Rozhovor s trenérkou Hanou Homolkovou

01. 11. 2018 – Aktuality, Rozhovory s trenéry

Zajímá Tě, co si myslí a jaký mají život trenéři v Jdu běhat? Zjisti, co na sebe tentokrát práskla Hanka z Brna. Dozvíš se, jaká hudba ji dokáže při běhání nakopnout, jaký má vztah s čokoládou a také samozřejmě jaký je její osobák. Tak čti dál a Hance děkujeme za vysmátý rozhovor ;)

Co Tě na trénování v Jdu běhat nejvíc baví?

Když vidím snahu u jednotlivých běžkyň a jejich zápal. I z "obyčejné" ženské se může stát běžkyně, která je do běhu zapálená, baví jí to, vidí své pokroky, umí si pro běh najít čas a chce se neustále zlepšovat. To je asi to nejlepší, co může trenéra potkat.

Jak se podle Tebe promění běžkyně za desetitýdenní kurz?

Ono se to nezdá, protože 10 týdnů se může zdát jako krátká doba, tréninky jsou jen jednou týdně, ale v rámci Jdu běhat dostane běžkyně i tréninkový plán, aby věděla, jak má běhat sama mimo vedené tréninky, a tak ta změna je po 10 týdnech veliká. Myslím si, že techniku běhu se za 10 týdnů naučí a díky tomu, že běžkyň je ve skupině málo, může se jim trenér věnovat a předat jim za 10 týdnů co nejvíce. Takže výsledek je znát a je rapidní.

Proč běháš Ty sám/a?

Já jsem taková hyperaktivní a když nevím co s časem, tak si jdu rozhodně zaběhat. Navíc se u toho vyplavují endorfiny, které jsou u mě hodně znát, jsem pak schopná lépě přemýšlet a napadají mě zajímavé věci, jak do školy, tak do budoucna. Hlavně mě to baví a jsem perfekcionistka, takže chci být ve všem nejlepší a chci něčeho dosáhnout.

Máš nějakou oblíbenou běžeckou trasu (lokalitu)?

Jelikož jsem z Vysočiny, tak ráda běhám v lesích a protože studuji v Brně, tak ideální podmínky jsou v Holedné, což je obora. Pro ty, co mají rádi zpevněnou cestu bez kopců je super Anthropos, protože tam vede cyklostezka.

Baví Tě ještě nějaký další sport, další koníčky?

Teď jsem zapálená do silniční cyklistiky. Horskou moc nemusím, protože mám ráda čistotu a silniční cyklistika s čistým kolem po čisté cestě je k tomu zrozená. Potom mám ráda plavání a jsem vlastně takový všesportovec, takže s žádným sportem mě nikdo nevykolejí. (smích)

Na jaký sportovní/běžecký výsledek jsi nejvíc hrdá?

Já jsem vždycky pyšná na osobák, který zaběhnu, takže dbám spíš na čas. A jinak jsem pyšná na všechny medaile z republiky.

Jaký je tedy Tvůj osobák?

Na 5 km mám 17 minut a 12 vteřin, desítku mám za 36 minut 8 vteřin.

Jak vypadá Tvá ranní rutina?

Já jsem celkem ranní ptáče, takže nejpozději vstávám kolem 6:30 a k tomu nepotřebuji budík. Já jsem nejvíc akční po ránu a jakmile přichází noc, tak upadám. Ráno si musím dát snídani, bez té neodejdu z domu. Většinou si udělám nějakou kaši nebo něco na sladko, jako rychlý příjem sacharidů. Pak hygiena a vyrážím do školy nebo sportovat.

Co se o Tobě málo ví?

Málokdo mi věří, že ráda jím. Čokolády a takový "prasárničky". Já jsem takový sdílný člověk - co na srdci, to na jazyku a někdy si to docela vyčítám. Jsem hodně upovídaná, takže o mě vlastně všichni všechno ví. (smích)

Co Tě dokáže při běhání dobře nakopnout/naladit?

Určitě hudba, mám ráda pomalejší při protahování, ale akčnější při běhání. Mám na to svůj vlastní playlist. A taky mám ráda kafe, takže kofein mě taky vždycky nakopne.

Na jaký kurz/y se k Tobě můžou běžkyně aktuálně hlásit?

Holky, ke mě přijďte na adventní kurz Vypiluj si pětku ve středu od 21.11. v Lužánkách.Další příspěvky