Rozhovor s trenérkou Ivou

23. 07. 2019 – Aktuality, Rozhovory s trenéry

1. Co Tě na trénování v Jdu běhat nejvíc baví?

Na trénování v Jdu běhat mě nejvíc baví energie běžkyň, které chodí na kurz v dobré náladě a všechny si tak společné běhání užíváme a odcházíme domů nejen příjemně unavené, ale také s úsměvem na tváři.

2. Jak se podle Tebe promění běžkyně za desetitýdenní kurz?

Hodně. Na začátku většinou přijde vyjukaná holka, která neví, co se bude dít, myslí si, že neumí běhat a že neuběhne ani kilometr v kuse. A na konci kurzu odchází sebevědomá žena se spoustou informací, hezkým běžeckým stylem a chutí na sobě dál pracovat.

3. Proč běháš Ty sama?

Když jsem byla mladší, bylo to proto, že jsem se honila za hezkou postavou. Nyní běhám pro radost. Při běhu si krásně vyčistím hlavu, užívám si vůni lesa a chvilku sama pro sebe.

4. Máš nějakou oblíbenou běžeckou trasu (lokalitu)?

Již dlouho mě baví běhat v Krčském lese. Dříve jsem bydlela v centru, a tak mým každodenním chlebem byl výběh na Petřín, ale i ten jsem si přes Kinského zahrady celkem oblíbila.

5. Baví Tě ještě nějaký další sport, další koníčky?

V zimě ráda lyžuju a v létě jsem si v posledních letech oblíbila kolo a singltreky. Teď jsem si koupila kolečkové brusle a s dcerou, které je 10 měsíců, bruslím. Mezi mé další koníčky patří četba, už od první třídy :) Ráda jezdím na hudební festivaly a chodím na koncerty, do divadla a před pár dny jsem si koupila plsť a snažím se dceři ušít knížku. Ráda cestuju po světě, jen tak si koupit letenku, sbalit si batoh a jet.

6. Na jakou běžeckou akci se v roce 2019 těšíš?

Poprvé v životě poběžím dlouhý závod. Dříve jsem závodila ve skoku do dálky a v trojskoku, takže dlouhé tratě nepatřily mezi mé oblíbené, což se však postupem času mění. Letos v dubnu jsem k narozeninám dostala jako dárek přihlášku na závody adidas run běh pro ženy, na který se těším a snad v září potkám pár našich běžkyň z Jdu běhat.

7. Na jaký sportovní/běžecký výsledek jsi nejvíc hrdá?

Na to, že jsem několikrát po sobě dokázala vyhrát mistrovství republiky ve skoku dalekém a v trojskoku, a to od mládežnických kategorií (juniorky) až po ženy do 22 let.

8. Jak vypadá Tvá ranní rutina?

Ráno si celá rodina sedneme k jednomu stolu a společně posnídáme. Mám ráda pozvolná rána, takže po snídani si s dcerou hraju, čteme si knížky, občas si spolu zacvičíme a pak jdeme ven. A každé ráno si zazpíváme, teď například frčí písnička Jožin z bažin.

9. Co se o Tobě málo ví?

Dva roky jsem pracovala v Norsku jako překladatelka na ražbě tunelu. Ráda chodím bosa a jako malá jsem si s oblibou hrála na Angeliku a šermovala po bytě s jehlicí.

10. Co Tě dokáže při běhání dobře nakopnout/naladit?

Když se na mě někdo usměje a zamává mi. A když vběhnu do lesa a ucítím jeho vůni.

11. Na jaký kurz/y se k Tobě můžou běžkyně aktuálně hlásit?

V létě se uvidíme v Kunraťáku na Vypiluj si pětku a od září pak na stejném místě na kurzu Nauč se uběhnout pětku.

12. A naše specialita - otázka na tělo. Jelikož víme, že Iva žila v Norsku, zajímalo nás samozřejmě právě to :-)

Norsko je krásná země s nádhernou přírodou a skvělými službami. Na rozdíl od Čechů jsou však Norové celkem podivíni a málokdy Vás vezmou mezi sebe. Líbí se mi náš typický český humor, se kterým v Norsku nepochodíte. A v neposlední řadě se mi líbí, že umíme na rozdíl od Norů a celkově seveřanů pít. Ne nadarmo se říká pít jako Dán :)Další příspěvky