PříBĚH brněnské běžkyně Katky – na cestě od pětky k půlmaratonu

10. 06. 2019 – Aktuality, Běžecké rady & tipy

Přihlásila se na běžecký kurz, protože chtěla pravidelně běhat. Sama již zvládla uběhnout 5 km a tak se na doporučení Páji z Jdu běhat přihlásila v září 2018 do kurzu Nauč se uběhnout 10 km v Brně. Letos na jaře, po absolvování třetího kurzu, ji vyzpovídala trenérka Hanka, které se svěřila s tím, že nejen že po deseti týdnech prvního kurzu opravdu desítku uběhla a byla sama vlastně překvapená, ale že její další cíl je půlmaraton.

Z věčné běžecké začátečnice, která nerada běhala přes zimu, se stala pravidelná účastnice kurzů Jdu běhat. Už má za sebou více jak 3 kurzy a tak se stala jednou z Hvězd Jdu běhat. Běhání pro ni není o rychlosti, raději běhá svým „tempíčkem“ a kochá se okolní krajinou.

A jaký je její příBĚH?

Co Tě přivedlo do kurzů Jdu běhat?

Nějakou dobu jsem se pokoušela běhat sama, ale zjistila jsem, že se nedonutím chodit pravidelně. Navíc na podzim jsem vždy běhat přestala a na jaře začínala znovu od nuly. Chtěla jsem proto běhat pravidelně, abych na jaře mohla začít úplně jinak.

Co Tě na kurzech Jdu běhat nejvíc baví?

Překvapilo mě jaká se tu sešla bezva parta lidí, což je strašně pozitivní. Po celém dni v práci tak člověk přijde mezi úplně normální lidi, pozitivně naladěné, všichni Tě rádi vidí, zavtipkujeme si a těšíme se na společný trénink.

V jakém ročním období běháš nejraději a proč?

Jaro je podle mě úplně nejlepší, je super teplota a dá se vyběhnout kdykoliv. A s přibývajícím věkem jsem se přistihla, že miluju tu jarní zelenou barvu a ráda se kochám okolím.

Máš v plánu i nějaký závod? 

Určitě bych chtěla něco zkusit, ale až tak na podzim, až budu mít pocit, že mám natrénováno trošku víc. Nejsem schopná moc zrychlit, takže to v mém případě není takové honění za rychlostí, držím si spíš to svoje „tempíčko“. Zjistila jsem, že jsem spíš vytrvalkyně, takže bych na podzim zkusila nejspíš nějakou desítku.

Jaká je Tvoje další běžecká meta?

Musím se přiznat, že padla myšlenka, že z desítky bych se pak chtěla posunout na patnáctku a úplně největší moje meta je půlmaraton.

Jakého trenéra máš v Jdu běhat nejraději?

Tady Haničku :)(smích) Začala jsem s desítkou u Jany, která je usměvavé sluníčko, hodně mě podporovala, takže jsem nakonec dala i závěrečnou desítku. Pak jsem měla možnost si jít ke konci kurzu jednou zaběhat tady s Hankou a zjistila jsem, že musím běhat už jen s ní :)

Na jaký trénink se teď chystáš?

Vypiluj si desítku s Hankou (jarní kurz, pozn. redakce - rozhovor proběhl na jaře ;), Vypiluj si pětku s Hankou (letní kurz).

Moc děkujeme Hance a Katce za rozhovor a oběma přejeme, ať jim to stále dobře běhá ;) (Katka je na fotografii dole uprostřed mezi trenéry Filipem a Hankou ;)

V polovině června startují v Jdu běhat letní kurzy pro začátečnice i pokročilé, kam srdečně zveme všechny běžkyně, které chtějí začít a nebo se zlepšit. Začneš taky tvořit svůj příBĚH s Jdu běhat?Další příspěvky