Výhody běhání na podzim

16. 08. 2019 – Aktuality, Běžecké rady & tipy

Nazout boty, obléct nově koupené tričko a hurá ven. „Dneska už fakt začnu. Chci. Musím.” přesvědčuješ se už po několikáté v řadě dnů za sebou. Skutek utekl a Ty stále neběháš. Přesto to chceš změnit. Někdy si říkáš proč běhat, proč běhat právě teď, proč … Každá občas máme období, kdy vlastně nevíme a chceme najít těch pár důvodů, po kterých si řekneme “Tak jo, jdu do toho”. :-)

Na jaře se rozběháme, je krásné počasí, my se těšíme na léto a chceme být v kondici, abychom si ho mohly užít se vším všudy. V létě je to dovolená, grilovačka, prodloužený víkend, grilovačka a najednou se motivace vytratí a je těžké se do toho zase dostávat znova a znova.

My pro Tebe proto máme 5 důvodů, proč se k běhání vrátit zrovna na podzim a nebo v něm po proběhaném létě nepřestat!

1. Příznivé počasí. Už není takové vedro jako v létě, kdy bylo příjemné běhat většinou hodně brzo ráno nebo až večer, a přes den to na sluníčku skoro nešlo. Začít běhat v mírném podzimním slunci je podle nás ta správná volba :-)

2. Babí léto. Na začátku podzimu není nic hezčího, než si prodloužit léto a zažít tak aktivní podzim. Běhat v babím létě má svoje kouzlo. Dny jsou stále dostatečně dlouhé a sluníčko stále ještě hřeje.

3. Lehké oblečení. Už se pomalu blíží zima, kdy budeme běhat ve více vrstvách oblečení a přemýšlet, co na sebe. Zda přidat ještě jednu vrstvu nebo naopak jednu neubrat, aby nám nebylo vedro. Podzim je ještě ta část roku, kdy můžeme běhat jen tak nalehko.

4. Barvy podzimu. Na ty se moc těšíme. To kouzlo, kdy běžíme přírodou, která se postupně zbarvuje, je něco krásného. Ne nadarmo se říká, že je podzim nejbarevnější částí roku. A už teď si představujeme, jak po práci zavřeme notebook, nazujeme běžecké boty a jdeme se proběhnout do barevného podzimu se svěžím vzduchem.

5. Méně lidí na běžeckých stezkách. Nakonec tu máme velkou výhodu! Na jaře a v létě bývají některé běžecké trasy tak plné, že se stává, že člověk místo běhu kličkuje mezi běžci, chodci, cyklisty, inlinisty, … A právě i to na běhu na podzim máme rády. Najednou je větší klid na trénink samotný a my se můžeme více soustředit samy na sebe a ne na lidi kolem.

A jaké důvody mají pro (společné) běhání běžkyně z kurzů Jdu běhat?

Zatím musím napsat, že mě překvapilo, jak úžasné to je, běhat ve skupince! Moc mě to nakoplo a těším se na každý další trénink. Děláte to skvěle, klobouk dolu:)

Až do včera jsem si myslela, že běh je nuda a jsem v šoku, že to může být tak prima a zábava...

TIP: Podívej se na náš běžecký seriál, kde Ti poradíme, jak začít běhat. ;-)

Ideální čas začít je právě teď. Představ si sama sebe za rok touhle dobou. Má hrát běh ve Tvém životě roli? Není na co čekat, vyběhni a brzy zjistíš, jak skvělé rozhodnutí jsi udělala. Dostaň běh do života celoročně a my Ti v tom rádi pomůžeme. Začít můžeš pravidelným tréninkem v kurzech Jdu běhat. Už za 10 týdnů vylepšíš svou běžeckou techniku, kondice půjde nahoru a běh se Ti dostane pod kůži. Běh je ideální sport, který můžeš dělat celoročně a nemusíš čekat na sezonu.

Chytni si i Ty svůj podzimní kurz a zajisti si tak aktivní podzim. Vyber si jeden z našich základních kurzů, nebo pokud už máš něco naběháno, z pokročilejších kurzů. :-)

Sportu zdar!Další příspěvky