Běžecký ONLINE kurz

Stačí ti jenom tenisky a sluchátka, zbytek tě naučíme my. Odkudkoliv. Online.

Jak správně dýchat, kam pokládat nohy a nakonec i jak uběhnout několik kilometrů v kuse. 


Nauč se běhat s online kurzem a tréninky do sluchátek, které tě budou bavit. Běžíš, když se to hodí tobě, tam, kam chceš ty, bez dojíždění a bez obav, že ti nebude sedět tempo skupiny. Do sluchátek si pustíš motivující trenérku/trenéra, se kterými máš pocit, že běží vedle tebe. 

Už běháš? Zažiješ pestré tréninky do sluchátek, které ti dají pocit, že zvládneš víc, než sis kdy vysnila.


Online kurz si tedy vyber, pokud:

 1. Nebydlíš v Praze.

 2. Nechceš se vázat na pravidelný termín a místo.


Na tobě je první krok. Tedy klik. My se postaráme o zbytek :)


Ze zákulisí: Online kurzy jsou nejnovějším přírůstkem do rodiny kurzů Jdu běhat a narodily se, jak možná tušíš, během C-opatření. Nadšené ohlasy jako “Ještě nikdy se mi neběhalo takhle dobře, jako s trenérkou v uších” nás ohromně těšily, a tak s online pokračujeme!Co v online kurzu dostaneš?

 • Trenérské vedení zkušenými a motivujícími trenérkami.

 • Nahrávky do sluchátek ke každému tréninku v reálném čase: přesně víš, co máš kdy dělat a každý trénink je jiný: poslechni si ukázku.

 • Krátká videa s vysvětlením rozcvičky, abecedy, techniky, dýchání, a závěrečného uvolnění.

 • Motivační whatsapp skupinu s možností ptát se trenérky na to, co tě zajímá.

 • Pořádnou porci endorfinů :)


JEŠTĚ SE MŮŽEŠ PŘIDAT NA:

Nauč se uběhnout 3 km


Nauč se uběhnout 7 km      Který kurz je pro tebe?

Nauč se uběhnout 3 km

 • Když si chceš běh teprve oťukat
 • Začínáme 1,5 minutami běhu a zvýšíme postupně na 10 minut v kuse střídanými s chůzí
 • Kurz vede Lenka Soukupová: seznam se s ní ve videu

Nauč se uběhnout 5 km

 • Pokud asi deset minut v kuse uběhneš, v jakémkoliv tempu, je pro tebe vhodná úroveň Nauč se 5.
 • Začneme na cca 8 minutách běhu střídanými s chůzí, s zrychlovanými i pomalejšími úseky a zvýšíme postupně na cca 30 minut v kuse
 • Pětku teď nevypisujeme, začně v druhé půlce října. Čekání si můžeš zkrátit balíčkem 8 nahrávek do sluchátek s trenérem Filipem NEBO kurzem Nauč se uběhnout 3 km, který můžeš absolvovat v intenzivnějším tempu

Nauč se uběhnout 7 km

 • Už víš, jaké to je 25-30 minut v kuse běžet, a chceš si zlepšit techniku, vytrvalost a možná běžet i svižněji.
 • Věnujeme se různým druhům intervalů, ať už například minutovým rychlejším nebo pětiminutovým vytrvalostním, střídáme je s klusem nebo chůzí. 
 • Kurz vede trenérka Anička Rohulánová: poslechni si ukázku z minulého kurzu

Řekly o online kurzu:

"Rozdíl oproti tomu, kdy se člověk snaží běhat sám, je velký. Pokroky jsou větší, motivace taky, a příjemné je, ze tvoříme skupinu a jsme v tom společně."


“Během kurzu jsem se pokaždé nemohla dočkat dalších nahrávek . Lekce jsou dobře poskládané, pestré a hlavně srozumitelně  vysvětlené. Cítila jsem z nich navíc pozitivní energii.”


“Chci moc pochválit a poděkovat za online kurzy, které mi pomohly se znovu rozběhnout. Vzhledem k tomu že mám roční děťátko a zároveň nemám hlídání, je to pro mě jediná možnost, jak se kurzu účastnit. Moc se mi líbí, že trénink má hlavu i patu, a zároveň mě donutí neflákat se. Když jsem se pokoušela vyběhnout jen s hudbou nebo podcastem, tak jsem si na 3. lavičce sedla :) Je slyšet, že Filip má zkušenosti, protože jeho rady na mně přesně sedí, a opravdu je to, jako kdyby běžel vedle mě.


Potřebuješ víc info? Čti dále.

 • Trenérské vedení: kurzy vedou trenéři z našich “offline” kurzů, kteří běhu rozumí a poradí ti, jak se rozcvičit, jak při běhání dýchat, jaké zvolit tempo, co na sebe, jak správně našlápnout i jak se po běhání uvolnit. Prostě ti s trenérem běhání vyloženě rychle uteče :)

 • Tréninky do sluchátek: Trenér ti bude ve sluchátkách motivujícím parťákem a vyhecuje tě při rychlejších úsecích. Součástí nahrávky je rozklus na začátek, mobilizace kloubů, cvičení z běžecké abecedy, hlavní část tréninku, která je pokaždé jiná, a závěrečné uvolnění. Celkem dostaneš 8 nahrávek ve formátu mp3 ke stažení nebo přehrání rovnou z whatsappu. Nahrávky ti budeme posílat v průběhu 5 týdnů v rytmu 1-2-2-1-2 nahrávky týdně. Nahrávky mají 50-60 minut.

 • Krátká videa: Trenér/ka ke každé nahrávce vytvoří krátká doprovodná videa, ve kterých vysvětlí vše, co není z audio nahrávky jednoduše pochopitelné. Tedy prvky rozcvičky, abecedy, silových cviků nebo závěrečného uvolnění.

 • Motivační skupina: Budeš součástí Whatsapp skupiny kurzu, kde bude prostor pro otázky i pro vzájemnou motivaci. Trenérka navíc vyhlásí na druhý týden kurzu také skupinovou zdravici přes video hovor.


Na jaké typy tréninků se můžeš v nahrávkách těšit?

Nečekej jednotvárný výklus. Bude to pestré. Střídání běhu a chůze, fartlek, krátké intervaly, vytrvalostní intervaly, pyramidy, kopečky, stupňované intervaly a i silový trénink. Náplň tréninků bude pokaždé jiná a představí ti běh v celé své pestré kráse nebo ti dá na běhání úplně nový pohled. Trenérky také zabrousí do témat, jako jsou zapojení paží, došlap, dýchání a doplňkový silově-kompenzační trénink. 
TĚŠÍME SE NA TVOU PŘIHLÁŠKU:

Nauč se uběhnout 3 km


Nauč se uběhnout 7 kmJeště je dobré vědět: 

 • Své místo máš jisté až po úhradě kurzu, přihlášky zastavujeme při 30 účastnicích, aby trenérka kapacitně zvládala všechny zvídavé otázky :)

 • Kurz můžeš absolvovat kdykoliv, nahrávky si stáhneš k sobě napořád, a doprovodná videa zůstanou k dispozici ve whatsapp skupině ještě minimálně měsíc po skončení kurzu.


Jsme nadšení, že technologie umožňují zažít skvělý trénink s trenérem i běžkyním mimo hlavní město. Díky tomu se může vize Jdu běhat “Umožnit ženám začít s během v příjemném a laskavém prostředí”  dostat vlastně kamkoliv, kde se mluví česky.