Proč pokračovat v běhu?

06. 09. 2019 – Aktuality

Celé léto Ti přinášíme běžecká videa, kde vysvětlujeme techniku běhání a jak vůbec začít běhat. Ale u posledního videa jsme zmínili, že je nejen důležité běhat správně, ale u běhu vydržet. A někdy to je ta nejtěžší věc.

Začíná to už tím, že se Ti nechce na jeden z tréninků, protože třeba není úplně pěkně, máš toho hodně doma nebo v práci a řekneš si, tak dneska nejdu. Zkus se ale přemoci a i přes to vyběhnout. U běhu si krásně odpočineš a díky vyplaveným endorfinům Ti vše půjde více od ruky. To máme ale jen jeden trénink. Je potřeba běhání mít jako součást života, jako pevný bod v týdnu - až pak si z něj uděláš návyk. I v tom právě pomáhají kurzy. Každý týden, ve stejný čas víš, že Tě čeká prima trénérka a skupina holek, které se těší na trénink. Postupně by se mělo stát, že to bereš jako součást. “Vždy ve středu od 18:00 jdu běhat!” A nic si na tento čas neplánuješ. Máš ho vyhrazený pro běh a hlavně pro sebe!

Ale co dělat, když kurz skončí? Přece to je “jen” 10 týdnů. Důležité je i tady vytrvat a nepřestat. Udržet si tento rituál a dodržet ho i po konci. Třeba právě na kurzu najdeš parťačku, se kterou vyběhneš ve stejný den a stejný čas znova. :-)

Za nás existuje ale další možnost a to navazující kurz. Možná si začala v kurzu Nauč se uběhnout 5 km a říkáš si: “A co teď? Zvládla jsem svůj první kurz. Co bude dál? Už umím běhat? Už jsem dostala běh do života?” Tohle je hodně individuální. Ale my Ti doporučujeme pokračovat dál v navazujícím kurzu.

Některá bude chtít zůstat ve stejné běžecké úrovni a není to vůbec špatně. Nemusíš mít ambice jít do vyššího kurzu, ale můžeš dále pilovat to, co ses už naučila. Každý kurz je jiný a nemusíš se bát, že bys zažila to stejné. Druhá běžkyně se třeba rozhodne, že si “vypiluje pětku” ač na začátku si říkala: “Pětku nikdy neuběhnu!” A pak zjistila, jak krásný pocit je to pod vedením trenéra zvládnout a že chce vlastně víc.

Je jedno kterou úroveň si vybereš, je jedno , zda zvolíš stejného nebo jiného trenéra, ale důležité je s během nepřestat a pokračovat. Mluvíme z vlastní zkušenosti,mluvíme o tom, co vidíme u nás v kurzu. Holky u nás chodí třeba už do 6-tého kurzu a stále je to baví. Každá si najde to své a je spokojená. A co hlavně? Dostala běh do života. To je i naše heslo pro tento podzim. Dostaň běh do života i Ty.

Pokud jsi už měla kurz Nauč se uběhnout 5 km doporučujeme Ti kurz Vypiluj si pětku, který začíná v úterý 10. 9. v Kunratickém lese, se sympatickou trenérkou Evou. :-)

Už jsi pilovala pětku? Vyzkoušej dopolední páteční kurz Vypiluj si pětku / Nauč se uběhnout 10 km s charismatickým trenérem Martinem a odreaguj se po celém týdnu v práci! Začínáme 13. 9.

Už máš za sebou první desítku a chceš ji pilovat? Přihlaš se na kurz Vypiluj si desítku, který začíná v pondělí 16. 9. s trenérkou Míšou a rychle se plní. Zbývají v něm poslední volná místa! Pokud se Ti ale pondělí nehodí, nezoufej. Stále ještě se můžeš přidat do dopoledního kurzu Nauč se uběhnout 10 km / Vypiluj si desítku a vyběhnout s trenérem Petrem, kterého jsi mohla vidět v našem videu o běhu. Zameškaný trénink si můžeš nahradit v jiném kurzu. Že jsi nebyla na první trénink ničemu nevadí. :-)

Desítka je málo? Chceš se dál zlepšovat? Sáhni po nějakém půlmaratonském kurzu. Třeba po rozběhlém kurzu Nauč se uběhnout půlmaraton s trenérkou Evou.

Pokud už máš nějaký půlmaraton za sebou, zkus Vypiluj si půlmaraton s trenérem Martinem od pondělí 16. 9.

Běhu zdar!Další příspěvky