Rozhovor s trenérkou Týnkou Klapetkovou

10. 01. 2019 – Aktuality, Rozhovory s trenéry

Zajímá Tě, co si myslí a jaký mají život trenéři v Jdu běhat? Zjisti, co nám o sobě řekla trenérka Kristýna Klapetková. Vyzpovídala jí Domča z office týmu, zatímco si spolu byly zaběhat :) Dozvíš se, jakým sportům se Týnka kromě běhání věnuje, jakou má oblíbenou běžeckou trasu a na jakých novoročních kurzech se s ní můžeš potkat. Týnce a Domče děkujeme za rozesmátý rozhovor ;-)

Co Tě na trénování v Jdu běhat nejvíc baví?

Na trénování v Jdu běhat mě nejvíce baví to, že jsem pořád v kontaktu s běžkyněmi. Mám možnost vidět jejich pokrok, jak se za celý 10týdenní kurz promění a jaký velký kus práce udělají, ale hlavně neustále poznávat nové holky, se kterými mám možnost prožívat vždycky alespoň kousek jejich života.

Jak se podle Tebe promění běžkyně za desetitýdenní kurz?

Posunou se hlavně v hlavě. Stanoví si jiné cíle, mají najednou odhodlání nejen do běhu, ale naučí se cílevědomosti a trpělivosti i v jiných věcech a posunou si svoje hranice zase o kousek dál. A hlavně jejich nadšení do běhu je s každým tréninkem větší a větší.

Od února 2019 budeš trénovat v Jdu běhat pokročilý kurz Vypiluj si půlmaraton. Jak se na holky těšíš a jaká to bude změna oproti kurzům nižší úrovně?

Na holky se těším moc, protože to budou už zkušené a zdatné běžkyně. Bude to změna oproti tomu, že holkám už nepůjde tolik o vypilování si základní techniky, ale už si půjdou za určitým cílem a výkonem. Díky tomu i ty tréninky budou směřovat víc k jejich individuálním závodním úspěchům, ale i přesto věřím, že budou tréninky pro všechny běžkyně hlavně zábavou a budou mít neustále větší chuť a motivace do běhání.

Co Tě přivedlo k běhání?

Dřív jsem dělala asi 10 let sportovní gymnastiku, ale jelikož u nás v Opavě na to nebyly velké prostory a neměla jsem už možnost se dál výkonnostně posouvat, tak mě kamarádka dovedla k atletice. Tam jsem zjistila, že krátké tratě nejsou pro mě, protože nejsem příliš rychlá, abych mohla být sprinterka. Takže jsem si začala přidávat více a více kilometrů a začala jsem běhat delší úseky.

V atletice jsi se tedy věnovala jakým disciplínám?

Začala jsem na stovce (smích) a každý rok jsem si přidávala (smích) - 400m, 800m, 1500m. Až když jsem přišla do Prahy, tak jsem začala běhat desítky a postupně jsem si dala půlmaraton, v loňském roce první maraton, tak uvidíme, co mě čeká v následujícím roce.

A už máš nějaký cíl, kam to chceš posunout dál?

Chtěla bych zvládnout Beskydskou sedmičku (B7).

Máš nějakou oblíbenou běžeckou trasu (lokalitu)?

Asi Stromovku. Ale většinou si spíše plánuji trasu vedoucí z jedné lokality do druhé a tím, že raději běhám delší vzdálenosti, tak si prostě ráda sbalím batoh a běžím třeba z Šárky do Kralup a pak jedu vlakem zpátky (smích).

Baví Tě ještě nějaký další sport, další koníčky?

Tím, že studuji sportovní školu a sport mě provází od malička, tak se ráda věnuji všem sportům. Poslední dobou je to ale hlavně beachvolejbal a plavání. Taky ráda chodím do fitka, ale jen na skupinové lekce (smích). Sama bych tam nikdy nešla, já se stydím (smích). Je to vlastně stejné jako to mají holky u nás, že ta skupina je namotivuje, tak takhle to mám já ve fitku :)

Na jaký sportovní/běžecký výsledek jsi nejvíc hrdá?

Asi na zaběhnutí maratonu :)

Jak vypadá Tvá ranní rutina?

Ráno vstávám kolem 6 hodiny, protože jezdím do školy učit. Vstávám na první zazvonění budíku, to jsem se naučila a jsem ráda, že ho neodkládám :) K snídani si dám většinou jogurt s cornflakes nebo musli s mlékem. Nachystám se, a když vyjdu ze dveří, tak už spadnu do každodenního koloběhu a zastavím se až večer.

Co se o Tobě málo ví?

Málo se o mě třeba ví, že studuju “MATFYZ” :)

Co Tě dokáže při běhání dobře nakopnout/naladit?

Vidina toho cíle a vnitřní motivace.

Na jaké kurzy se k Tobě můžou běžkyně hlásit?

Od února budu trénovat dva pokročilé kurzy: Vypiluj si půlmaraton od 6.2.2019 každou středu od 18h30 a také Vypiluj si pětku/Nauč se uběhnout 10 km od 11.2.2019 každé pondělí v Prokopáku, který navazuje na můj současný kurz Vypiluj si pětku ve stejné lokalitě.Další příspěvky