Rozhovor s trenérem Lukášem Olejníčkem

08. 11. 2018 – Aktuality, Rozhovory s trenéry

Zajímá Tě, co si myslí a jaký mají život trenéři v Jdu běhat? Zjisti, co na sebe prozradil Lukáš z Brna. Dozvíš se, co se o něm málo ví, bez čeho neodejde ráno z bytu, nebo co si myslí o proměně běžkyň za 10týdenní kurz. Tak čti dál a Lukášovi děkujeme za milý rozhovor ;)

Co Tě na trénování v Jdu běhat nejvíc baví?

Nejvíc mě baví pokrok, který je u holek vidět, hlavně u začátečnic. Za 10 týdnů se dá na nich posun dobře poznat. Od toho, že nemůžou na začátku uběhnout jeden kilometr v kuse až po závěrečnou pětku, kdy uběhnout 5 km v kuse jim nedělá problémy.

Jak se podle Tebe promění běžkyně za desetitýdenní kurz?

U začátečnic si troufám říct, že se promění opravdu hodně. Jsou tam často holky, které vyběhnou poprvé až s námi na kurzu, předtím nikdy neběhaly, naposledy možná tak na základní škole. Často jsou samy překvapené, že za 10 týdnů jde tak veliký pokrok udělat. U pokročilých běžkyň nejsou pokroky na první pohled až tak viditelné, ale už to jsou holky, které myslí běhání vážně, samy si už vyhledávají i nějaké závody a domlouvají se i na společně výběhy o víkendu.

Proč běháš Ty sám?

Protože mě to baví a celkem mi to snad i jde. Je to můj styl života, běhám od svých 7 let, takže přes 20 let jsem na atletické dráze a zatím mě to neomrzelo.

Máš nějakou oblíbenou běžeckou trasu (lokalitu)?

Obora Holedná. Je to taková brněnská oáza klidu. Je to trochu kopcovité, ale možná i proto tam není tolik lidí. Mám to tam rád, je tam klid a běhá se tam dobře v létě i v zimě.

Na jaký sportovní/běžecký výsledek jsi nejvíc hrdý?

Cením si svých osobních rekordů, nejvíc asi 3 km překážek (čas 8:51) a desítky (čas 30:10), což jsou výkony, které se mi povedly a doufám, že se k nim někdy přiblížím, nejlépe ještě zlepším. Taky jsem pyšný na každý titul mistra republiky, protože je to čest být nejlepší z Česka.

Co Tě dokáže při běhání dobře nakopnout/naladit?

To je těžká otázka. Jak kdy. Někdy motivaci nepotřebuji a beru to jako součást dne, že si jdu zaběhat. Někdy, když to nejde úplně samo, tak se potřebuji trochu hecnout. Ale vím, že když se hecnu a vyběhnu, tak jsem potom spokojený, že jsem to zvládnul a cítím se pak daleko líp. Vlastně mi stačí se jen převléct, vyběhnout a po 5 minutách už je to většinou v pohodě.

Baví Tě ještě nějaký další sport, další koníčky?

V zimě mám rád skialpy, běžky i lyže. Přes léto vysokohorskou turistiku a kolo. A vedle sportovních koníčků je to asi taková klasika, co říká každý. Rád cestuji po světě, strašně rád jezdím tam, kde jsem ještě nebyl a obdivují místní hory, moře nebo ostrovy.

Kam by ses chtěl ještě podívat?

Má vysněná lokalita je Aljaška.

Co se o Tobě málo ví?

To je zákeřná otázka, to by ses možná měla zeptat Janči (pozn. Jana taky trénuje v Jdu běhat). (smích)

Tak třeba něco ve smyslu, že jsi měl samé jedničky od první třídy až do devítky?

To se ví. (smích) Ale když jsi nakousla školu, tak já jsem chodil na matematický gympl, což se o mě tolik neví, vzhledem k tomu, že posledních pár let se točí hlavně kolem sportu. A taky se o mě asi neví, že první medaili z republiky nemám z běhání, ale z horské cyklistiky.

Jak vypadá Tvá ranní rutina?

Mě ráno chvíli trvá než se proberu a rozhýbu. Ranní běhání a sportování pro mě moc není. Každé ráno potřebuji kvalitní vydatnou snídaní, bez toho neudělám krok z bytu.

Co máš rád k snídani?

Nejčastěji ovoce s jogurtem a s müsli.Další příspěvky