10 lokalit v Praze, 3 v Brně

01. 03. 2019 – Aktuality

Jarní kurzy Jdu běhat budou probíhat v desítce lokalit v Praze: kromě tradičních zázemí ve Stromovce, na Hvězdě, v Prokopském údolí, v Divoké Šárce, v Kunratickém lese, a od loňského podzimu také na Černém Mostě, budou k dispozici čtyři nová zázemí, a to v Hostivaři, v Modřanech, v Letňanech a na Pražského povstání. V Brně otevíráme nově kurzy v lokalitě Komárov a samozřejmě kurzy dále probíhají v Lužánkách a Athroposu.

Nové lokality pro jarní běžecké kurzy Jdu běhat

Hostivař

Hostivařský lesopark s přehradou je krásnou oázou přírody mezi okolními sídlišti. V našich kurzech zde budeme běhat v blízkém lesoparku a s pokročilým kurzem vyběhneme také k Hostivařské přehradě. Naše nové zázemí pro jarní kurzy v Hostivaři je proto přímo u Hostivařského lesoparku ve Sportovní mateřské škole Človíček Hostivař v Kunické ulici. V Hostivaři otevíráme hned dva jarní kurzy, jak pro začátečnice kurz Nauč se uběhnout 5 km, tak pro pokročilé Vypiluj si pětku. Oba dva kurzy budou probíhat ve čtvrtek od 18:30 a startují 11. dubna 2019.

Modřany

Cyklostezka v Mondřanech podél Vltavy a okolní travnaté plochy jsou ideální pro běžecké kurzy pro začátečníky. Během tréninku si procvičíme běžeckou abecedu u řeky, zaběháme si rovinky podél vody a využijeme také travnaté plochy poblíž. Moderní zázemí pro jarní kurzy v Modřanech jsme tak zvolili právě nedaleko cyklostezky v Tenisovém areálu LTC 2005 v Komořanské ulici. V Modřanech pro jarní kurzy otevíráme kurz Nauč se uběhnout 5 km, který začíná v pondělí 15. dubna 2019.

Letňany

Dalším lesoparkem, do kterého vyběhneme toto jaro s našimi kurzy, je ten v Letňanech. Budeme běhat po zpevněných cestách nebo asfaltových cestách, rozcvičovat se budeme na přilehlých loukách. Místem srazu pro tento kurz bude PROSTOR Letňany v Křivoklátské ulici, autobusem kousek od metra Leťnany. V Letňanech pro jarní kurzy otevíráme začátečnický kurz Nauč se uběhnout 5 km, který začíná ve středu 10. dubna 2019.

Pražského povstání

Naše nové zázemí pro jarní kurzy je určeno pro naši jarní novinku, kurz Nauč se běhat s kočárkem. Toto zázemí má výbornou polohu u stanice metra Pražského povstání. Odtud je to nedaleko do parku na Pankráci nebo Kavčí Hory, kde jsou stezky vhodné pro běh s kočárky. Zázemí je v prostorách Solno-Jodové jeskyně Žraločí jeskyně v ulici Děkanská vinice, hned u metra Pražského povstání. Kurz tady začíná už v pondělí 1. dubna 2019 od 15:00.

Brno - Jih: Komárov

Cyklostezka v Brně podél Svratky je ideální pro běžecké kurzy pro začátečníky i pokročilé. K tréninkům využijeme cyklostezku i travnaté plochy podél cyklostezky. S pokročilým kurzem zaběhneme i do Černovického hájku, nebo na delší běh po cyklostezce podél Svratky. Naše nové zázemí pro jarní kurzy v Brně bude ve sportovním areálu Komec, který je právě hned u cyklostezky a nabízí kompletní zázemí. V Komárově otevíráme hned dva jarní kurzy, jak pro začátečnice kurz Nauč se uběhnout 5 km, tak pro pokročilé Nauč se uběhnout 10 km. Oba dva kurzy budou probíhat ve čtvrtek od 17:30 a startují 18. dubna 2019.

Přehled všech jarních kurzů Jdu běhat najdeš v kalendáři.Další příspěvky