Proč začínat s běháním v létě?

04. 07. 2016 – Aktuality, Běžecké rady & tipy

Člověk se ani nenadál a léto je v plném proudu. Teploty stoupají, dny jsou delší a každý má mnohem více energie a motivace, než v jiném ročním období. I proto je léto svělou dobou, kdy se už opravdu hecnout a začít běhat!

Jestli si vyčítáš, že Tvá sportovně laděná novoroční předsevzetí tak úplně nevyšla, věz, že není důvod házet flintu do žita a odkládat plány na další rok. Je vědecky dokázáno, že pochmurné zimní měsíce ženám přinášejí útlum organismu a přirozenou únavu. Nezapomeňte – kdybys byla medvídkem, pokojně bys odpočívala dlouhým zimním spánkem :) Jaro je obdobím, kdy se člověk a příroda probouzí a, stejně jako Ty každé ráno, se pomalu, ale jistě dává dohromady. Nyní však přichází léto - roční období ze všech nejslunečnější a nejvíc nabité energií!

Už se nedá vymlouvat na to, že je venku zima a že nebudeš přeci riskovat rýmu (leda tak tu alergickou). V létě je potřeba akorát nezapomínat na pitný režim. Stmívat se začíná až kolem deváté večer, takže odpadají i nepříjemné obavy při pobíhání v parku po pracovní době. A i letos nás podle meteorologů čeká vyloženě letní počasí. Tak na co ještě čekat? :)

Začátky nejsou pro nikoho snadné. Nezapomínej, že nikdo od Tebe nečeká, že na první dobrou uběhneš 5 kilometrů za půl hodiny. Dokonce ani 3 kilometry. Možná na svém prvním výběhu zdoláš střídavým během a chůzí kilometr a půl. Ale víš co? I to je úžasný úspěch! Tělo si na nový způsob pohybu musí zvykat postupně, s klidem a tak, abys sis běh dokázala pomalu, ale jistě opravdu zamilovat.

A pokud si stále nejsi jistá, jestli je běh pro Tebe tou nejvhodnější formou pohybu? Chceš se poprat se začátečnickými problémy spolu s partou, kde jsou na tom úplně stejně jako Ty, a pod dozorem zkušeného trenéra? Není nic jednoduššího, než se přihlásit do letních kurzů. Nemusíš se bát, že bys skupině běžkyň nestačila, že by si na vás někdo ukazoval nebo se snad smál. V kurzech Jdu běhat všechny stojíme na stejné startovní čáře a před sebou máme společný běh k vysněnému cíli. Ať je to prvních 5 km, 10 km nebo půlmaraton.

A až poprvé doběhneš do toho svého vysněného cíle… ten pocit, ach ten pocit, ten je k nezaplacení :) Nenech se odradit malichernostmi, připrav si tenisky a udělej pro sebe něco ještě dnes ;)Další příspěvky