zároveň je nestresuje přehnanými ambicemi. Už se nemůže dočkat, až se společně potkáte na kurzu!
Tereza Hlaváčová
Terka momentálně studuje obor Fyzioterapie na UK FTVS a dokončuje magisterské studium v oboru Wellness. Na FTVS vystudovala Kondičního trenéra a věnuje se ještě masážím. Běhala závodně od 14 let a získala i nějaké republikové medaile na dlouhých tratích. Na své běžecké a studijní cestě se naučila, jak funguje lidské tělo, a hlavně o vlivu psychiky. Běh je pro ni především o pocitech a emocích. Je to volnost a radost, kterou chce předávat ostatním.
Eva Novotná
Eva běhá aktivně od 9 let a kromě běhu trénuje i plavání a lyžování. Vystudovala filosofii, zdravotnického záchranáře a trenérství na FTVS. Na tréninku plavání ji zlákali kamarádi k triatlonu a orientačnímu běhu. Běh ji baví v jakékoli podobě: na oválu, v terénu i s mapou. Největší výzvou jsou však pro ni v poslední době horské maratony. Věnuje se aktivní sportovní přípravě mládeže i dospělých již několik let. Říká že tréninky vede tak, aby byly inspirací, radostí a zároveň, aby se předešlo zbytečným zraněním. Připravuje proto tréninky tak, aby byly zábavné, ale také aby byly dlouhodobě udržitelné. Ráda začíná i s úplnými začátečníky, protože ráda objevuje srdce nových sportovců a sportovkyň.
Katka Martínková
Kačka se od dětství věnovala plavání. Ve 12 letech ale do jejího života přišla atletika, tu si zamilovala a zůstala v jejím životě až dodnes. Do 18 let se věnovala tomuto sportu závodně, ale následná studia směřovala trochu jiným směrem (momentálně studuje Přírodovědeckou fakultu UK), nicméně běh je stále jeden z Kaččiných největších zájmů a s radostí může své zkušenosti předávat dále. Na trénincích šíří dobrou náladu, jelikož jak sama říká: "Běhat by se mělo hlavně s úsměvem!"
Ondřej Černý
Ondra učí na základní škole a vedle toho vede sportovní kroužky pro děti a mládež. Nejraději sportuje venku. Rád zkoumá nová místa, užívá si přírodu a k tomu všemu využívá různé sporty. Poslední roky ho uchvátil orientační běh, tak si volí pěkná zajímavá místa, kde nejsou jenom rovinky.
Míša Kašová
Míša vystudovala Aplikovanou tělovýchovu na FTVS UK a učitelství biologie a tělesné výchovy. Pracuje jako učitelka tělesné výchovy a přírodopisu na 2. stupni ZŠ. Od mala má ráda sport, hlavně cyklistiku a běhání. Mnoho let dělala závodně atletiku a i nyní se ráda účastní různých výzev. Míša má zkušenosti s vedením nejen běžeckých kurzů pro ženy, ale i s vedením kruhových tréninků, atletiky, netradičních sportů dětí, a také s organizováním dětských sportovních táborů. Už se moc těší, až se s tebou potká na tréninku!
Lucka Koblicová
Luca vystudovala tělesnou výchovu a biologii na Univerzitě Palackého v Olomouci. Nyní je na mateřské dovolené. Dříve se věnovala atletice (400m překážek), dnes se snaží své zkušenosti z běhu předávat dál. Mimo jiné ji potkáte na závodech jako pacemakera neboli toho, kdo pomáhá ostatním běžet na určitý čas. Běh miluje pro svou volnost...stačí obout tenisky a vyběhnout! Její motto: "Není větší chyby než přestat zkoušet." S Lucou se nejčastěji potkáte na kurzech pro pokročilé v Praze. Můžete ji sledovat a nechat se motivovat k pohybu spolu s další trenérkou Petrou Heřman na @holkyzplakatu.
Martin Levý
Martin reprezentoval v atletice už na základní škole (skok vysoký a běh 1500m), pokračoval na střední (běh 3km a basketbal) i na vysoké škole (akademické hry) a to vše bez tréninku. Kromě běhu také rád tancuje a 3 roky závodně tancoval latinskoamerické tance, což je občas vidět v běžecké abecedě. Vystudoval filozofii, která ho dovedla k pohybu a studiu na soukromé fakultě tělesné výchovy PALESTRA, obor kondiční trenér. Po několika kurzech Českého atletického svazu se stal certifikovaným běžeckým trenérem. Trénování se věnuje už přes 10let a můžete ho sledovat na sociálních sítích jako @Martin.behuzdar. Martin se řídí heslem "Carpe diem" a užívá si tak každý trénink. Běhá celoročně a rád ti během tréninku zodpoví zvídavé dotazy ohledně běhu a všeho, co k tomu patří.
Honza Jírovec
Honza vystudoval na FTVS obor trenér atletiky a dodělal doktorát z kinantropologie. Učí tělesnou výchovu na základní škole a snaží se o pozitivní přístup dětí k pohybu. Trénuje také děti od 3 do 15 let v plavání a atletice, společně s kondičními tréninky. Honza se dříve závodně věnoval florbalu a desetiboji, je zkrátka sportovním nadšencem a rád si zahraje jakoukoli sportovní hru. Pohyb mu přináší spoustu radosti a naplnění. Honza Ti rád pomůže naučit se správně běhat a pohybem se bavit.
Ondra Zadrobílek
Ondra vystudoval tělesnou výchovu na univerzitě v Olomouci, a teď předává své nadšení pro tělocvik a pohyb dětem na ZŠ v Modřanech, kde také vede atletickou přípravku. Často jej potkáte na závodech od 5 km do půlmaratonu. Na maraton je podle svých slov ještě příliš mladý :) Jeho životní filozofií je: Běh mám rád proto, že nezvykle chutná a nejde ničím nahradit, podobně jako pivo.
Mája Krauzová
Mája je všestranná osobnost: vystudovala angličtinu a ruštinu a nyní se věnuje i jejich výuce na základní škole. Vedle toho vystudovala rekreologii, 10 let reprezentovala ČR v rychlostní kanoistice, a nyní běhá pro radost sama anebo se psem. Mája ráda pomáhá s prvními sportovními krůčky, a když díky ní někdo začne běhat a sportovat, je to pro ni ta nejlepší odměna. Ráda vede tréninky hravě a snaží se, aby si běžkyně pokaždé zažily něco nového. Po mnoha letech působení v Jdu běhat dobře ví, kdy přitlačit a běžkyně motivovat, a kdy už raději ne. Všechno v pohodě vysvětlí a probere - její nováčci si ji prostě nemohou vynachválit.
Michal Štohanzl
Když se na Michala podíváte, bude vám jasné, že před vámi stojí nejen sympaťák, ale i pan Sportovec, který sportu rozumí a věnuje se mu ve dne v noci, tělem i duší. Michal má za sebou patnáct let trenérské praxe v oblasti kondičního a běžeckého tréninku u rekreačních i výkonnostních sportovců a klubů. Studoval na Fakultě tělesné výchovy a sportu UK, kde dokončil doktorát. Pro zvědavé: doktorát byl z kinantropologie se zaměřením na fyziologii zátěže, tvorbu a aplikaci kondičních programů :) Krom trénování v Jdu běhat působí především jako odborný asistent na Katedře tělesné výchovy ČZU, kde vyučuje kondiční sporty a je vedoucím oddílů atletiky a běžeckého lyžování. Snaží se, aby si ostatní do života odnášeli pozitivní vztah k pohybu. Sám býval všestranný desetibojař, věnoval se závodům typu Ironman a teď ho baví hlavně překážkové běhy. Na kurzech Michal ohromí svými teoretickými znalostmi a praktickými radami, díky kterým předejdeš běžeckému úrazu a vypiluješ techniku ;)
Anička Rohulánová
Anička trénuje a učí lidi od 3 do 83 let a práce s nimi ji hrozně baví. Jejím největším potěšením je, když může rozdávat radost z pohybu, zlepšovat jejich fyzickou kondici a přivést je k pravidelnému tréninku. Během studia na FTVS plavala, hrála volejbal, až zakotvila na atletickém ovále. Jsme rádi, že se Anička trenérství běhu i plavání začala věnovat, je totiž skvělá!
Františka Sobotová
Sport je pro Františku srdeční záležitost ve všech možných podobách. Mnoho let se věnuje CrossFitu, který obsahuje prvky snad všech sportů, na které člověk jen může pomyslet. K běhu se dostala především díky svému čtyřnohému parťákovi a naprosto mu propadla. Při běhání a pohybu obecně klade důraz především na zdraví - jak to fyzické, tak psychické. Proto se snaží své svěřence vést tak, aby si běh užívali, naučili se základy techniky, aby je nic nebolelo a hlavně, aby se po každém tréninku cítili skvěle, aby na sebe byly pyšné za každý běžecký krok! A s kým nejraději sdílí své tréninky? Především s ženami, které se odhodlávají s běháním začít, s ženami, které chtějí společně se ní na chvíli utéct od denních starostí.
Radka Hanzlová
Radka je vzděláním socioložka, ale srdcem běžkyně. Její běžecká cesta započala v 9 letech, kdy začala s atletikou jako sprinterka porážející i kluky. V průběhu let se v běhání na dráze posouvala stále k delším distancím, až jí i dráha byla krátká a přesedlala na silniční tratě až maratonu. Ve svých nejlepších letech patřila k užší české běžecké špičce. Postupem času i kvůli zdravotním komplikacím závodní kariéru ukončila (2018), protože ji to už netěšilo a nechtěla běhat jen proto, "že musí". Naopak v sobě objevila touhu a nadšení z toho, že může své zkušenosti předat ostatním a pomoct jim ke splnění jejich běžeckých cílů. Sama ví, jaké je to začínat od začátku, stejně tak i trénovat na konkrétní cíl, proto se dokáže vcítit do pocitů jak začátečníků, tak i pokročilých běžců a běžkyň. Radka je certifikovanou běžeckou trenérkou, má zkušenosti s vedením individuálních i skupinových tréninků.