Základy běžecké techniky s Petrem Soukupem

04. 08. 2019 – Aktuality, Běžecké rady & tipy

Je tady konec července a i my pomyslně uzavíráme téma “Základy běžecké techniky s Petrem Soukupem. “ Ale neměj strach - až do konce září s Tebou budeme sdílet další videa, která jsme pro Tebe nachystali. Nebudeme teď prozrazovat víc, aby ses měla na co těšit. Zatím se můžeš zkusit zamyslet, co by Tě zajímalo nebo co Ti dělá problémy a třeba nám to napsat. Rády se necháme inspirovat, přece jen vše tvoříme pro Tebe :-)

Na co jsme se zaměřili v červenci?

O základech běžecké techniky se dá mluvit hodiny a hodiny, ale my se snažili najít stěžejní body a vysvětlit je co nejsrozumitelněji a v co nejkratším čase tak, aby sis mohla svou běžeckou techniku pilovat i mimo kurzy.

Snažili jsme se Ti vysvětlit a ukázat, jaké správné postavení by mělo mít tělo. Postoj těla je velice důležitý i kvůli zdravotním indispozicím. Může se stát, že nás bolí po běhu záda. Jedna z příčin může být špatné postavení těla při běhu. Proto raději z počátku běhej pomalu a zaměřuj se správné držení těla. Důležité je v běhu nesedět a na to si dávat i při běžné chůzi.

Druhým tématem byl došlap a dokrok. Došlap je stále velice diskutované téma a každý má trochu jiný názor. My v Jdu běhat radíme a doporučujeme - běh přes střed chodidla a hlavně, že je důležité dokračovat v ose svého těla (zjednodušeně řečeno “nevystrkovat nohu před sebe”). Díky správném dokroku šetříme síly. Co si budem povídat, těch není nikdy nazbyt, tak proč se nepokusit držet dobrých rad.

Pokud bys ráda chodila na některý z Petrových kurzů, nezapomeň se přihlásit tady: https://www.jdubehat.cz/#!/kurz/717. Petr na podzim povede DOPOLEDNÍ Nauč se uběhnout 10 km / Vypiluj si desítku, která startuje 4.9.2019.Další příspěvky