Otázky a odpovědi k jarním kurzům 2021

19. 04. 2021 – Aktuality

Je tady jarní doba běžecká a je jasné, že i v roce 2021 poběžíme ve ztížených podmínkách. Přesto se snažíme stále motivovat a přinášet radost z běhání. Pokračujeme, i přes všechny strasti. A moc děkujeme všem, které jdou do toho s námi ❤️ Nedej se, přidej se a rozběhni se taky!

Tady jsme dali dohromady odpovědi na nejčastější otázky k jarním kurzům, které se ti možná právě teď honí hlavou...


článek je aktuální k 19.4.2021:

Jarní kurzy Jdu běhat startují od 26.4.2021. Je rozběh v souladu s vládními nařízeními?

Situaci bedlivě sledujeme a podle analýzy naší a analýzy dalších organizací pořádajících venkovní aktivity, je venkovní sport v pořádku. Aktuálně se může setkávat 12 lidí na venkovní sportování, pokud všichni dodrží odstupy.

Pokud nás tedy bude na tréninku do 12 běžkyň, trénink proběhne jako obvykle a všechny si budeme dávat pozor na vzájemné odstupy. Pokud je na tréninku více, než 12 běžkyň, je buď skupina rozdělena do dvou menších podskupin, anebo na tréninku bude druhý trenér.

Kompletní informace ohledně ohleduplného chování během kurzů pro zapsané běžkyně jsme sepsali na jdubehat.cz/jaro2021.

Tip: Pokud ti větší skupina nevyhovuje, vypisujeme pro tebe kurzy ve Stromovce formou “malé skupiny”, ve středečním jsou ještě volná místa! Menší skupina také pravidelně bývá na ranních a dopoledních kurzech ve Stromovce, které srdečně doporučujeme! Pro home-office ideální varianta.


Co když se epidemiologická situace zhorší a opět nebude vhodné se setkávat ve skupinách ?

Pokud by se situace opět zhoršila a nastal další lockdown, museli bychom i my naše kurzy pozastavit. Rozběhli bychom je znovu, jakmile by to bylo znovu možné. Pokud by například od června došlo k lockdownu, který by trval v červenci a srpnu, pokračovali bychom znovu v září. Přerušení kurzu není důvodem pro kompenzaci. Děkujeme za pochopení a držme si palce, ať je možné na jaře volně sportovat a tento scénář ať už znovu nenastane.


Jak dlouho kurzy trvají a jaké je kurzovné?

Jarní kurzy trvají 11 týdnů. Pro nové běžkyně je kurzovné 3100 Kč a pro pokračující 2700 Kč. Pokud kurz nemá k dispozici zázemí, je cena o čtyři sta nižší (Divoká Šárka).


Jaká budou hygienická opatření v zázemí?

Tak dlouho, jak to bude rozumné, budeme zázemí využívat jen k odložení věcí a odskočení si na WC. Převlečení ti nikdo nezakáže, ale nejlepší pro tebe i ostatní bude dorazit převlečená, a po tréninku si např. jen rychle vyměnit triko.

Kompletní informace ohledně ohleduplného chování během kurzů pro zapsané běžkyně jsme sepsali na jdubehat.cz/jaro2021.


Na jaké se můžu těšit jarní kurzy?

Těšit se můžeš na ty nejoblíbenější kurzy jako je například Nauč se 7 s Májou v pondělky ve Stromovce nebo Vypiluj deset s Evou Novotnou, Nauč se uběhnout 3 km DVAKRÁT TÝDNĚ s Davidem Milerem anebo na oblíbené Hostivaři na Nauč se uběhnout 7 km s Ondrou Machem... a další super trenérky a trenéry :)


Jaké jsou jarní novinky? I v náročných časech nezapomínáme slyšet vaše ohlasy a přání na to, co minule chybělo, takže vypisujeme novinky:

  • Hned tři úrovně kurzů na oblíbené Hostivaři
  • Oblíbený TRAIL kurz v Divoké Šárce s Evičkou Novotnou - bez zázemí. (Trenéři kurzů bez zázemí ti rádi k sobě do batůžku vezmou klíče, mobil a malou peněženku.)
  • Další novinkou jsou tzv “malé skupiny” ve Stromovce pro začátečnice, tedy kurzy pro 6 zapsaných účastnic, které umožňují větší individuální pozornost trenéra a mohou vyhovovat těm, které se nechtějí vídat s větším počtem lidí a zároveň si užít srandu ve skupině.

Také měníme zázemí pro lokalitu Stromovka. Budeme ve školce Malý velký strom v Dobrovského 16, která nám velmi laskvě poskytne svůj jogový sálík v prvním patře. A na ránní a dopolední Stromovku budeme ve Studiu Metlička v Sochařské 8. Více v jiném článku na našem Blogu.

Náš cíl pro podzim 2021 je pak zakotvit v nových plánovaných prostorech na Výstavišti, ty ale ještě nejsou hotové.

V Brně na jaře kurzy nechystáme, otevřeme je zase na podzim.


Mohu kurz uhradit z benefitních bodu, jako je např. Benefit Plus nebo Sodexo Flexi pass karta?

Určitě můžeš, jen prosím počítej s navýšením kurzovného o 6-10%, ze kterého pokryjeme provizi benefitní společnosti. Konkrétní navýšení závisí na benefitní společnosti, kterou máš. Tu ti řekneme obratem. Děkujeme za pochopení.


Pokud bys odpověď na svoji otázku hledala marně, napiš nám ;) Ještě jednou moc děkujeme všem, které se rozběhnou na jaře s trenéry a trenérkami Jdu běhat ❤️

Nedej se, přidej se a rozběhni se na jaře taky!Další příspěvky