Jdu běhat běželo závod v Praze i Brně

04. 07. 2019 – Aktuality

19.6. proběhl další Jduběhací závodní sraz souběžně v Praze i Brně. A jak se nám to vůbec povedlo? Líbila se nám totiž myšlenka, že v jeden den můžeme všechny běžet jeden závod. Bylo jedno, jestli jsme v Praze nebo Brně, jestli budeme rády, že zvládneme svou první pětku nebo jsme si chtěly zaběhnout rychlou desítku. Důležité bylo, že nám přesně tohle splnil Olympijský běh.

V Praze si s námi ten den hrálo počasí. Těsně před během se spustil takový déšť, že jsme si neviděly na špičku vlastního nosu. Naštěstí máme zázemí hned u Stromovky, kde se závod běžel a tak jsme to přečkaly v suchu. Nakonec to bylo jenom dobře, protože se aspoň pročistil vzduch a dalo se v tom parném dni aspoň dýchat. Ale i tak nebylo počasí na závod ideální.

Nikoho z nás ale počasí neodradilo. S trenérem Honzíkem jsme se vyklusaly cestou do Stromovky, kde jsme si daly běžeckou abecedu, protažení a rychlé rovinky před závodem. Pak už napětí stoupalo a my se pomalu přesouvaly na start. Cestou jsme zvládly rychle fotky, pozdravit se s kamarády a už se běželo.

Závod byl moc pěkný, dobře zorganizovaný a my podávaly výkony jedna báseň. Většina :D Samozřejmě, že ne vždy je ten správný den a nevyjde to úplně podle představ, ale o to bylo lepší, že jsme běžely jako tým! Sdílely jsme spolu radost jak z prvních pětek, osobáků na pětku nebo skvěle zaběhnutých desítek, ale také jsme podpořily navzájem ty, kterým to nevyšlo tak, jak chtěly. Ne nadarmo se říká: “Sdílená radost je dvojnásobná a sdílený neúspěch poloviční.” Holky moc děkujeme, že jste přišly a sdílely s námi celý závod i závěrečné posezení v restauraci.

A jak to vypadalo v Brně?

Na brněnský sraz přišlo celkem 6 běžkyň. Tři z nich byly z kurzu pro pokročilé a tři ze začátečnického kurzu na 5 km. Právě pro Péťu, Nelu a Helču ze začátečnického kurzu, byl tento závod první velkou zkušeností, kde obstály na jedničku a my jim ještě jednou tleskáme za krásný výkon.
Všechny běžkyně bojovaly statečně a i přes extrémní horké a dusné počasí závod nevzdaly a doběhly v pěkných časech. Samy trenérovi Filipovi řekly, že jim naše kurzy opravdu pomáhají. A právě Filip to jen potvrdil. Takže my máme dvojnásobnou radost!

Po doběhnutí 5 km trasy šly ještě holky fandit holkám na desítku, kde povzbuzovaly s takovou vervou, že si Gabča chtě nechtě musela pro to druhé místo doběhnout :-) Gabčo jsi naše hvězda a moc gratulujeme!! Všichni tedy ještě počkali na oficiální vyhlášení vítězů a i s trenérem Filipem šli úspěchy oslavit.

Za tým Jdu běhat jsme moc rády, že na srazy chodíte a jen nás to motivuje k přípravě dalších. Jestli se chceš příště přidat i Ty, koukni na tyto odkazy.

Další pražský sraz plánujeme tady.

A brněnský tady.

Tak neváhej, přidej se do události, kup startovné a zažij skvělý závod za podpory celého týmu.Další příspěvky