Jdu běhat se stává součástí Rozběháme Česko

12. 06. 2023 – Aktuality, Pro média

Od letní sezony 2023 začíná Jdu běhat psát novou kapitolu svého běžeckého příběhu jakožto součást organizace Rozběháme Česko. A to je velká věc! V obou organizacích máme společnou vizi: pomáhat lidem začít s běháním, a to zdravě a s radostí, zamilovat si pohyb, vzdělávat se v oblasti běhu, a stát se součástí komunity podobně naladěných lidí.

Oba kapitáni, Helča Suchomelová za Jdu běhat, a Honza Bielik za Rozběháme Česko, jsou s propojením moc spokojení. Pro obě organizace a značky je to nové dobrodružství a otevření nových možností. Běžkyně z Rozběháme Česko budou mít nově možnost vzdělávání se, zatímco účastnice kurzů Jdu běhat dostanou postupně nové benefity díky Rozběháme Česko, přibudou novinky v kurzech a radosti na sebe, jako například čelenky nebo trička.

"Identitu Jdu běhat chceme zachovat”, ujišťuje Honza. Kurzy budou stále pro ženy a stále se širokou nabídkou možností pro začátečnice, které se rozbíhají v kurzech Nauč se uběhnout 3 km nebo Nauč se uběhnout 5 km. Honza chce spolu s Kačkou Kunštovou komunitu Jdu běhat dále rozšiřovat a dávat jí nové impulzy.

Mám velkou radost, že se nám pro Jdu běhat povedlo najít Rozběháme Česko v čele s Honzou Bielikem, který mi byl sympatický a podobně naladěný od první chvíle, kdy jsme se o převzetí začali bavit. Honza má moc fajn energii, je akční a miluje běhání, takže jsem si jistá, že Jdu běhat posune se svým entuziasmem zase k novým možnostem,” říká Helča Suchomelová, zakladatelka Jdu běhat.

Letos navíc obě organizace slaví 10 let od založení. Pomyslnou štafetu s Jdu běhat do rukou Honzy a Kačky z Rozběháme Česko předávají Helča Suchomelová a Míša Šolcová. “Nejdůležitější není začít, ale nepřestat. - To je naše dlouhodobé motto nejen v kurzech. A mě moc těší, že Jdu běhat pokračuje v předávání znalostí a radosti z běhu dál,” dodává Míša, spoluzakladatelka a markeťačka v Jdu běhat.

10 letý milník tak označuje dobu změn a začátku nové kapitoly. Těšte se na pokračování.


O Jdu běhat:

Příběh Jdu běhat se začal psát na jaře roku 2013. Helče Suchomelové tehdy v Praze chybělo místo, kde by hlavně ženy mohly příjemně začínat s během, a tak se rozhodla založit kurzy Jdu běhat. Začalo to postupně – jedním kurzem „Nauč se uběhnout 5 km“ v pražské Stromovce. Program měl úspěch, a tak nezůstalo jen u jednoho, každoročně se jejich počet přehoupne přes padesát. Díky široké škále a vedení zkušenými a sympatickými trenéry jsou stále populárnější formou pohybu žen různých věkových kategorií od náctiletých dívek přes nejpočetnější skupinu mezi 30 a 40 lety, ale i starších. Vše najdeš na jdubehat.cz


O Rozběháme Česko:

Rozběháme Česko je nezisková organizace. Naší každodenní činností je pomoci lidem najít cestu ke zdravému životnímu stylu, motivovat je k pravidelnému pohybu a dávat pohybu další smysl. Organizujeme s ambasadory po celé republice výběhy, běhovýlety i výběhy se psy (canicross) pro veřejnost zdarma. Vymýšlíme různé sportovní aktivity. Učíme lidi zdravému běhání, pomáháme jim začlenit se do komunity sportovců a tvořit nové sociální vazby. Účastníme se společně běhů pro vybraný charitativní účel, organizujeme workshopy zdravého běhu. Zkrátka se staráme o bohatou a hlavně smysluplnou sportovní náplň volného času.


O Helče:

Helča Suchomelová začala běhat rekreačně až po pětadvacítce, a kurzy založila s myšlenkou pomáhat ženám začínat s běháním, v laskavém a znalém prostředí. Sama si prošla tím, kdy je i přes odhodlání náročné se rozběhnout a vytrénovat své tělo a mysl k lásce a lehkosti v běhu, a chtěla tuto fázi ulehčit i dalším ženám. Mile ji překvapilo, jak dobrá byla odezva, a že běžkyně chtěly pokračovat a postupně se otevřely i velmi pokročilé kurzy. Na Jdu běhat má nejraději trenérský tým a jarní sezonu plnou euforie. Helča je skvělá organizátorka, vidí věci z nadhledu a strategické řízení má v malíčku. Jde věcem naproti, je komunikativní, pragmatická a schopná kapitánka, se kterou je radost pracovat. Po působení v Jdu běhat jsou její cesty otevřené a teď je ten správný čas ozvat se a dát jí tip na ten správný vítr do plachet.


O Honzovi:

Honza se k běhu dostal od svých 16 let díky rodině, která byla průkopníkem mushingu v Čechách (běh se psím spřežením). Věnuje se dlouhodobě canicrossu, kde získal 3. místo na mistrovství republiky. Rozběháme Česko se zrodilo díky Honzovi na základč jeho lásky k psům, canicrossu, běhání. Myšlenka se rozšíříla však mnohem dál, ke “zvedání lidí z gauče”, a to do 80 měst v celé ČR. Začlenění Jdu běhat do komunity Rozběháme Česko vidí jako nové dobrodružství a skvělou výzvu.


O Míše:

Míša měla v Jdu běhat pod palcem vše, co bylo vidět navenek v online světě. Má cit pro vkusný design, hezkou grafiku a milou a nevtíravou komunikaci. Její silnou stránkou je schopnost se vcítit do začínající běžkyně, která překonává počáteční nesnáze v těle i hlavě, které obtiskla do motivujících fotek i textů. Je autorkou většiny krásných ilustrativních fotek běžkyň, které aktuálně vidíte na webu. Díky Jdu běhat objevila radost z běhu, lásku k focení i doživotní přátelství. Teď je na mateřské dovolené a běhá nejvíc kolem dětí.


O Kačce:

Kačka bude mít Jdu běhat kompletně organizačně na starosti, bude spojka pro trenéry, zázemí i běžkyně. Katka se díky Rozběháme Česko naučila zdravě a udržitelně běhat po oboustranném chronickém zánětu okostic. Těší se na novou výzvu a tak jako ve svém běhu, není gazela, ale má srdce vytrvalce, takže jí v Jdu běhat uvidíte dlouho. Celoživotně ráda komunikuje s lidmi, takže se těší na tuto dynamickou práci.Další příspěvky