Proč je dobré běhat s Jdu běhat?

03. 04. 2019 – Aktuality

Než rozběhla Jdu běhat, začínala možná stejně jako Ty: nevěděla, jak na to. Radost z běhání s trenérkou ji v roce 2013 nakopla k založení kurzů pro ženy, které se chtějí zdravě hecnout a zažívat tu samou euforii, jako ona, když zaváže tenisky a houkne na rodinku: Jdu běhat!

Kdo tvoří tým Jdu běhat?

Kurzy Jdu běhat založila Helena v roce 2013, když jí v Praze chyběla nabídka běžeckých kurzů pro ženy. Její silná vůle a odhodlanost dovedly projekt k úspěšně fungující firmě, která stále běží ;) V současné době tým Jdu běhat tvoří přes třicet zkušených trenérek a trenérů, více než desítka koordinátorek a v neposlední řadě holky z organizačního týmu, které zajišťují organizaci kurzů.

Co v Jdu běhat najdeš?

Pečlivě zorganizované běžecké kurzy v malé a stále stejné skupince běžkyň na jedné vlně. Těš se na rady milého a sympatického trenéra, který Ti vysvětlí vše od dýchání, přes došlap až po regeneraci. Nezáleží na tom, jestli chceš s běháním začít, nebo trénovat na půlmaraton, v základních i pokročilých kurzech najdeš vše. Také dostaneš plán, jak běhat do dalšího tréninku. Je na nás spolehnutí a tréninky nerušíme. A protože víme, že žiješ nejen běháním, tak Ti nabízíme náhrady za zmeškané tréninky.

Co dostaneš v kurzu?

 • Desetitýdenní vedení zkušeným a sympatickým trenérem
 • Trénink 1x týdně v ideální délce 75 minut – mix běhu, chůze a běžeckých cvičeních
 • Probírání běžeckých témat od došlapu, přes dýchání, po regeneraci
 • Rady trenéra na vše, co Tě zajímá
 • Malou stále stejnou skupinu 8 až 15 běžkyň, kde se Ti trenér věnuje individuálně
 • Náhrady, zameškané tréninky si můžeš nahradit na jiném kurzu
 • Zamčenou převlékárnu, sprchu
 • Pečlivě zorganizované tréninky a kurzy
 • Plán na to, jak trénovat v týdnu mezi vedenými tréninky
 • Motivaci od trenéra i od své skupiny stejně naladěných běžkyň
 • Dobrý pocit ze svého výkonu: s rozdíly v tempu trenér počítá

Jak si vybíráme naše trenéry?

Všichni naši trenéři mají trenérskou licenci či vzdělání ve sportovním oboru a běžeckou trenérskou zkušenost ve vedení skupin. Jsou to přátelské osobnosti, které mají radost z práce se širokou veřejností. Při jejich výběru dáme vždy na osobní doporučení našich stávajících trenérů, spokojených klientů nebo naši vlastní zkušenost.

Jaké jsou naše lokality a zázemí?

Ve všech lokalitách tréninků v Praze a Brně jsme zajišťujeme příjemné zázemí se zamykací převlékárnou, sprchou, pitím a milou koordinátorkou, která je Ti k ruce před tréninkem a po něm :-).

Z čeho máme radost a co nás žene dál?

Že jsme za 5 let zvedli z gauče už 3 000 žen, aby si šly každý týden zaběhat. A ještě větší radost máme z toho, že třetina z nich běhá s Jdu běhat dlouhodobě. Jsme rádi, že je o kurzy zájem celoročně, proto běháme ve všech ročních obdobích a za každého počasí. Díky odpovědím běžkyň na naše dotazníky se trenérsky i organizačně stále zlepšujeme. Rozšiřujeme nabídku o nové kurzy, nová zázemí a pracujeme na dalších zlepšeních, aby se Ti s námi běhalo jedna radost.

TIP: Mrkni se na náš Instagram a Facebook, ať víš o všech nových kurzech, radách k běhání nebo také srazech na závodech. A jestli chceš pravidelně dostávat naše novinky pohodlně do e-mailu, tak se přihlas k našemu newsletteru. A hlavně neváhej a najdi si kurz svého srdce v KALENDÁŘI.Další příspěvky