Běžecký ONLINE kurz

Stačí ti jenom tenisky a sluchátka, zbytek tě naučíme my. Odkudkoliv. 

Jak správně dýchat, kam pokládat nohy a nakonec i jak uběhnout několik kilometrů v kuse. Na tobě je první krok. Tedy klik. My se postaráme o zbytek :) 


Nauč se běhat s tréninky do sluchátek, které tě budou bavit. Běžíš, když se to hodí tobě, tam, kam chceš ty, bez dojíždění a bez obav, že ti nebude sedět tempo skupiny. Do sluchátek si pustíš motivující trenérku/trenéra, se kterými máš pocit, že běží vedle tebe. 

Už běháš? Zažiješ ve sluchátkách pestré tréninky, které ti dají pocit, že zvládneš víc, než sis kdy vysnila.


Online kurzy si tedy vyber, pokud:

1. Nebydlíš v Praze nebo

2. Nechceš se vázat na pravidelný termín a místo.


Ze zákulisí: Kurzy do sluchátek jsou nejnovějším přírůstkem do rodiny kurzů Jdu běhat a narodily se, jak možná tušíš, během C-opatření. Nadšené ohlasy jako “Ještě nikdy se mi neběhalo tak dobře, jako s trenérkou v uších” nás ohromně těšily, a tak s novinkou pokračujeme! Co v ONLINE KURZU dostaneš?

 • Trenérské vedení zkušenou a motivující trenérkou nebo trenérem

 • Nahrávky do sluchátek v reálném čase: přesně víš, co máš kdy dělat a každý trénink je jiný: poslechni si ukázku.

 • Krátká videa s vysvětlením rozcvičky, abecedy, techniky, dýchání a závěrečného uvolnění

 • Motivační whatsapp skupinu s možností ptát se trenérky

 • Pořádnou porci endorfinů :)


Nauč se uběhnout 3 km


Nauč se uběhnout 5 km


Nauč se uběhnout 10 km      Která varianta je pro tebe?

Nauč se uběhnout 3 km

 • Když si chceš běh teprve oťukat
 • Začínáme 1,5 minutami běhu a zvýšíme postupně na 10 minut v kuse střídanými s chůzí
 • Nahrávky a videa připravila Lenka Soukupová: seznam se s ní ve videu a poslechni si ukázku tréninku

Nauč se uběhnout 5 km

 • Pokud asi deset minut v kuse uběhneš, v jakémkoliv tempu, je pro tebe úroveň Nauč se 5.
 • Začneme na cca 8 minutách běhu střídanými s chůzí, zrychlovanými i pomalejšími úseky a zvýšíme postupně na cca 30 minut v kuse
 • Tvoje trenérka bude Anička Rohulánová: poslechni si ukázku jednoho z tréninků a seznam se s ní ve videu

Nauč se uběhnout 7 km

 • Už víš, jaké to je dvacet minut běžet, a chceš si zlepšit techniku, vytrvalost a možná běžet i svižněji.

 • Na této úrovni zkusíš nejrůznější druhy intervalů, které budeš střídat s chůzí nebo klusem. 
 • Sedmičku od ledna sice nevypisujeme jako samostatný kurz, ale můžeš si pořídit balíček nahrávek, s Aničkou nebo Filipem. Pro nákup klikni na jméno.

NOVINKA: Nauč se uběhnout 10 km

 • Už uběhneš alespoň půl hodiny v kuse, v jakémkoliv tempu, a chceš si zlepšit vytrvalost, trénovat správně a nechceš být na delší tréninky sama
 • Věnujeme se intervalům a pyramidám, např. minutovým rychlejším nebo pětiminutovým vytrvalostním, střídáme je s klusem nebo s chůzí. Zařadíme i kopce a schody.
 • Tvoje trenérka bude Anička Rohulánová: poslechni si ukázku jednoho z tréninků a seznam se s ní ve videu


Co říkají běžkyně:

"Rozdíl oproti tomu, kdy se člověk snaží běhat sám, je velký. Pokroky jsou větší a motivace taky. Příjemné je, ze tvoříme skupinu a jsme v tom společně.""


Během kurzu jsem se pokaždé nemohla dočkat dalších nahrávek Lekce jsou dobře poskládané, pestré a hlavně srozumitelně  vysvětlené. Cítila jsem z nich navíc pozitivní energii.”


“Chci moc pochválit a poděkovat za nahrávky, které mi pomohly se znovu rozběhnout. Vzhledem k tomu že mám roční děťátko a zároveň nemám hlídání, je to pro mě jediná možnost, jak se vedeného tréninku účastnit. Moc se mi líbí, že trénink má hlavu i patu, a zároveň mě donutí neflákat se. Když jsem se pokoušela vyběhnout jen s hudbou nebo podcastem, tak jsem si na třetí lavičce sedla :) Je slyšet, že trenérka má zkušenosti, protože rady na mně přesně sedí, a opravdu je to, jako kdyby běžela vedle mě.


Potřebuješ víc info? Čti dále.

 • Trenérské vedení: kurzy vedou trenéři z “offline” kurzů, kteří běhu rozumí a poradí ti, jak se rozcvičit, jak při běhání dýchat, jaké zvolit tempo, co na sebe, jak správně našlápnout i jak se po běhání uvolnit. Prostě ti s trenérem běhání vyloženě rychle uteče :)

 • Tréninky do sluchátek: Trenér ti bude ve sluchátkách motivujícím parťákem a vyhecuje tě při rychlejších úsecích. Součástí nahrávky je rozklus na začátek, mobilizace kloubů, cvičení z běžecké abecedy, hlavní část tréninku, která je pokaždé jiná. 

 • Krátká videa: Trenér/ka vytváří krátká, neformální videa, ve kterých vysvětlí to, co není z audio nahrávky jednoduše pochopitelné. Mohou to být prvky rozcvičky, abecedy, silových cviků nebo závěrečného uvolnění.


Na jaké typy tréninků se můžeš v nahrávkách těšit?

Nečekej jednotvárný výklus. Bude to pestré. Střídání běhu a chůze, fartlek, krátké intervaly, vytrvalostní intervaly, pyramidy, kopečky, stupňované intervaly a i silový trénink. Náplň tréninků bude pokaždé jiná a představí ti běh v celé své pestré kráse nebo ti dá na běhání úplně nový pohled. Trenéři také zabrousí do témat, jako jsou zapojení paží, došlap, dýchání a doplňkový silově-kompenzační trénink. 
TĚŠÍME SE NA SPOLEČNÉ KILOMETRY:


Nauč se uběhnout 3 km


Nauč se uběhnout 5 km


Nauč se uběhnout 10 kmJeště je dobré vědět: 


 • Při přihlášce s kamarádkou máte obě slevu. Pokračující z jakéhokoliv kurzu mají nejvýhodnější cenu.
 • Pro Nauč se 3 a Nauč se 5 jsou nahrávky připravené dopředu, pro Nauč se 10 km trenérka natáčí průběžně a zohlední přání na obsah či hudbu.

 • Poslední nahrávka není běh na 3,5,7 nebo 10 km. Vysněnou vzdálenost si zaběhneš až po poslední nahrávce, například s motivačním playlistem, kilometry si naměříš na mapě nebo v appce, a do skupinky nám dáš vědět o svém úspěchu.

 • Nahrávky posíláme jak do whatsapp skupinky, tak dáváme k dispozici do sdílené složky. Nahrávka ti dorazí jednou týdně po dobu osmi týdnů. V devátém týdnu se těšíme na sdílení úspěchů.

 • Vše můžeš využívat kdykoliv a kdekoliv. Nahrávky i doprovodná videa jsou ke stažení a navíc zůstanou k dispozici ve whatsapp skupině ještě měsíc po skončení kurzu.


DALŠÍ ONLINE KURZY:


Síla, mobilita a kompenzace pro běžkyně


Nauč se pohyb šelmy: Animal flow


Jsme nadšení, že technologie umožňují zažít skvělý trénink s trenérem i běžkyním mimo hlavní město. Díky tomu se může vize Jdu běhat “Umožnit ženám začít s během v příjemném a laskavém prostředí”  dostat vlastně kamkoliv, kde se mluví česky.