PUMA ŠELMY: už mají za sebou NOMENRUN i charitativní BĚH ADVENŤÁKA

01. 07. 2021 – Aktuality

Běžecké závody jsou pro všechny příležitost vyzkoušet běžeckou formu získanou v kurzech. Jak si stojím v atmosféře závodu, který mě žene dopředu? Umím si rozvhrnout síly? Bude mě poslouchat moje tělo, když hlava by chtěla běžet na maximum? PUMA šelmy se v červnu vydaly na dva závody: štafetový NOMENRUN a charitativní Běh Advenťáka.

Nomenrun je parádní akce, kde žádné muže nenajdeme. Každá ze 4 běžkyň běží 2 úseky, každý v délce asi 10 kilometrů. Jenže desítka po asfaltu v Praze ve Stromovce není totéž jako trailová desítka v kopcích Vysočiny, holky by mohly vyprávět! Jak říká Jana,“moje stehna na závod vzpomínala ještě dlouho. Ale zážitek to byl neskutečný, jsem moc ráda, že jsem se mohla zúčastnit. Vendy dodává: “V pondělí jsem kývla na účast jako náhradnice, a v pátek odjela. Pole, lesy louky, spadlé stromy, bláto, louže i asfalt. Příšerný dusno a horko, ale i déšť a bouřka. Užily jsme si to neskutečně!”

Běh Advenťáka neprověřoval stehna tolik, jako NMR, ale zadarmo trasa také nebyla. Hvězda nabídla pěkné kopce i nádherné louky v zadní části obory. Nikča to vystihla: “Úžasná parta lidí, která závod organizuje a navíc jsme závod běžely společně s holkama z #probudvsobeselmu.” Výtěžek ze startovného putoval na praktické pomůcky dětem s postižením a pořádal jej běžecký spolek Adventní běhání. Během závodu i po něm vládla moc přátelská atmosféra - byla to vlastně taková běžecká párty. Jednalo se o nultý ročník, takže pokud chcete také startovným pomáhat a k tomu si zaběhnout nádhernou trasu v dobré společnosti, nenechte si jej příště ujít.Další příspěvky