Aktuální info k jarním kurzům

Milá běžkyně,


na tuto stránku jdubehat.cz/jaro2021 ti budeme dávat aktuální info týkající se jarních kurzů 2021 a opatření s nimi spojených. 

Na úvod zmíníme:  Naše chování v zázemí a během tréninků přizpůsobujeme tomu, že v ČR proběhla a probíhá epidemie viru, který je nevypočitatelný.

Přizpůsobujeme tedy naše chování ne proto, že nám to nařídila vláda, ale proto, že jsme ohledulplní vůči ostatním.

Jen tak společně docílíme toho, že se na kurzech Jdu běhat budeme všechny cítit dobře a užijeme si je na maximum ❤️AKTUALIZACE k 19.4.2021:

Od 26.4. se rozbíháme! 😉 Aktuálně se může při venkovním sportování setkávat 12 lidí za dodržení odstupů, takže postupujeme v souladu s pravidly a nemůžeme se dočkat! 


Info ohledně pohybu v zázemí, které bude platit tak dlouho, jak to kvůli epidemii bude potřebné, v průběhu kurzů můžeme naše vzájemná pravidla upravit:

 • Na jarní kurzy přicházíme již převlečené, protože právě uvnitř při skupinovém převlékání by bylo těžké social distance dodržet. 
 • Zázemí tedy slouží primárně jen k odložení věcí a využití toalety.
 • Pokud převlečená z nějakých krizových důvodů nedorazíš, pak tě domů nikdo nepošle. Rychle se převlečeš.  
 • Po tréninku vstupujeme do zázemí postupně po 5 běžkyních a pokud jsme propocené a zmoklé, je v pořádku si oblečení převléct, raději nez prochladnout na cestě domů. Opět, dodržujeme social distance..
 • Sprchy jsou uzavřeny.  

Další důležitá prevence:

 • V zázemí nosíme roušku nebo respirátor. Před tréninkem a i po tréninku.  Pokec si necháváme spíš na ven :)
 • Při vstupu dovnitř si dezinfikujeme ruce. Jdu běhat udělá vše pro to, aby dezinfekce u vstupu byla, avšak prosím, měj připravenou i vlastní dezinfekci. Nebo si hned umyj ruce mýdlem.
 • V zázemí i na tréninku udržuj od ostatních 2 m vzdálenost. Víme, že je to těžké, ale nebudeme si to nikdo brát osobně. Jedině tím, že se o to každá budeme snažit, můžeme jako skupina odstupy dodržet.
 • Pokud ti jakákoliv aktivita během tréninku přijde riziková, prosím, řekni to bez obav trenérovi.
 • Pokud dva kurzy končí ve stejný čas, trenér jednoho kurzu trénink o pár minut zkracuje a ten druhý kurz je o pár minut prodloužen
 • Pokud se necítíš dobře, škrábe tě v krku, máš rýmu, na trénink nechoď. Možností k nahrazování bude dostatek. Pozor, vlhký nos není rýma, je to přirozená reakce dýchacích cest na změnu teploty. 
 • Když kašleme a kýcháme, tak do loktu a ve vzdálenosti minimálně 2 metry od ostatních.
 • Všechna doporučení a prosby platí i pro očkované nebo pro ty, ktěří covid prodělali v posledních měsících. Za ostatní běžkyně předem děkujeme.


Dále zmíníme, že naše kurzy vnímáme při dodržování odstupů a dalšího ohleduplného chování jako nízce rizikové. Pokud by ve skupině později někdo hlásil pozitivitu, dáme samozřejmě hned ostatním vědět, abyste omezili své sociální kontakty. 


Držíme palce, ať ti jarní běhání přináší radost, lehkou hlavu, zdraví i ty veselé endorfiny. A nezapomeň, že když vytrváš běhat až do konce, tak tě na konci kurzu čeká multilíčidlo Lip & Cheek od Dermacol jako dárek.

Trička a čelenku pro radost najdeš k zakoupení v našem Obchůdku na obchudekjdubehat.cz.


Předem děkujeme všem za ohleduplné chování. Vytvoříme si super atmosféru, dostaneme běh do života a hlavně budeme dobíjet baterky dobrou náladou 😊 ❤️