Online kurz

Běžecký kurz ONLINE “Nauč se uběhnout 5 km pro VĚČNÉ ZAČÁTEČNICE”


Po prvním skvělém a úspěsném online kurzu 2020 opakujeme tuto novinku i pro rok 2021! Těšíme se na nové tváře i na ty pokračující. Jsme šťastní z toho, že technologie umožňují se spojit se i s těmi, které jsou daleko a nebo se nechtějí účastnit klasických kurzů ve skupině. Vyhlašujeme opět: běžecký kurz ONLINE.


Chceš zažít vedený běžecký kurz s obsahem, který dává hlavu a patu? Běháš už trojku nebo i pětku pořád stejně a nikam se neposouváš? Nebo běhání teprve přicházíš na chuť střídáním běhu a chůze? Přesně pro tebe je ONLINE kurz.  Stačí ti jenom tenisky, zbytek tě naučíme my. A to i na dálku!


Co v ONLINE kurzu dostaneš?

 • Trenérské vedení zkušeným trenérem Filipem Myškou
 • Online setkání s trenérem i partou, vždy v pondělí 
 • Nahrávky do sluchátek ke každému tréninku nahrané v reálném čase: přesně víš, co máš kdy dělat a každý trénink je jiný
 • Motivační whatsapp skupinu a možnost se tu ptát trenéra 
 • Možnost individuálního videorozboru
 • Pořádnou porci endorfinů :)


Řekly o prvním online kurzu:

"Rozdíl oproti tomu, kdy se člověk snazi behat sam, je velky. Pokroky jsou větší, motivace taky, a příjemné je, ze tvoříme skupinu a jsme v tom společně."


"I ja si dnes trenink bezvadne užila. Trenink mi vždy strašně rychle uteče a vůbec mi nevadi, ze nebezim ve skupině. A presne jak rikaly holky, ve sluchátkach jsou komenty úplně přesný.  Mám pocit, ze mám individual s Filipem, který všechno vidí, takže mě ani nenapadá se ulejvat. Diky za další bezva trenink a čistou hlavu."

"Ahoj, mam dnes splneno.. posledni faze behu s drepy a hudbou pecka, pripadala jsem si jak Rocky /pred duchodem.../ Kazdopadne jako vždy super, moc diky."


Jdeš do toho? PŘIHLAŠ SE TADY 


Potřebuješ víc info: čti dále.

 • Trenérské vedení: Filip Myška je zkušený trenér, běhu rozumí a poradí ti, jak se rozcvičit, jak při běhání dýchat, jaké zvolit tempo, co na sebe, jak správně našlápnout i jak se po běhání protáhnout.

 • Online setkání: Jen pro tebe, trenéra a skupinu max 20 běžkyň. Setkání bude 1x týdně na začátku a na konci každého tréninku, vždy pondělí podvečer, přes Google Meet, který otevřeš na desktopu nebo na mobilu. Kurz zahrnuje 4 setkání. Na začátku ti Filip vysvětlí prvky zahřátí a běžecké abecedy, na konci se společně protáhneme.

 • Tréninky do sluchátek: Trenér ti bude ve sluchátkách motivujícím parťákem a vyhecuje tě při rychlejších úsecích. Součástí nahrávky je rozklus na začátek, mobilizace kloubů, cvičení z běžecké abecedy a hlavní část tréninku, která je pokaždé jiná. Součástí je i kratší a jednoduchý výklad určitého běžeckého tématu. Celkem dostaneš 8 nahrávek ve formátu mp4. 

 • Motivační skupina: Budeš součástí Whatsapp skupiny kurzu, kde bude prostor pro otázky i pro vzájemnou motivaci :)

 • Možnost individuálního videorozboru: Jako účastnice máš možnost si za 300 Kč zamluvit půlhodinový individuální videorozbor techniky s trenérem. Stačí si za světla natočit na mobil svůj běh. Zájemkyním pošleme instrukce.


Budeme se vídat jednou týdně, v pondělí v 18:00 a v 19:20. Nahrávku dostaneš vždy v pondělí a ve čtvrtek během dne.

 • 18:00 - 18:10 výklad prvků běžecké abecedy a mobilizace kloubů

 • 18:20 - 19:15 trénink venku každá sama podle předem poskytnuté nahrávky, bez závěrečného protažení - nahrávka je 50 minut

 • 19:20 - 19:40 závěrečné protažení, zklidnění a prostor na otázky

TIP: Kvůli bezpečnosti bude skvělé, když trénink absolvuješ na osvětleném místě například v osvětlené části parku, v klidné části města, nebo i ve tvé ulici - bude stačit klidně jen 500 metrů, na kterých se budeš pohybovat.


Na jaké typy tréninků se můžeš v kurzu těšit?

Nečekej žádný jednotvárný výklus. Bude to pestré. Střídání běhu a chůze, fartlek, krátké intervaly, vytrvalostní intervaly, pyramidy, kopečky, stupňované intervaly a i silový trénink. Náplň tréninků bude pokaždé jiná a představí ti běh v celé své pestré kráse nebo ti dá na běhání úplně nový pohled. Endorfiny zaručeny! :) 

První nahrávka bude začínat na úrovni “uběhnu 10 minut v kuse jakýmkoliv tempem” a pomalinku budeme přidávat. Pokud tento čas v kuse nezvládneš, vůbec to nevadí a přejdeš si do chůze a pak se zase rozeběhneš.

Souvislou pětku si zaběhne každá běžkyně ve své režii.


Jaká témata budeme řešit?

Zapojení paží, došlap, dýchání, rozcvičení, protažení, silový trénink a motivace.


Je dobré vědět: 

 • Kurzovné je 1900 Kč, při přihlášení ve dvou nebo pro pokračující je to 1600 Kč pro každou z vás. 

 • Kapacita je omezená jen na 20 účastnic z celé republiky. Své místo máš jisté až po úhradě kurzu. 

 • Kurz můžeš absolvovat kdykoliv, vše dostaneš v emailu. Tréninky do sluchátek můžeš v případě potřeby (práce, nemoc, “nestíhám” atd..) využít, až se ti to bude více hodit, a závěrečný strečink si uděláš podle nahrávky, kterou z každého online setkání s trenérem připravíme. Pokud si celý kurz dáš jen podle nahrávek a záznamů, je to také úplně v pořádku.

 • Společné termíny jsou: 18.1., 25.1., 1.2. a 8.2. 2021. 

 • První dvě nahrávky a jedno setkání s běžkyněmi povede jiný, stejně skvělý trenér nebo trenérka, protože Filip se bude ze začátku kurzu ještě uzdravovat.

 • Důležité info je, že POKUD by restartoval Filipův fyzický kurz Jdu běhat, přesunou se společná online setkání na čtvrtek večer. To nastane při tzv PES 3, a podle našich odhadů by se to týkalo termínů 1. února a 8. února. 

TĚŠÍME SE NA TVOU PŘIHLÁŠKU TADY

Pro Jdu běhat je tohle druhý kurz ONLINE, do realizace toho prvního jsme dali hodně energie a věříme, že si z kurzu odnesou všichni maximum. Už teď se ohromně těšíme na každou zapsanou běžkyni a hlavně na první trénink ONLINE 18.1.2021! :)