První online kurz Nauč se uběhnout 5 km

09. 11. 2020 – Aktuality, Pro média

Běžecký kurz ONLINE: “Nauč se uběhnout 5 km pro VĚČNÉ ZAČÁTEČNICE”

Rok 2020 přináší kreativitu a řešení, která by nás dříve ani nenapadla. Máme možnost spojit se i s těmi z vás, které jsou daleko a nebo se nechtějí účastnit klasických kurzů ve skupině. Vyhlašujeme letošní NOVINKU - běžecký kurz ONLINE.

Chceš zažít vedený běžecký kurz s obsahem, který dává hlavu a patu? Běháš už trojku nebo i pětku pořád stejně a nikam se neposouváš? Nebo běhání teprve přicházíš na chuť střídáním běhu a chůze? Přesně pro tebe je ONLINE kurz. Stačí ti jenom tenisky, zbytek tě naučíme my. A to i na dálku!


Co v ONLINE kurzu dostaneš?

 • Trenérské vedení zkušeným trenérem Filipem Myškou
 • Online setkání s trenérem i partou, vždy v pondělí a ve čtvrtek
 • Nahrávky do sluchátek ke každému tréninku nahrané v reálném čase: přesně víš, co máš kdy dělat a každý trénink je jiný
 • Motivační whatsapp skupinu a možnost se tu ptát trenéra
 • Možnost individuálního videorozboru
 • Pořádnou porci endorfinů :)

Jdeš do toho? PŘIHLAŠ SE TADY


Potřebuješ víc info, čti dále:

 • Trenérské vedení: Filip Myška je zkušený trenér, běhu rozumí a poradí ti, jak se rozcvičit, jak při běhání dýchat, jaké zvolit tempo, co na sebe, jak správně našlápnout i jak se po běhání protáhnout.

 • Online setkání: Jen pro tebe, trenéra a skupinu max 20 běžkyň. Setkání bude 2x týdně na začátku a na konci každého tréninku, vždy pondělí a čtvrtek podvečer, přes Google Meet, který otevřeš na desktopu nebo na mobilu. Kurz zahrnuje 8 setkání. Na začátku ti Filip vysvětlí prvky zahřátí a běžecké abecedy, na konci se společně protáhneme.

 • Tréninky do sluchátek: Trenér ti bude ve sluchátkách motivujícím parťákem a vyhecuje tě při rychlejších úsecích. Součástí nahrávky je rozklus na začátek, mobilizace kloubů, cvičení z běžecké abecedy a hlavní část tréninku, která je pokaždé jiná. Součástí nahrávky je i kratší a jednoduchý výklad určitého běžeckého tématu. Celkem v kurzu dostaneš 8 nahrávek ve formátu mp3. S nahrávkami už máme dobré zkušenosti: "Moc mi vyhovuje, jak slyším ve sluchatkach to povzbuzovani, abych se kousla. Mám pocit, ze trenerka bezi opravdu se mnou."

 • Motivační skupina: Budeš součástí Whatsapp skupiny kurzu, kde bude prostor pro otázky i pro vzájemnou motivaci :)

 • Možnost individuálního videorozboru: Jako účastnice máš možnost si za 300 Kč zamluvit půlhodinový individuální videorozbor techniky s trenérem. Stačí si za světla natočit na mobil svůj běh. Zájemkyním pošleme instrukce.


Budeme se vídat dvakrát týdně, v pondělí a čtvrtek v čase mezi 18:00 - 19:40.

 • 18:00 - 18:25 výklad prvků běžecké abecedy a mobilizace kloubů

 • 18:30 - 19:20 trénink venku každá sama podle předem poskytnuté nahrávky, bez závěrečného protažení - nahrávka je 50 minut

 • 19:20 - 19:40 závěrečné protažení, zklidnění a prostor na otázky

TIP: Kvůli bezpečnosti bude skvělé, když trénink absolvuješ na osvětleném místě například v osvětlené části parku, v klidné části města, nebo i ve tvé ulici - bude stačit klidně jen 500 metrů, na kterých se budeš pohybovat.


Na jaké typy tréninků se můžeš v kurzu těšit?

Nečekej jednotvárný výklus. Bude to pestré. Střídání běhu a chůze, fartlek, krátké intervaly, vytrvalostní intervaly, pyramidy, kopečky, stupňované intervaly a na závěr i silový trénink. Náplň tréninků bude pokaždé jiná a představí ti běh v celé své pestré kráse nebo ti dá na běhání úplně nový pohled.

Souvislou pětku si zaběhne každá běžkyně ve své režii před posledním tréninkem kurzu.

Jaká témata budeme řešit?

Zapojení paží, došlap, dýchání, rozcvičení, protažení, silový trénink a motivace.


Je dobré vědět:

 • Kurzovné je 2000 Kč, při přihlášení ve dvou 1700 Kč pro každou z vás.

 • Kapacita je omezená jen na 20 účastnic z celé republiky. Své místo máš jisté až po úhradě kurzu.

 • Můžeš kurz absolvovat kdykoliv, vše dostaneš v emailu. Tréninky do sluchátek můžeš v případě potřeby (práce, nemoc, “nestíhám” atd..) využít, až se ti to bude více hodit, a závěrečný strečink si uděláš podle nahrávky, kterou z každého online setkání s trenérem připravíme. Pokud si celý kurz dáš jen podle nahrávek a záznamů, je to také úplně v pořádku.

 • Společné termíny jsou: 19.11., 23.11., 26.11., 30.11., 3.12., 7.12., 10.12., 14.12.


TĚŠÍME SE NA TVOU PŘIHLÁŠKU TADY

Pro Jdu běhat je tohle první kurz ONLINE, do příprav jsme dali hodně energie a věříme, že si z kurzu odnesou všichni maximum. Už teď se ohromně těšíme na každou zapsanou běžkyni a hlavně na první trénink ONLINE 19.11.! :)Další příspěvky