Jak začít běhat a objevit v sobě novou vášeň

06. 04. 2021 – Aktuality, Běžecké rady & tipy

Nazout boty, obléct nově koupené tričko a hurá ven. „Dneska už fakt začnu. Chci. Musím,” přesvědčuješ se už po několikáté v řadě dnů za sebou. My ti z vlastní zkušenosti povíme, jak začít běhat, jak si vybrat vhodnou běžeckou obuv, jestli se dá běhat i v zimě, správné dýchání, jak si opravit běžeckou techniku nebo i co jíst a co naopak nejíst.

Celý článek

Chceš zkusit půlmaraton?

21. 02. 2020 – Běžecké rady & tipy

Víš, co je krásné na běhání? Že časem ti přijde, že vzdálenosti nejsou pro tebe limitem. Že limitem je pro tebe hlava a vědomí, že dál nebo rychleji už prostě běhat nechceš. Ale nám v Jdu běhat můžeš věřit, že zaběhnout si takový půlmaraton se dá ještě s klidnou hlavou a lehkým krokem.

Celý článek

Podzim patří trailu

08. 09. 2019 – Aktuality, Běžecké rady & tipy

Proč jde dohromady právě podzim a trail? Za nás snad není hezčí období na běhání v přírodě než podzim. Listy na stromech se zbarvují a venku není takové vedro. Podzim prostě hraje barvami a my ještě nemusíme běhat navlečené do bund a jiných vrstev. Co si tedy ještě prodloužit léto a vyběhnout do přírody?

Celý článek

Jak začít běhat a nepřestat

01. 09. 2019 – Aktuality, Běžecké rady & tipy

Minulý měsíc jsme se ve videích zaměřili na to nejdůležitější. Byly to základy běžecké techniky, kdy ses dozvěděla, jak je to s došlapem, jak mít postavené tělo, jak na pohyb rukou a jak správně při běhu dýchat. Ale je to opravdu to nejdůležitější? :-) Proto jsme se tento měsíc zaměřili hlavně na to, jak vůbec začít běhat a jak u běhu vydržet. Protože není to jen o technice, ale také o motivaci!

Celý článek

Výhody běhání na podzim

16. 08. 2019 – Aktuality, Běžecké rady & tipy

Někdy si říkáš proč běhat, proč běhat právě teď, proč … Každá občas máme období, kdy vlastně nevíme a chceme najít těch pár důvodů, po kterých si řekneme “Tak jo, jdu do toho”. :-) Na jaře se rozběháme, je krásné počasí, my se těšíme na léto a chceme být v kondici, abychom si ho mohli užít se vším všudy. V létě je to dovolená, grilovačka, prodloužený víkend, grilovačka...a najednou se motivace vytratí a je těžké se do toho zase dostávat znova a znova. My pro Tebe proto máme 5 důvodů, proč se k běhání vrátit zrovna na podzim a nebo v něm po létě nepřestat!

Celý článek