Rozhovor s trenérkou Petrou Pastorovou

12. 05. 2017 – Rozhovory s trenéry

Zajímá Tě, co si myslí a jaký mají život trenéři v Jdu běhat? Nás ano! A tak se můžeš dočíst, co na sebe tentokrát práskla Petra z Ostravy, která tento víkend doběhla jako první ve své kategorii žen na Mistrovství ČR v maratonu. Petra na sebe prozradila třeba to, že má ráda raw dobroty a jaké sporty ji baví krom oblíbeného běhu... přejeme hezké počtení. Petře děkujeme za výborný rozhovor a ještě jednou gratulujeme za fantastický výkon ;)

Co Tě na trénování v Jdu běhat nejvíc baví?

Baví mě holky, které se ptají na vše kolem běhu a je na nich vidět nadšení z běhu...a ze života :-)

Jak se podle Tebe promění běžkyně za desetitýdenní kurz?

Každá běžkyně po 10týdenním kurzu zlepší svou fyzičku, 99% z nich uběhne dál a rychleji než na počátku, na 80% vidím zlepšení běžeckého stylu, hodně holek najde kamarádky nebo rovnou dobrou partu, některým se zlepší zdravotní potíže (např astma).

Proč běháš Ty sama?

Mě běh prostě baví!!!

Máš nějakou oblíbenou běžeckou trasu nebo lokalitu?

Ano, všude a to mě na běhu rovněž baví - můžu běhat jednoduše všude :-)

Baví Tě ještě nějaký další sport, další koníčky?

Pokud mi čas dovolí, ráda plavu, jezdím na koloběžce, inlinech, ráda čtu a baví mě kuchtit, obzvlášť raw pochutiny, zajímají mě informace o zdravém životním stylu.

Na jakou běžeckou akci se v roce 2017 těšíš?

Mám už nějaké za sebou (závody v Dubaji, 50km u Italské Ravenny, půlmaratony v Polsku, v ČR mistrovství maratonu i půlmaratonu). Ale těším se na půlmaraton ve Francii a taky na pláži v Polsku :-)

Na jaký sportovní či běžecký výsledek jsi nejvíc hrdá?

Čas 2:36 na maratonu. (Pozn. redakce: Petra Pastorová s časem 2:36 vyhrála 7.5.2017 ženskou kategorii na pražském maratonu! Gratulace obrovská. Je neuvěřitelné, s jakou elegancí Petra podává takové výkony. Všem, co doběhli, posíláme také gratulace a velké poklony. Atmosféra na doběhu v Pařížské byla dojemná.)

Jak vypadá Tvá ranní rutina?

Nemám rutinu :-) Většinou prožívám zcela nové ráno, ale některé osoby a věci neměním :-)))))

Co se o Tobě málo ví?

Kolik spotřebuji běžeckých párů bot ročně? :-)))) Tipujte!

Co Tě dokáže při běhání dobře nakopnout a naladit?

Příprava na závod, na který se těším, přemýšlení nad technikou běhu, sparring partner nebo běžecká skupina.Další příspěvky