Trenéři Jdu běhat v Brně jsou prostě jedničky

25. 03. 2019 – Aktuality, Rozhovory s trenéry

Trenéři Jdu běhat v Brně jsou prostě jedničky. Kam přiběhnou, tam vítězí. Opět to potvrdili v sobotu 23. března 2019 na tradičním závodě Běh Lužánkami. V závodu žen zvítězila naše trenérka Hanča Homolková a v závodě mužů náš trenér Lukáš Olejníček. Nejlepší ovšem je, že kromě toho, že to jsou profíci, tak je s nimi legrace a trénink Tě prostě bude bavit!

Podívej se na videopozvánku na jarní kurzy v Brně, kterou pro Tebe přímo po sobotním závodě v Lužánkách natočili naši brněnští trenéři. Hanka a Lukáš Tě zvou na jarní kurzy v Brně, a že nevidíš na videu trenérku Janču? No tak ta je přeci za kamerou ;)

Lukáš Olejníček

Lukáš běhá jednoduše proto, že ho to baví a rozhodně mu to i jde ;) Je reprezentantem a mistrem ČR v běhu přes překážky na 3000 m, dvojnásobným mistrem ČR v běhu do schodů a držitelem dvou zlatých medailí v běhu na 10 km (osobní rekord má 30:10). Jak sám říká, běh je jeho styl života, když zrovna netrénuje nebo nezávodí, tak připravuje běžecké závody...

Lukáše při trénování baví nejvíce pozorovat pokroky, jakých jsou všichni schopni dosáhnout, a snaží se při tom pomoci. Při trénincích tedy dbá hlavně na správnou techniku, aby si běžečtí začátečníci běháním neubližovali, ale naopak pomáhali.

Víc o Lukášovi se můžeš dozvědět v našem loňském rozhovoru tady. Potkat se s Lukášem můžeš toto jaro na základních i pokročilých kurzech, pořádně Tě potrénuje na kurzu Nauč se uběhnout půlmaraton, který bude probíhat každé pondělí od 18:15 v Anthroposu, kurz startuje od 29. dubna.

Jana Olejníčková

Běžkyně jí nazývají sluníčkem. Úsměvem dodá energii i ve chvílích, kdy už sil opravdu není na rozdávání. Sama začala s atletikou v 11 letech, aby nemusela hrát na klavír ;) Do běhu se zamilovala a teď už si dny bez běhání neumím ani představit. Z roku 2015 má stříbrnou medaili z Akademického mistrovství ČR na 3000m a o rok později dala půlmaraton za 1h 25 min na MČR.

Jana je také specialistkou na výživu, ráda se věnuje vytrvalostním běhům a má atletickou trenérskou licenci 3. třídy. Ráda ukazuje svým svěřenkyním, jak je vlastně obyčejný běh okouzlující a těší se z jejich pokroků a úspěchů.

Víc o Janě se můžeš dozvědět v našem rozhovoru tady a potkat se s ní můžeš na základních i pokročilých kurzech. Z těch pokročilejších povede kurz Vypiluj si pětku, který bude probíhat v Lužánkách každou středu od 18:15 a startuje 24. dubna.

Hana Homolková

Hanka říká, že když neví, co s časem, tak si jde rozhodně zaběhat. To jí pak pomáhá lépe přemýšlet a napadají ji zajímavé věci, jak do školy, tak do budoucna. Studuje Fakultu sportovních studií společně s Pedagogickou fakultou. Aktivně se věnuje atletice, je vícemistryní na 10 km v silničním běhu a 2x bronzová na MČR v běhu přes překážky na 3000 metrů. Nyní se soustředí spíše na delší tratě, jako jsou 5 a 10 kilometrů.

Když zrovna netrénuje, ráda si vyrazí na kole nebo zaplavat. Hanka ráda předává své zkušenosti a líbí se jí, jak jsou v běžeckých začátcích vidět velké pokroky. Také ji baví, jak společný běh přináší všem dobrou náladu, každá si vyčistí hlavu a má dobrý pocit, že dělá něco pro své zdraví. Hanka je velmi komunikativní, přátelská, je ráda obklopena lidmi a pohyb je její život :)

Hanka trénuje toto jaro základní i pokročilé kurzy, potkat se s ní tak můžeš v Lužánkách a v Athroposu. Hanka Ti vyladí formu na kurzu Nauč se uběhnout 10 km / Vypiluj si desítku každé pondělí v Anthroposu od 18:15 od 15. dubna. Víc o Hance se můžeš dozvědět v našem nedávném rozhovoru tadyDalší příspěvky