PUMA šelmy Jdu běhat: Jako bychom byly kamarádky odjakživa

03. 06. 2021 – Aktuality, Pro média

Už měsíc spolu trénují v rámci projektu RUN PUMA: Probuď v sobě šelmu. A shodují se na jednom: neuvěřitelně jsme si sedly! Jako bychom byly kamarádky odjakživa, říká jedna z nich, Vendy.

Čím to podle ní je? “Všechny máme jedno společné, a to je lásku k běhání. Žádná z nás už není začátečnice a vzájemně motivujeme k prohloubení naší běžecké vášně.” Nikol, další z týmu, se směje: “Všichni lidi, kteří pravidelně sportují, mají dobrou náladu, protože si vysportují častý přísun endorfinů. A v naší skupince se to ještě znásobuje: jsme všechny komunikativní holky, každá trochu jiná, s jiným důvodem k běhání, ale tenhle pohyb milujeme všechny.”

Jak se PUMA tréninky vedou jejich trenérce Míše Kašové? Taky skvěle. “Holky fakt makají, snaží se ze sebe dostat pokaždé maximum. Jejich parta neutichá ani přes týden, hecují se, kdo toho naběhne víc”. Míša říká, že se snaží, aby si každá z tréninků odnesla zlepšení, proto tak jako na kurzech Jdu běhat, připravuje tréninky pestré. Šelmy si díky ní dávají tréninky na tempovou vytrvalost, krátké intervaly ve svých maximech nebo důležitý silový trénink.

Nikča přitakává: “Ačkoliv naběhám za rok tisíc kilometrů a můj cíl je desítka pod 50 minut, nikdy si sama neumím zaběhnout tak kvalitní trénink, jako pod Míšiným vedením. Ať už je to abeceda na pilování techniky nebo střídání tempa. Energie na tréninku je neopakovatelná.” Pro Vendy, která běhá už pět let a každý měsíc si dá neuvěřitelných dvě stě kilometrů, účast v projektu znamená novou inspiraci a motivaci právě díky ostatním šelmám. Skupinové tréninky podle ní člověka nabudí k netušeným výkonům.

Sleduj naše šelmy dál. Za pár týdnů vám přineseme jejich dojmy z NoMenRun, kde budou dokonce ve dvou týmech :)

Přečti si nové rozhovory s Domčou a Anetou na blogu RUNPUMA.CZ a nechej probudit i šelmu v sobě!Další příspěvky