Propagátorka běžeckých endorfinů - rozhovor s Janou

10. 10. 2018 – Aktuality

Představujeme Ti novou členku jduběhacího týmu Janu. Dostává marketingové žezlo od Míši, která dávala Jdu běhat marketingové nápady pět let a která bude mít každou chvílí hlavu i ruce plně zaměstnané mateřskými radostmi :)

Jana se přidala do týmu na začátku léta 2018. Koncem léta odešla z týmu Péťa, která byla přes rok skělou pomocnou rukou v marketingu a po dokončení VŠE zamířila z Jdu běhat směrem k vlastnímu projektu City Discovery Game. A ještě než Péťa odešla, tak Janu vyzpovídala v následujícím rozhovoru :)

Dozvíš se, co Janě při práci v Jdu běhat dělá největší radost, jaký byl její první výběh nebo co se o ní málo ví. V závěru vyzpovídala Jana na oplátku Péťu. Přejeme Ti prima čtení a Janě i Pétě děkujeme za rozhovor.

A ještě přidáváme fotku našeho jduběhacího "office" týmu - aneb jak chodíme běžně do práce - a v čem chodíme běhat :) Na levé fotce jsou: zleva nahoře Péťa, Petra, Míša, Pája, zleva uprostřed Lucka a Helča s malou Esterkou a zleva dole Terka a Janča. Na pravé fotce je navíc úplně vpravo Domča a úplně vlevo trenérka Lenka.

Tým Jdu běhat.001.jpeg

Jak se to seběhlo, že jsi teď součástí jduběhacího týmu?

Seběhlo se to, jak to tak někdy v životě bývá, naprostou náhodou. Zrovna v době, kdy jsem jednak měla kapacitu a chuť pustit se do dalšího pracovní projektu a zároveň ve chvíli, kdy jsem se rozhodla, že začnu pravidelně běhat. Takže jsem to vyhodnotila jako jednoznačné znamení :)

Co Ti při práci v jduběhacím týmu dělá největší radost?

Velkou radost mi dělá, když běžkyně na první hodině zjistí, že se není čeho bát a že běhání může být i radost. Takže mi vlastně dělá radost, když naše běžkyně mají radost.

Jakých jduběhacích tréninků se účastníš?

Vzhledem k tomu, že jsem nikdy pravidelně neběhala, ale věnovala jsem se různým jiným sportům, tak jsem si pro začátek zvolila kurz Nauč se uběhnout 5 km. Chodím běhat ve středu večer do Stromovky s trenérkou Evčou a také se chystám zaběhnout si i s dalšími našimi trenéry a trenérkami.

Kde běháš nejraději?

V Praze ve Stromovce, protože to mám blízko. A když vyrazím na cesty, tak pak také ráda objevuji nové trasy na nových místech.

Jana Šobrová_Jdu běhat.jpg

Jaký byl tvůj první výběh?

První letošní ve Stromovce, první závodní na Hvězdě a úplně první v životě nejspíš s mojí mamkou … a pokaždé jsou nejlepší samozřejmě ty endorfiny štěstí po běhu.

Jaká je Tvá nejkrásnější běhací vzpomínka?

Pro mě je vlastně každý běh krásnou vzpomínkou, že jsem vyběhla, že jsem si běh užila, ať už sama nebo ve skupině. Nejdůležitější pro mě je si užít ty okamžiky a nemyslet na nic jiného.

Co děláš, když neběháš?

Mým oborem je marketing, v současné době dělím svůj pracovní čas mezi francouzskou společnost BOIRON a Jdu běhat. Když nepracuji, což v mém případě znamená, že konečně vypnu počítač, tak si jdu zaplavat, na aerojógu nebo jen tak na procházku po Praze nebo do přírody.

Jaká je Tvoje ranní rutina?

Jóga na protažení a káva na povzbuzení.

Co se o Tobě málo ví?

To, že se věnuji olejomalbě (to se ví) a jednou ze mě bude slavná malířka (to se neví) :)

Co máš v jduběhacím týmu na starosti?

Mám na starosti propagovat běžecké endorfiny, neboli marketing.

Jaká je Tvoje další běžecká meta?

10 km - Lyon Run - 7. 10. 2018 (pozn. redakce: Jana závod skvěle zaběhla.)


A otázky pro Péťu...

A aby to bylo fér, tak si na závěr připravila Jana i tři otázky pro Péťu:

Co Ti práce pro jduběhací tým dala a vzala?

Dala mi možnost nahlédnout do fungování celé organizace, nejen po marketingové stránce. Současně jsem se díky kurzům naučila správně běhat a zlepšila svou kondičku. Práce po boku Míši, Helči a dalších holek z organizačního týmu je pro mě obrovskou inspirací. Až budu mít jednou svůj vlastní tým, chtěla bych vytvořit právě takové přátelské a pohodové pracovní prostředí jako bylo a je to jduběhací.

Jediné, co mi práce v Jdu běhat vzala jsou předsudky o běhání typu v zimě/za deště se neběhá, protože tady se prostě běhá pořád :-D

Co teď chystáš? Kam směřují Tvé kroky?

Při škole jsem začala svůj vlastní projekt zaměřený na netradiční prohlídkové hry po Praze s názvem City Discovery Game. Tomu se teď budu věnovat naplno.

A naprosto obligátní: Jaká je Tvoje další běžecká meta?

Před rokem bych řekla, že půlmaraton, protože od prvního kurzu Nauč se uběhnout 5 km jsem se rychle zlepšovala a pokračovala do pokročilých kurzů. Ale teď to spíš vidím, že jsem komfortní v běhání vzdáleností do cca 10 km. Takže hlavní metou a výzvou zároveň je u běhání vydržet :-)Další příspěvky