Jak zažít BĚŽný podzim jinak?

15. 08. 2017 – Pro média

Slovo BĚŽný má k běhu blízko, je to náhoda nebo je běhání opravdu tak BĚŽné? Pravidelné běhání si do svého harmonogramu řadí nebo alespoň chce zařadit stále více běžců a běžkyň. Potvrzuje to i vzrůstající počet účastnic našich běžeckých kurzů. S koncem srpna přichází hlavní vlna podzimních kurzů a těsně předtím mají ženy v Praze a Brně možnost vyzkoušet si ukázkový běžecký trénink zdarma.

S Jdu běhat je každé roční období “běhatelné” - běhá se v létě při tropických teplotách, ale i v zimě, když prší nebo sněží. Na přelomu babího léta a podzimu nastává ideální běžecké období s ještě příjemnými teplotami, které ocení nejen běžecké začátečnice. S tím jak se školáci vrací v září do školy, navrací se i ostatní z prázdninového modu zpět k pravidelného režimu.

Plánování podzimního harmonogramu usnadní široká nabídka běžeckých kurzů Jdu běhat. Na své si na nich přijdou jak úplné začátečnice díky kurzům “První běžecké kroky” a “Nauč se uběhnout 5 km”, tak i pokročilé běžkyně, které si mohou vybrat od pilování pětky až po půlmaratonské kurzy. Běžkyně mají na výběr jak různé úrovně, tak i lokality. V Praze se bude na podzim vybíhat ze zázemí u šesti parků - Stromovka, Kunratický les, Hvězda, Vítkov, Divoká Šárka a Prokopské údolí. V Brně jsou to parky Lužánky a Anthropos. V Ostravě se běhá v Komenského sadech.

Pokud si chceš běh teprve vyzkoušet, zve Tě Jdu běhat koncem léta na dvě akce zdarma - Jdu běhat poprvé.

První proběhne 21. srpna v Brně a další 30. srpna v Praze. Na vlastní kůži si vyzkoušíš průběh tréninku, dozvíš se potřebnou teorii k základům běhání a na konci pocítíš blahodárné účinky endorfinů v těle. Více informací na našem Facebooku. Přidej se k ukázkovému běžeckému tréninku a třeba si ještě letos zařadíš pravidelné běhání do svého BĚŽného harmonogramu i Ty.

A proč si vybrat běžecký kurz? Ze zpětných vazeb účastnic kurzů Jdu běhat:

„Skvělá parta lidí, radost z pohybu - nalezení lásky k běhu. Útěk ze stereotypu pracovního týdne. Přístup trenérky. Vzájemná motivace. Dlouhou dobu jsem chodila pouze plavat nebo do fitka. Zjistila jsem, jak úžasný běh je.“

„Zlomila jsem svou vnitřní nechuť k běhu a začalo mě to bavit. Navíc mě to ve skupině motivuje a zjišťuji, že uběhnu mnohem víc, než když jsem zkoušela běhat sama.“

V Jdu běhat podporujeme své běžkyně v pravidelné účasti na tréninzích nejrůznějšími způsoby a jedním z nich je motivační dárek v podobě funkčního trička Kari Tra, které dostávají za docházku na alespoň 9z10 tréninků.

Ať už chceš běhat v Praze, Brně či Ostravě na stránkách www.jdubehat.cz najdeš buď inspiraci nebo rovnou svůj program na letošní podzim. Konec prázdnin je lepší, když se máš na co těšit. A proč by to letošní podzim nemohlo být BĚŽné běhání? :)Další příspěvky