Jak zařadit běh do svého života

24. 07. 2022 – Aktuality, Běžecké rady & tipy

Jako autorky tohoto povídání už máme něco za sebou a víme, jaké životní období přináší jaká časová úskalí týkající se pravidelného a dostatečného pohybu v životě. Budeme rády, když se necháš inspirovat.

Princip, kterým se řídíme: Každý trénink nemusí být dokonalý. Každý trénink nemusí trvat hodinu. Někdy stačí třicet minut na vzduchu, střídání běhu a chůze. Takový trénink ti sice výrazně nezlepší výkonnost, ale pomůže ti udržet si pravidelnou rutinu pohybu v životě.


Jak tedy na to, abys měla běh přirozeně a pravidelně ve svém životě? Záleží na tom, jaký zrovna tvůj život je...


Máš školkové dítě a pracuješ z domova?

Fantastické, budeš běhat s dětmi do škol(k)y a pak oklikou zpátky domů, což tě nabije k další hodinám u počítače na zoom meetings. Nebo běž na odpolední kroužky ve sportovním outfitu a běhej, zatímco dítě hraje fotbal.


Jsi mladá, dynamická a máš nabitý sociální život?

Běháš hned po práci, sotva hodíš mac domů, a za přáteli vyrážíš ven až potom. Nezapomeň se odpoledne, cca 2 hodiny před tréninkem ještě nasvačit - např. datle, ovesná kaše nebo banán jsou dobrý zdroj energie.


Máš už větší děti a práci na plný úvazek mimo domov?

Nezbývá ti než si ráno o hodinu přivstat, a to i o víkendu. Jindy to asi nedáš, nebudeme si nic nalhávat. Soucítíme, máš toho na talíři hodně a vstávat v půl šesté je řehole, ale kde je vůle je i cesta.


Narodilo se ti před čtvrt rokem dítě?

Není to tak náročné, jak se to po porodu možná jeví. Střídej pomalý klus a chůzi s kočárkem, zacvič si na nejbližším workoutovém hřišti, jistě zatím krásně spinká. Nebo předej děťátko komukoliv blízkému k péči a vyraž bez výčitek na půl hodinky ven. 


Studuješ a nemáš pravidelný životní rytmus?

Běh je skvělá detoxikace namáhaného organizmu. Teoreticky můžeš vyrazit kdykoliv, prakticky doporučujeme naplánovat si běh do diáře stejně jako zápočty. Po dostudování ti tvé tělo za tento pohybový návyk poděkuje!


Jako průvodce ke každé situaci jsme ti tady my v Jdu běhat.

Chceš si vytvořit návyk do začátku a k tomu si vylepšit běžeckou techniku ve skupince stejně naladěných žen? Vyber si podzimní kurz v Praze TADY.

Chceš běhat správně, pestře a zažít nejrůznější druhy tréninku, než pouhý souvislý klus a bydlíš kdekoliv jinde, než v Praze? Pořiď si balíček nahrávek do sluchátek ZDE.


Nacházíš se zrovna v jiné životní situaci? Napiš nám a vymyslíme ti řešení :) Míša a Helča z Jdu běhatDalší příspěvky