Nevíš jak trénovat na dovolené? Nevadí. My Ti to ukážeme!

10. 07. 2019 – Aktuality, Běžecké rady & tipy

Začala nám doba dovolených a i díky tomu, mnoho z nás, opustila pravidelnost v tréninku. Není se čemu divit. V létě jezdíme na dovolené, setkáváme se více s přáteli, vyměníme běh například za inline brusle a kolo, nebo se nám v těch vedrech prostě nechce. Důvodů je mnoho :-)

My jsme se letos ale rozhodli, že právě přes léto Ti každý týden přineseme jedno běžecké video, které jsme pro Tebe připravili s Petrem Soukupem. Petr je náš dlouholetý trenér a hned nám s radostí kývnul na náš nápad natočit videa pro běžkyně. A co je cílem videí? Chceme Ti tak pomoci v tom, aby si ani v létě nezahálela a mohla trénovat sama, klidně na dovolené. Videa ale nemusí sloužit jen běžkyním, které v létě potřebují parťáka na trénování. Jestli si začátečnice a chceš si běh nejdříve vyzkoušet, podívej se na ně také a inspiruj se. Věříme, že Ti videa pomůžou.

A co Tě čeká? Na co jsme se zaměřili? Ve videích se můžeš těšit na základy jako je například držení těla, došlap, práce paží nebo práce s dechem. Už se Ti někdy stalo, že Tě začalo píchat v boku a nevěděla si co s tím? I tady jsme poprosili Petra o jeho radu. Dále se můžeš těšit na téma, jak vůbec začít s běháním, jak si sestavit první tréninky, případně jak na běh z kopce nebo do kopce, protože ani v tréninku se tomu nejde vždycky vyhnout. Ne vždycky budeme běhat po rovince.

A co si o běhu myslí Petr? “Běh pro nás už dávno není přirozenou dovedností. A je potřeba se ho naučit. V kurzech Jdu běhat Ti rádi pomůžeme a navedeme Tvé první kroky.” A my s ním souhlasíme. Prvním impulzem mohou být právě tato videa, kdy si běh vyzkoušíš a třeba pak zjistíš, že se chceš posunout dále a vybereš si jeden z našich podzimních kurzů. Třeba právě s Petrem, který je velký sympaťák a nudit se s ním na tréninku určitě nebudeš.

Videa najdeš na našem YouTube.

Běhu zdar!Další příspěvky