Jaká byla letošní výzva PUMA: Probuď v sobě šelmu?

17. 07. 2022 – Aktuality, Pro média

Ohlížíme se za letošním projektem PUMA: Probuď v sobě šelmu.

Pojď se začíst do “perliček” z jejich tréninků. Zjistíš, jak desítka šelem pod vedením trenérky Míši Kašové ladila techniku běhu, překonávala se a doplňovala motivaci.


Trénink 04.05.

Trénink vedla výjimečně trenérka Lucka. Při protažení jsme probraly, co je nového. Jedna z šelem zjistila, že uběhne 6 km jen v případě, když běží s kamarádkou, která vypráví dostatečně zajímavý drb, který si musí poslechnout až do konce :) Při hlavním tréninku 6x600 m jsme se dost zapotily a některé Šelmy dostaly interní přezdívku Gazely (jelikož byly o jedno kolo napřed než druhá půlka týmu). Naše poslední kroky vedly k pítku, protože nás Lůca dost zničila. Ale hezky povzbuzovala a dávala nám konkrétní tipy, jak na správnou techniku při běhu.


Trénink 12.05.

Trénink probíhal v odlehčeném duchu. Po celou dobu tréninku probíhalo focení. Trenérka Míša si pro nás připravila hru na rozehřátí v podobě variace na rubikovu kostku. Bylo to náročné. Běhat a přemýšlet u toho. Ale Šelmy jsou skvělé a hru zvládly levou zadní. Dále trénink pokračoval krátkou abecedou a protažením. Ke konci probíhalo skupinové focení, při kterém byly holky (jako správné Šelmy) donuceny vylézt na strom. Tato aktivita se obešla překvapivě bez úrazů. Dále se běželo kolem rybníčku, kde holky dlouze přemýšlely o tom, zda tam neskočit. Házely vtípky o tom, jak by tam zahučely...a najednou tam zahučela jedna slečna z kolemjdoucích, která si nedávala pozor pod nohy. To jsme chytly hromadný záchvat smíchu... :D


Trénink 18.05. Trenérka Míša nám pro tentokrát připravila takovou “taneční” rozcvičku. Vytvořily jsme dvojice, kde jedna z dvojice běžela pozpátku a druhá popředu - v půlce se role otočily. Z dálky naše abeceda musela určitě vypadat jako vyvedená lekce z tanečních. Po “roztančení” nás čekala běžecká pyramida. Minutu rychle, minutu pomalu, dvě minuty rychle, dvě minuty pomalu...takhle až do 5 minut a zase zpátky. Některé Šelmy opustil úsměv na rtech, když zjistily, že pyramida nekončí u 5. minuty, ale že se běží i směrem dolů. Nakonec jsme to vše zvládly. Každá nasadila tempo, které zvládne a vyhovuje jí. Zároveň se vždycky ty “rychlejší” Šelmy (interně Gazely) vždy v pomalém úseku vrátily pro ty s pomalejším tempem. Některé Šelmy uběhly na tréninku svých prvních necelých 9 km. Příště to kolektivně oslavíme na potréninkovém drinku.


Trénink 25.05.

Tento trénink byl dlouho očekávaný a všechny jsme se na něj těšily. Kopečky. Velice oblíbené asi jako letenské schody, které nás mimochodem také čekají. Při rozcvičce jsme klasicky probraly co je nového. Drby z týdne si tentokrát necháme pro sebe. Pak nás čekala pestrá rozcvička ve čtverci, která nám vždycky potrápí i šelmí hlavinky. No a pak přišlo další trápení. Kopečky. Trénink byl sice jeden z těch náročnějších, ale i tak jsme ho všechny ve zdraví přežily. Jo a věděli jste, že je dnes mezinárodní den vyder? I takové pikantnosti se dozvíte, když jdete běhat s deseti šelmami. Trénink jsme tentokrát zapily grepovým birellem ve Stromovce.


Trénink 1.6.

Dnešní trénink si připravila čerstvě odstátnicovaná trenérka Míša. Tímto jí ještě jednou gratulujeme. Následovala klasická rozcvička od kuželu ke kuželu. Pak následoval běh 1-2-3, který po prvním vysvětlení vypadal dost složitě. Na začátku si každý zvolí své tempo pro úroveň 3,2 a 1. Kdy tempo při úrovni 3 je to nejrychlejší. Některým z nás to dalo dost zabrat. Ach taaaak. Potom se naměří okruh dlouhý cca 600 m a rozdělí se na úseky 200 m, kde každý úsek běžíte daným tempem. Pak už si jenom hrajete s čísly. Byla to makačka i na mozkové závity. No a jestli to není k pochopení ani z mého popisu, tak pro lepší pochopení, je to prostě jako když řadíte v autě.


Trénink 8.6.

Blížíme se do finále a poslední tři tréninky nás čekají v trochu jiném duchu. Běh je totiž dobré kombinovat i s jinou fyzickou aktivitou. Dnes si pro nás trenérka Míša připravila speciální posilovací trénink, který byl zpestřen rozcvičkou a atletickou abecedou se švihadly. Jako správné šelmy přece musíme umět i skákat. Při rozcvičce jsme se naučily dost cool triky přes švihadlo a v některé z nás objevily svůj skrytý talent. Šelma Terka by třeba mohla být z fleku nominovaná na olympiádu jako skokanka přes švihadlo. Po švihadlech nás čekalo posilování celého těla. Byla to příjemná změna, ale běh milujeme, takže si ho kompenzujeme během týdne individuálně. Teď už jenom vyhodit švihadla do vzduchu na poslední tréninkovou fotku, zastávka u pítka a těšíme se zase za týden!


Trénink 15.6.

Na předposlední trénink jsme změnily rajón. Při cestě na místo rozcvičky svižně míjíme letenské kyvadlo. Ano. Je to tady. Letenské schody. Během rozcvičky jsme protáhly kotníky a postupně je připravovaly na náročnost nekonečných schodů. Míša si pro nás připravila několik bloků s různými variantami na schodech. Dokonce jako třešničku na dortu přidala jeden speciální skok, který zvládly za podpory ostatních všechny Šelmy. Trénink byl tak skvělý, že se k nám přidal i jeden letenský zajíc a samička od Roháče. Dnešní trénink se neobejde bez fotky s výhledem na Prahu. Příště nás čeká poslední trénink a o víkendu běžecký závod v Kopřivnici.


Trénink 22.6. Na závěr si pro nás připravila Míša speciální trénink s běžeckou hrou. V prostoru byly rozmístěné lístečky s kódy, které si šelmy musely zapamatovat a zapisovat do svého papíru. Běhalo se na různé vzdálenosti. Některé kódy byly náročnější na zapamatování, takže bylo potřeba pro některé běžet vícekrát. V soutěži se na třetím místě umístila šelma Monča, na druhém Naty a první místo obsadila šelma Domča. Cenou byla pro vítězky Snickerska, kterou si speciálně Monča musela sníst okamžitě, protože doma by se na ní vrhly děti. Umožnily jsme Monče poklidné snězení Snickersky a vyrazily na náš závěrečný krátký výběh. Po tréninku jsme šly na společnou večeři, kde jsme podrobně probraly taktiku na sobotní závod v Kopřivnici, na který se některé z nás chystáme.

Doufáme, že díky společnému projektu Puma a Jdu běhat jsi i ty čerpala inspiraci vyběhnout!

Víc o projektu zjistíš na www.runpuma.cz.Další příspěvky