7 super míst na běhání v Brně podle trenérky Hanky

27. 03. 2019 – Aktuality, Běžecké rady & tipy

Kam si jít zaběhat v Brně? Zeptali jsme se naší trenérky Hanky z Brna, jaká místa v Brně jsou super na běhání. A tady je její výběr.

1. Anthropos

Brněnská běžecká lokalita číslo jedna! Má nespočet běžeckých tras a nachází se nedaleko centra. Jestli chceš náročnější trénink, tak rozhodně vyraž do kopců nad Anthroposem. I proto tady tradičně probíhají naše kurzy pro pokročilé ;)

TIP JDU BĚHAT: V Anthroposu probíhají pravidelné kurzy Jdu běhat, obvykle každé pondělí, jak kurzy pro začátečnice, tak zejména kurzy pro pokročilé díky kopcovitému terénu :)

2. Obora Holedná

Kus přírody s volně žijící divokou zvěří uprostřed Brna! To je obora Holedná, která se nachází mezi městskými částmi Kohoutovice, Bystrc, Jundrov a Komín. Krajina v oboře je členitá, nechybějí prudké svahy ani rovinatá údolíčka. V oboře můžeš narazit na jeleny či muflony.

3. Líšeň - Hády

Hády – jedna z nepřehlédnutelných dominant Brna - kopec s televizním vysílačem na vrcholu a z dálky viditelným rozsáhlým vápencovým lomem. Není snad jediného Brňana, který by alespoň jednou do těchto míst nezavítal. Ať už na procházky, za sportem či prostě jen obdivovat krásu tohoto území.

4. Brněnská přehrada

Brněnská přehrada je významnou rekreační oblastí města Brna a již od počátku svého vzniku ve čtyřicátých letech minulého století se stala místem odpočinku, sportu, turistiky a relaxace. Přehrada jde oběhnout z obou stran, vytváří tak 15 kilometrový okruh. Ten každý rok v říjnu hostí závod Vokolo Priglu.

5. Lužánky

Park Lužánky nabízí příjemné běžecké vyžití přímo v centru města. Park je rovinatý, tudíž pro běžecké začátky ideální. Každoročně tu probíhá běžecký závod, který je nejstarším během na jižní Moravě. Běh Lužánkami navazuje na sokolskou tradici od roku 1946. Hlavní závod mužů je dlouhý 7775m, závod žen 6220m. V letošním roce tento závod naprosto ovládli trenéři Jdu běhat: v závodu žen zvítězila naše trenérka Hanča Homolková a v závodě mužů náš trenér Lukáš Olejníček.

TIP JDU BĚHAT: V parku Lužánky probíhají pravidelně kurzy Jdu běhat pro začátečnice i pokročilé, obvykle ve středu, ale v jarní sezóně i častěji.

6. Komárov

Cyklostezka v Brně podél Svratky je ideální pro běžecké kurzy pro začátečníky i pokročilé. Výklus po Svratecké cyklostezce je ideální pro tréninky, pro protažení jsou vhodné travnaté plochy podél.

TIP JDU BĚHAT: Naše nové místo srazu bude ve sportovním areálu Komec, který je přímo u cyklostezky a nabízí kompletní zázemí. Otevíráme zde hned dva jarní kurzy, jak pro začátečnice, tak pro pokročilé.

7. Myslivna - Kohoutovice

Klidné lesní prostředí nad areálem brněnského Výstaviště. Tady si můžeš vyběhnout nedaleko centra.

Pokud Tě však nebaví běhat samotnou, tak tu jsou kurzy Jdu běhat, kde budeš běhat s partou stejně naladěných běžkyň a zároveň se naučíš správnou techniku po vedením profesionální trenéra. Tak neváhej a přihlas se taky, přehled kurzů v BrněDalší příspěvky