Jdu běhat podporuje Noční běh pro Světlušku v Praze a Brně

06. 04. 2019 – Aktuality, Běžecké rady & tipy

Běh je vždycky super a ještě lepší pocit z něj je, když můžeme podpořit dobrou věc. Minulý týden jsme natáčeli videa s Nadačním fondem Světluška o trasování nevidomých. Katka z office týmu Jdu běhat si vyzkoušela trasování s Nicol, která se účastnila paralympiády v Londýně. A na co společně trénovaly? No přeci na Noční běh pro Světlušku, který probíhá v pěti městech po celé ČR. V Praze a Brně organizujeme společný sraz, tak se přidej i Ty.

Co je vlastně Běh pro Světlušku?

Noční běh, při kterém nejde o čas, ale o zážitek a také chuť pomáhat. Všichni účastníci totiž svým startovným přispívají v plné výši na pomoc lidem se zrakovým postižením. Nadační fond Světluška podporuje zrakově postižené děti i dospělé, jak sportovce tak i nesportovce a výtěžek z běhu se přerozděluje mezi ně. A právě jedním z podporovaných a úspěšných sportovců je Nicol, která nám vysvětlila, jak trasovat nevidomého.

Přidáš se k nám také?

Startovné si můžeš koupit na webu Běh pro Světlušku, kde najdeš další informace o tomto běhu. Pokud půjdeš na náš společný sraz, tak si určitě kup registraci předem a na sraz přijď už připravená ;)

Jdu běhat noční běh pro Světlušku - Praha - 11 4.

  • sraz: 20:15 (už odchod na místo, prosím buď převlečená)
  • místo: Zóna Jdu Běhat, Sochařská 8
  • více info najdeš v události na Facebooku tady

Jdu Běhat noční běh pro Světlušku - Brno - 17. 4.

  • sraz: 20:45 před Střediskem volného času - Lužánky
  • kdo bude na místě: trenérka Jana Olejníčková
  • více info najdeš v události na Facebooku tady

Co Tě čeká dál? Podívej se přímo na web Běhu pro Světlušku.

Co je Světluška?

Světluška je dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu založený na solidaritě a dobré vůli lidí, kteří se rozhodli darovat nevidomým trochu světla. Světluška pomáhá dětem a dospělým s těžkým zrakovým postižením. Je oporou pro ty, které nelehký životní osud postavil před každodenní výzvu: znovu a znovu se učit životu ve tmě - bez pomoci jednoho z nejdůležitějších lidských smyslů. Světluška svítí od roku 2003. Do projektu se zatím zapojilo více než 80 000 dobrovolníků a miliony dárců.

Pokud by ses chtěla o Světlušce dovědět ještě víc, tady je odkaz na další aktivity, které pořádají. A není toho málo :-) Také můžeš sledovat Světlušku na Facebooku nebo Instagramu.

P.S.: I běhat ve tmě má smysl.Další příspěvky