Rozhovor s trenérem Danielem Noahem

18. 04. 2019 – Aktuality, Rozhovory s trenéry

Zajímá Tě, co dělají trenéři Jdu běhat, když zrovna netrénují? Tentokrát můžeš zjistit, co nám o sobě řekl trenér Daniel Noah. Daniel je Američan, pochází z Texasu, ale již delší dobu žije v Praze. Vyzpovídala ho Katka z office týmu. Dozvíš se, jakým sportům se Daniel kromě běhání věnuje, jakou má oblíbenou běžeckou trasu a taky o čem s ním můžeš popovídat na tréninku. Katce a Danielovi moc děkujeme za rozhovor ;-)

Co Tě na trénování v Jdu běhat nejvíc baví?

Na Jdu běhat se mi líbí dobrý kolektiv, který vytváří super atmosféru. Vždycky mi zvedne náladu to, když jsou běžkyně samy na sebe hrdé po tréninku, u kterého si myslely, že ho nezvládnou.

Jak se podle Tebe promění běžkyně za desetitýdenní kurz?

Každá bežkyně na konci kurzu odchází s lepší běžeckou formou. To je základní cíl kurzů. Zároveň má díky kurzu větší motivaci dále běhat a zlepšovat se.

Proč běháš Ty sám?

Běhání je důležitá část mého života, jednak jsem díky němu v dobré fyzické kondici, ale také mi umožňuje být v psychické pohodě. Hodně času trávím v práci, a tak je potřeba se něčím odreagovat a běhání je pro mě ten nejlepší způsob.

Máš nějakou oblíbenou běžeckou trasu nebo lokalitu?

Dlouhou dobu jsem bydlel na Břevnově a tak jsem si zamiloval oboru Hvězdu a Ladronku.

Baví Tě ještě nějaký další sport nebo nějaké další koníčky?

Mám rád hodně sportů, především ty, které můžu dělat venku. V poslední letech je to především cyklistika a bouldering (pozn. lezení bez lana). Běhání je ale moje priorita, na kterou se zaměřuju především.

Na jakou běžeckou akci se v roce 2019 těšíš?

V letošním roce mám před sebou Vltavarun, ultratrail závody a na podzim mě čeká ještě maraton.

Na jaký svůj dosavadní běžecký výsledek jsi nejvíc hrdý?

Minulý rok jsem si dal za cíl běžet každý den alespoň tři kilometry, a to jsem zvládl! (i když to bylo v některé dny opravdové přemlouvání). A letos jsem uběhl svůj první ultramaraton, což byl můj cíl už několik let.

A jak vypadá Tvoje ranní rutina?

Vstávám brzy ráno, občas si jdu zaběhat, pak se rychle nasnídám a běžím do práce ;)

Co se o Tobě málo ví?

Miluju astrofyziku. O tom bych se mohl bavit pořád.

A na jakých kurzech s Tebou mohou běžkyně aktuálně trénovat a popovídat si třeba právě o astrofyzice?

Každou středu na kurzu Delší běhy v poklidném tempu ve Stromovce nebo každý čtvrtek na kurzu Vypiluj si pětku v Hostivaři.Další příspěvky