Májový běh v rytmu online kurzů

06. 05. 2021 – Aktuality

Díky skvělým ohlasům od běžkyň pokračujeme v ONLINE kurzech a vyhlašujeme MÁJOVOU EDICI. Kurzy se rozbíhají 25. května, tak si je nenech před létem utéct.


Co v ONLINE kurzu dostaneš?

 1. Trenérské vedení zkušenými, sympatickými a veselými trenéry Aničkou (její pozvánka pro tebe) nebo Filipem (seznam se s ním)
 2. Dvakrát týdně nahrávky do sluchátek ke každému tréninku v reálném čase: přesně víš, co máš kdy dělat a každý trénink je jiný: poslechni si ukázku
 3. Videa s vysvětlením rozcvičky, abecedy, techniky, dýchání a protažení
 4. Motivační whatsapp skupinu a možnost se tu ptát trenéra
 5. Pořádnou porci endorfinů :)

Nauč se uběhnout 3 km

 • Když si chceš běh teprve oťukat, neběháš vůbec a potřebuješ namotivovat.
 • Začínáme 1,5 minutami běhu a zvýšíme postupně na 10 minut v kuse střídanými s chůzí
 • Online setkání dvakrát během kurzu
 • Nahrávky do sluchátek jsou už Filipem předtočené

Nauč se uběhnout 5 km

 • Pokud asi deset minut v kuse uběhneš, zvol tento kurz. Na tempu nezáleží!
 • Začneme na 10-12 minutách běhu střídanými s chůzí a zvýšíme postupně na cca 30 minut v kuse
 • Online setkání dvakrát během kurzu
 • Nahrávky do sluchátek jsou už Filipem předtočené

Nauč se uběhnout 7 km

 • Už víš, jaké to je 25-30 minut v kuse běžet, a chceš si zlepšit techniku, vytrvalost a možná běžet i trochu svižněji.
 • Věnujeme se různým druhům intervalů, ať už například minutovým rychlejším nebo pětiminutovým vytrvalostním, střídáme je s klusem nebo chůzí.
 • Online setkání dvakrát během kurzu
 • Nahrávky do sluchátek vytváří trenérka Anička průběžně

Řekly o online kurzu:

"Rozdíl oproti tomu, kdy se člověk snazi behat sam, je velky. Pokroky jsou větší, motivace taky, a příjemné je, ze tvoříme skupinu a jsme v tom společně."

"I ja si dnes trenink bezvadne užila. Trenink mi vždy strašně rychle uteče a vůbec mi nevadi, ze nebezim ve skupině. A presne jak rikaly holky, ve sluchátkach jsou komenty úplně přesný. Mám pocit, ze mám individual s Filipem, který všechno vidí, takže mě ani nenapadá se ulejvat. Diky za další bezva trenink a čistou hlavu."

"Kurz dvakrát týdně, bez nutnosti dojíždět, možnost si čas tréninku přizpůsobit, trenérka Anička a její poměr motivace / vysvětlení / i ticha, různorodá náplň, kdy nemusím nad ničím přemýšlet a jen jí následuji. Zkrátka přijde mi to jako skvělý koncept, ktery byste měli rozvíjet dál."

Jdeš do toho? Přihlaš se na

Nauč se uběhnout 3 km nebo Nauč se uběhnout 5 km nebo Nauč se uběhnout 7 km


Potřebuješ víc info: čti dále.

Trenérské vedení:Filip i Anička jsou zkušení trenéři, běhu rozumí a poradí ti, jak se rozcvičit, jak při běhání dýchat, jaké zvolit tempo, co na sebe, jak správně našlápnout i jak se po běhání protáhnout.

Tréninky do sluchátek: Trenér ti bude ve sluchátkách motivujícím parťákem a vyhecuje tě při rychlejších úsecích. Součástí nahrávky je rozklus na začátek, mobilizace kloubů, cvičení z běžecké abecedy a hlavní část tréninku, která je pokaždé jiná. Celkem dostaneš 8 nahrávek ve formátu mp3, vždy v neděli a ve středu. Nahrávky posíláme do whatsapp a uploadujeme na google disk.

Video nahrávky: Součástí kurzu jsou 4 video nahrávky o rozcvičce, běžecké abecedě, technice a se závěrečným protažením, které vytváříme speciálně pro online kurz.

Online setkání:Jen pro tebe, trenéra a skupinu běžkyň. Setkání přes Google Meet, který otevřeš na desktopu nebo na mobilu.

Motivační skupina: Budeš součástí Whatsapp skupiny kurzu, kde bude prostor pro otázky i pro vzájemnou motivaci :)


Na jaké typy tréninků se můžeš v kurzu těšit?

Nečekej žádný jednotvárný výklus. Bude to pestré. Střídání běhu a chůze, fartlek, krátké intervaly, vytrvalostní intervaly, pyramidy, kopečky, stupňované intervaly i silový trénink. Náplň tréninků bude pokaždé jiná a představí ti běh v celé své pestré kráse nebo ti dá na běhání úplně nový pohled. Endorfiny zaručeny! :)

Jaká témata budeme řešit?

Zapojení paží, došlap, dýchání, rozcvičení, protažení, silový trénink.

Je dobré vědět:

 • Kurzovné je 1500 Kč, při přihlášení ve dvou 1200 Kč pro každou z vás a pro pokračující 1100 Kč. "Pokračující" nejsou jen běžkyně z online kurzů. Stačí, že jsi kdykoliv v minulosti chodila do Jdu běhat. POZOR, platí jen do 21. května, pak se zvyšuje o pětistovku.
 • Kurz můžeš absolvovat kdykoliv. Pokud online setkání nestíháš, pořizujeme z něco záznam. Tréninky do sluchátek můžeš v případě potřeby (práce, nemoc, “nestíhám” atd.) využít, až se ti to bude nejvíce hodit, a závěrečné protažení si uděláš podle videa.
 • Termíny úvodních setkání jsou:
  • Nauč se uběhnout 3 a 5 km: středa 26. května v 18:00
  • Nauč se uběhnout 7 km: úterý 25. května a 8. června, v 19:15

*Pro Jdu běhat je tohle už šestý měsíc s ONLINE kurzy a jsme mile překvapení ze zpětných vazeb a hlavně z toho, jakou hodnotu pro běžkyně tyto kurzy mají. A tak projekt, který začal jako experiment v době lockdownu, se takhle krásně rozvíjí.

*Máme navíc radost, že technologie přináší možnost spojit se i s těmi z vás, které jsou daleko a nebo by se kurzů účastnit nemohly..

TĚŠÍME SE NA TVOU PŘIHLÁŠKUDalší příspěvky