Videotrénink, natočení a zpětná vazba Tvého běhu

27. 05. 2019 – Aktuality, Běžecké rady & tipy

V běžeckých kurzech pro ženy Jdu běhat v letošním roce nově zařazujeme videotrénink jako pravidelnou součást kurzu. Videotrénink probíhá alespoň jednou za Tvůj 10týdenní kurz. Na základě videa dostaneš od trenérky nebo trenéra přímou zpětnou vazbu a tipy, jak svou běžeckou techniku případně vylepšit, abys běhala technicky správně a cítila se u toho dobře. Videotréninky probíhají vždy na jarních, letních a podzimních kurzech.

Jak probíhá videotrénink?

V kurzech věnujeme jeden trénink natočení techniky běhu každé běžkyně a následnému rozboru videa s Tvým trenérem. Kromě toho samozřejmě trenéři techniku učí a opravují v celém průběhu kurzů, ale videorozbor je takový speciál. Na videotréninku natáčíte běžeckou techniku a následně jí v zázemí probíráte. Trenér Ti řekne, zda je Tvůj běžecký styl a došlap správný, zda máš správný pohyb rukou atd.

Co říkají na videotrénink naše běžkyně?

Je snadnější napravovat chyby, které jsem díky videu skutečně viděla, než jen plnit slovní pokyny.

Byla jsem nadšená. Toto bylo moje vůbec první setkání s touto technikou a přijde mi to super pomocník.

Chceš si zlepšit běžeckou techniku?

Videotréninku se vůbec neboj, naopak je to něco, co Ti v Tvé běžecké technice velmi pomůže. Díky videotréninku se dá přijít např. na to, proč Tě při běhu bolí např. holeně, lýtka atd. Trenér má možnost si záznam přehrát zpomaleně a tak Ti ukázat, na co si dát při běhu pozor, aby sis svou techniku opravila a zbytečně si během neubližovala. Běháme přeci pro zdraví a pro radost ;)

A pokud se přihlásíš na pokračující kurz, můžeš si videa později srovnat a uvidíš své zlepšení. Už nyní se můžeš hlásit do letních kurzů, které začínají 19. 6 v Praze i Brně a kompletní přehled všech kurzů najdeš v KALENDÁŘIDalší příspěvky