Projekt Probuď v sobě šelmu nás posouvá a motivuje i v létě

18. 07. 2021 – Aktuality, Pro média

Projekt Probuď v sobě šelmu, který vznikl ve spolupráci značky PUMA a našich běžeckých kurzů Jdu běhat, nepřestává účastnice posouvat a motivovat, a to i v parném létě, kdy bychom si po práci rádi lehli na koupaliště.

Čím to podle účastnic je? “Trenérka Míša pokaždé přijde s nějakou novinkou a pořád je se na co těšit, i po dvou měsících. Nikdy bych si nemyslela, že běh, který se zdá být jen střídáním pravé a levé nohy, se dá trénovat takhle pestře,” říká Iva, jedna z deseti šelem. “Nejtěžší pro mě byly 600 metrové intervaly, musela jsem hodně zabrat,” přiznala Anežka, další ze skupiny. “To pro mě byly nejtěžší schody!” vzpomíná Iva. Obě se shodují na tom, že tyhle technické a silové tréninky rády proložily dlouhým výběhem do Troje, kdy si stihly popovídat, a charitativním závodem Běh advenťáka.

Skupina se taky motivuje vzájemně. Zůstávají v kontaktu díky whatsapp skupině, která prý nikdy neutichá a sdílí se v ní každá sportovní aktivita. “Takže když vidím holky, jdu se hýbat taky, ” směje se Anežka. Iva to vidí takto: “Když vím, že na mě někdo ve středu večer čeká, dorazím i za letních slejváků. Zjistila jsem, že pořekadlo o tom, že není špatné počasí, jen špatně oblečený běžec, fakt není jen prázdné klišé. Ale sama bych se k běhu v dešti nedonutila. Navíc, my máme PUMA oblečení, takže funkčnost výbavy je stoprocentní”, uzavírá vesele běžkyně.

Protože obě šelmy už chodily na kurzy Jdu běhat v minulosti, zeptali jsme se i na jejich dlouhodobé zkušenosti. Iva řekla:” Mně se v práci kolegové smáli, proč chodím na kurz běhání, že mě to naučí v obědové pauze. Tak to neměli pravdu, moje běžecká technika šla až díky kurzům nahoru a běhám teď bez bolístek.” Anežka přitakává: “Když jsem rok na kurzy nechodila, hodně jsem toho pozapomněla a jsem vděčná, že mě znovu vede profík”.

Co má veselá skupinka před sebou? Do konce července si dají dva vedené tréninky, ale s během určitě nekončí.

Těšte se v srpnu na jejich dojmy z celého projektu i plány do budoucna.

Sleduj náš web, newsletter i sociální sítě dál a #probudvsobeselmuDalší příspěvky