Rozhovor s trenérkou Denisou

19. 11. 2019 – Aktuality, Rozhovory s trenéry

1. Co Tě na trénování v Jdu běhat nejvíc baví?

Přátelská atmosféra a pozitivní naladění běžkyň a trenérů.

2. Jak se podle Tebe promění běžkyně za desetitýdenní kurz?

Myslím si, že je to velmi individuální. Hodně záleží na tom, jakou má běžkyně sportovní minulost a také na tom, jak pravidelně chodí na tréninky. U holek, které jsem teď mohla trénovat (začátečnický kurz Nauč se uběhnout 5 km), vidím velký posun v tom, že jsou schopné uběhnout delší vzdálenost s lepším běžeckým stylem a hlavně, že mají větší motivaci běhat dále a zlepšovat se.

3. Proč běháš Ty sama?

Běhám ráda už od malička a pořád mě to drží. Dřív jsem běhala hlavně kvůli výkonům, ale teď to beru jako relax, při kterém si vyčistím hlavu.

4. Máš nějakou oblíbenou běžeckou trasu (lokalitu)?

V Praze je to Hostivařský park, údolí kolem Rokytky a podél Vltavy.

5. Baví Tě ještě nějaký další sport, další koníčky?

Baví mě skoro všechny sporty. Ráda bruslím, cvičím jógu, jezdím na koloběžce, kole, běžkách, chodím po horách a jelikož jsem strávila nějakou dobu v Austrálii, tak jsem si oblíbila surfování. Jinak ráda cestuji, chodím do kaváren, peču dorty a teď se snažím taky víc číst. :)

6. Na jakou běžeckou akci se v roce 2020 těšíš?

Těším se na štafetový závod Vltava Run, který se běží podél Vltavy ze Šumavy až do Prahy.

7. Na jaký sportovní/běžecký výsledek jsi nejvíc hrdá?

On to nebyl žádný super hvězdný čas, ale největší radost jsem měla po závodě na 400m překážek, kde jsem sice skončila čtvrtá, ale zaběhla jsem limit na ME Juniorů. Pak taky na to, že jsem zvládla uběhnout maraton.

8. Jak vypadá Tvá ranní rutina?

To záleží podle toho, jaké je zrovna období. Ale jsem docela ranní ptáče a ráda vstávám brzo a to na první budík. Takže teď 5:55 budík, záchod, zuby, sportovní aktivita (nejčastěji běhání), sprcha, velká snídaně (během toho zkouknu, co je nového na Instáči a sociálních sítích), vyřeším každodenní problém, co si vezmu ten den na sebe a odcházím do práce.

9. Co se o Tobě málo ví?

Jsem hodně nerozhodná, dost často se mi povede něco rozbít, téměř pořád něco hledám (telefon, klíče a peněženku tak 4x denně), sushi můžu jíst i k snídani a z běžeckých věcí nemám ráda, když se při běhu musím zastavovat.

10. Co Tě dokáže při běhání dobře nakopnout/naladit?

Hezké prostředí a hlavně sparing partneři v dobré náladě.

11. Na jaký kurz se k Tobě můžou běžkyně aktuálně hlásit?

Na pondělní kurz Dlouhé výběhy za vánoční atmosférou, který začíná na začátku prosince.

12. Zmínila jsi, že jsi žila v Austrálii. Jak dlouho jsi tam žila a co jsi tam dělala?

V Austrálii jsem strávila 8 měsíců. Asi 5 měsíců jsem chodila na sportovní školu a pak cestovala. Během toho jsem se učila surfovat, cvičila jógu, potápěla se na Velkém bariérovém útesu, byla na opeře v Sydney, dojila krávy v australském outbacku, zahradničila v Tasmanii, vylezla na několik hor a spoustu dalších věcí.. :) Z Austrálie jsem byla nadšená a určitě jsem tam nebyla naposled!Další příspěvky