Kam jít v Praze běhat?

21. 03. 2015 – Aktuality, Běžecké rady & tipy

KAM SI CHODÍŠ ZABĚHAT? Asi každý z nás rád běhá v přírodě na čerstvém vzduchu. I v Praze se dají najít taková místa, máme pro vás několik osvědčených tipů.

V hodně z nich probíhají už i jduběžecké kurzy :)

Stromovka – tento park s bohatou historií je velmi dobře dostupný a patří mezi klasiku pražských běžců. Je plný asfaltových a přírodních cest, velkých luk a nádherných jezírek.

Letenské sady neboli Letná – je další alternativou, pokud chcete běhat v centru. Park je protkán spoustou především asfaltových cest a je odsud nádherný výhled na město.

Náplavka – běhání po břehu Vltavy je vhodné pro romanticky založené duše.

Ladronka - jedná se o otevřenou plochu oblíbenou bruslaři, převýšení je zanedbatelné a díky umělému osvětlení je vhodná i k běhání za tmy.

Divoká Šárka - je krásná přírodní rezervace s členitým terénem. Hodí se proto pro různé druhy tréninků od výběhů do prudkých kopců až po sprinty na rovném asfaltu. Běh si můžete zpestřit obhlídkou různých zajímavostí především chráněného území, romantických kostelíků nebo vysokých skal.

Kunratický les - nabízí hustou síť pěšin, po obvodu můžete oběhnout 8km okruh a při troše štěstí můžete narazit i na stádo muflonů.

Parukářka/ Vítkov – tyto parky nejsou příliš rozlehlé. Na Vítkově se dobře kombinují běhy s velkým převýšením s mírnějšími trasami a můžete přeběhnout i do nedaleké Parukářky, kde má hlavní okruh 1,3km.

Dalš tipy najdeš v komentářích na našem Faceboku tady: http://on.fb.me/1PaaBnnDalší příspěvky