Rozhovor s trenérem Ondrou Zadrobílkem

08. 01. 2017 – Rozhovory s trenéry

Zajímá Tě, co si myslí a jaký mají život Jdu běhat trenéři? Nás ano! A tak se Petra zeptala Ondry třeba na to, jaké mívá rána, proč běhá a co se o něm málo ví... přejeme hezké počtení a Ondrovi děkujeme za parádní rozhovor ;)

Co Tě na trénování v Jdu Běhat nejvíc baví?

Nejvíc mě baví, když třeba vidím tu skupinu, a ten den holky nemají chuť běhat a já je zlomím a opravdu mají radost z tréninku. Tu pozitivní energii mi nakonec vrátí, že se hecnou, jdou na plno a to mě pak nabíjí - když jim změním den.

Jak se podle Tebe promění běžkyně za desetitýdenní kurz?

Určitě se z ní nestane nějaká olympijská vítězka, ale získá základní komplexní vědomosti kolem pohybu, výživy a získá technické návyky, co se týká dýchání, postavení paží a trupu… Má i lepší ekonomiku běhu, což je vidět na výsledcích… že s méně pohyby dokáže více. Na začátku běží minutu v kuse a umírá. Na konci kurzu uběhne pětku v kuse a neumírá.

Proč běháš Ty?

Jakožto tělocvikáře mě nemusí nikdo moc dlouho přemlouvat. Běh je základ všeho. Když to vezmu od začátku, od malička jsem pádloval, je to monotónní činnost. Už tenkrát jsme měli takového světového trenéra, že věděl, že musí být všestrannost a běhání jako doplňková činnost.

Máš nějakou oblíbenou běžeckou trasu nebo lokalitu?

Každý musí mít rád v létě Stromovku. A v zimě pak Letná díky světlu a večerním lampám. Rád to zpestřím, když je dlouhý výběh na Staré město, lidi se toho bojí, že se nedá běhat mezi lidmi, ale dá se procupitat úplně v pohodě.

Baví Tě ještě nějaký další sport nebo máš jiné koníčky?

Baví mě spousta sportů, rad zkouším nové, z nich pak využívám nabyté dovednosti a aplikuji je na svoji specializaci, což je nyní běh. Za mlada jsem dělal závodně rychlostní kanoistiku. Celkově mám raději vytrvalostní sporty, jako kolo, což je i můj dopravní prostředek, plavání pro posílení dýchání a běžky, ty jsou dobré pro běžecký rytmus a maká celé tělo.

Na jakou běžeckou akci se v roce 2017 těšíš?

Nejvíc se těším na Vltava Run, stoprocentně. Běh je individuální záležitost a tam je to najednou 12členný tým, takže hecování a dvanáctinásobná sdílená radost.

Na jaký sportovní/běžecký výsledek jsi nejvíc hrdý?

Tak teďka jsem dal Půlmaraton v Hradci Králové na Mikuláše v mínus 4 se zablouďením za 1:25.

Jak vypadá Tvá ranní rutina?

6.05 budík, pak vstávám hned. Manželka ho třikrát zamáčkne, to se mě netýká. Koupelna. Cornflaky s jogurtem a jabkem nebo nějakým ovocem, nebo müsli. Nejméně dvacet minut snídám, koukám na televizi, čtu si zprávy na internetu, mám klid, ráno prostě nespěchám. Pak jedu na kole do práce, tam si dávám až sprchu, v kabinetu mám sprchu i gauč :)

Co se o Tobě málo ví?

Jsem nepořádný. Mám nepořádek v kabinetu a chci to po ostatních a sám to nedělám. Takže kážu vodu a piju víno. Bordelář no…

Co Tě dokáže při běhání dobře nakopnout?

Nějaká dobrá hudba. Tu používám, když se mi vyloženě nechce. A jak jsem už říkal - když mi lidi vrátí energii, že se hecnou, jdou naplno, nebo makají, mám z toho radost z těch jejich endorfinů se pak radujeme všichni.

S Ondrou se můžete potkat v Praze. Na novoročních kurzech např. v úterky ráno na Vypiluj si pětku


Další příspěvky