Na jaře předáme Jdu běhat. Komu? Možná právě tobě.

12. 12. 2022 – Aktuality, Pro média

Hledáme duši, která převezme Jdu běhat. Helča Suchomelová, která organizaci rozběhla v roce 2013 s vizí “Naučíme ženy běhat v bezpečném, znalém a příjemném prostředí”, by po deseti letech ve vedení organizace ráda nastartovala nový pracovní závod. A k tomu potřebuje dokončit tento. A parťačka, Míša Šolcová, která komunitu a značku Jdu běhat spolu s Helčou vytvořila a dále podporovala, se chystá na druhou mateřskou přestávku. Takže Jdu běhat hledá nový vítr do plachet, kapitánku, kapitána či společnost, kteří by si Jdu běhat vzali za své.


Příběh Jdu běhat je potřeba psát dál, jen s jinými běžkyněmi v jeho čele. Na jaře 2023 to bude deset let od založení a určitě ještě chceme zasít (kurzy), ale letní sklizeň (kurzů) už přenecháme další generaci.


Tip pro ježíška: Dárek v rytmu běhu, který má smysl a zvyšuje kvalitu života. Právě jsme vypsali novoroční a jarní kurzy na rok 2023, pokud si lámeš hlavu, který je ten pravý, můžeš pořídit i dárkový poukaz.


Nyní tedy hledáme ženu, muže nebo jinou organizaci, která by pečovala o Jdu běhat srdcem i hlavou stejně, jako to dělala Helča. Aktuálně běží celoročně něco přes 20 kurzů v Praze a k tomu jsme od dob pandemie přidali super inovaci v online kurzech. Trenérský tým je složený ze silných a skvělých osobností a je velká radost s nimi pracovat. Popravdě si to užíváme. Zároveň, jak říká klasik, právě v tom nejlepším je někdy fajn udělat změnu.


Naše ideální představa:

  • Žena či muž, nadšená běžkyně nebo běžec, s chutí a talentem na podnikání, si přebere organizaci i s.r.o. a vdechne jí svou energii a inovace.
  • Jiná skvělá představa: značka nebo organizace, si přibere Jdu běhat jako rozšíření svého portfolia a zaměří se na inovace a zároveň zachová pohodovost a lidskost. Prostor vidíme u organizací, které nabízí své služby ženám, nebo v oblasti běhu.

V čem doufáme, že si Jdu běhat zachová svůj ráz?

Udrží si původní vizi “Naučíme ženy běhat v bezpečném, znalém a příjemném prostředí”, využije potenciál skvělého trenérského týmu i komunitu spokojených běžkyň, které díky kurzům získaly větší radost z běhu do života.


Co je na naší organizaci skvělého?

Krásně to ve svých recenzích vystihují samotné běžkyně. Vybrali jsme za všechny názor od běžkyně Lucky: "Je zde příjemná přátelská atmosféra, na každého se čeká, trenéři jsou chápaví a motivují. Sem se prostě těšíte a kurzy na sebe krásně navazují, takže od 5 km se klidně dostanete až na půlmaraton. A pokaždé vás to baví a nabije."


V čem vidíme potenciál a prostor pro vylepšení?

Tak třeba osvěžení komunikace, nové webové stránky, nová online administrace, škálovatelné online kurzy a k tomu podporu partnerů, aneb tipy a doporučení na další vývoj v případě zájmu máme.


Jsme si jistí, že i do budoucna má Jdu běhat obrovský smysl, protože potřeba zdravého pohybu navíc v příjemné společnosti podobně naladěných žen tady bude pořád. A to v Praze, v dalších městech, a nebo i na dálku do sluchátek.


Chceš možnost odkoupení značky a organizace probrat?

Zavolej Helče.

Chceš Helče poradit, jak se vlastně předává značka?

Opravdu ocením konzultaci, na internetu člověk na tohle recepty nenajde…


A nemůže chybět ohlédnutí do posledních deseti let pro ty, co rádi čtou:

2013 - 2015: zjišťujeme že naše myšlenka má úspěch, jak díky prvním trenérům, tak díky velkému organizačnímu a marketingovému nasazení. K Helče se přidává Míša a bere si pod sebe komunikaci a propagaci.

2016 - 2017: rosteme rychlým tempem, co se týče spolupracujících trenérů, holek za počítačem, nových lokalit v Praze a otevření kurzů v Brně a Ostravě. V Praze otevíráme vlastní prostory na Letné.

2018 - 2020: Helča se stará o druhé miminko, Míša Šolcová o první, a organizaci vede Pavla Nývltová s dalšími kolegyněmi. Stane se spoustu dobrého, máme nejvyšší počty běžkyň, pořádáme akce na běžkách i na závodech, tvoříme kvalitní obsah týkající se běžecké tématiky.

2020 - 2022: Na jaře 2020 máme plány k otevření rekordních 50 kurzů se 700 běžkyněmi v 13 lokacích. Velkolepý plán připravujeme od podzimu 2019, zároveň pracujeme na nových webovkách. První lockdown nás tak zastihuje v negativní cash flow situaci a za velkých emocí se rozhodneme rozsah organizace výrazně zeštíhlit. Pouštíme vlastní prostory, omezujeme fixní náklady, jedeme light verzi. O celý chod organizace se stará Helča a do komunikace se vrací Míša. Na podzim 2020 zjišťujeme, že i s třetinovými výdaji na marketing lze dosáhnout pěkného výsledku, co se týče počtu otevřených kurzů a lokalit. Radost záhy přerušuje další dlooouhý lockdown.

Od jara 2021 postupně nacházíme v Jdu běhat znovu velikou osobní radost a euforii jako v začátcích. K původnímu rozsahu se už nikdy nevracíme a vůbec nám to nevadí. Méně je pro nás mnohem více. I přesto, nebo právě proto, nastává čas se postavit na start jiného závodu a předat štafetu dál.


Závěrem

Tímto článkem se ještě zdaleka neloučíme. Už teď se těšíme na společné rozběhnutí zlaté jarní doby běžecké 2023, která tu bude dřív, než si konečně zvykneme na sníh :)

Věříme, že k více než 5000 běžkyním, které proběhly (a to i opakovaně) kurzy Jdu běhat, se ještě pěkná řádka přidá. Je ještě dost času na větší bilancování o tom, kolik kilometrů jsme za deset let společně uběhli, v jakých lokalitách se nám líbilo a nebo jaké jsou nejčastější kladné ohlasy. Pokud chceš ale už teď Helče a Míše cokoliv vzkázat nebo se zeptat, budeme mít z každého komentáře velkou radost.


Děkujeme za šíření dál. ❤️

Helča Suchomelová a Míša ŠolcováDalší příspěvky