Jak se motivovat k běhu? Je to o tom chtít!

03. 09. 2018 – Aktuality, Pro média

Na začátku září mnoho žen hledá cestu, jak po aktivním létě nepřestat s pohybem. Běhání je jednou z oblíbených cest, nejen proto, že je momentálně v kurzu, ale hlavně proto, že ho neomezuje roční období, místo ani věk. Klíčová je vždycky hlavně motivace, proč vlastně chceme běhat. Může to být lepší kondice, shazování kil, odreagování se, lepší kvalita života, nebo prostě běh jen tak pro radost … Každopádně je důležité prostě chtít!

Běžkyně přihlášené do kurzů Jdu běhat mají cíl jasný, prostě zařadit BĚH jako BĚŽnou součást svého života. Nově jim k tomu pomáhá i speciální seriál běžeckých tipů, který jim přijde každý týden do e-mailu. A čím takový seriál začíná? Právě tím, jak je důležité si dopředu uvědomit proč běhám a čeho chci za kurz dosáhnout. Jak je důležité, si stanovit ambiciózní cíl, ovšem stejně tak je důležité, aby byl splnitelný.

Většina z nás začíná běhat pro zvýšení fyzické kondice. V tom případě je dobré zaběhnout si svou oblíbenou trasu, zapsat si výsledek a po měsíci si zaběhnout kontrolní kolečko. Dalším častým motivem k běhu bývá hubnutí. V tomto případě doporučujeme změřit si své obvodové míry a po měsíci si je přeměřit. Vzhledem k tomu, že při tréninku obvykle dochází v těle ke zvýšení podílu svalové hmoty, která je těžší než tuk, tak je lepší měřit centimetry než sledovat váhu.

Pokročilejší běžkyně si často chtějí zlepšit svůj čas na určitou vzdálenost. V tomto případě je dobré nejen běhat danou vzdálenost, ale využívat rozmanité tréninkové metody, které učíme v našich kurzech. V neposlední řadě bývá motivací přihláška na závod. Je dobré si vybrat závod podle své úrovně a postupně si vybírat náročnější a delší trasy.

A co na téma motivace a jak u běhání vytrvat říkají samotné běžkyně?

Pavla: “Běhám pravidelně už 10 let, takže myslím, že s tím jen tak neseknu. Už je to droga a jakmile neběhám déle než 3 dny, jsem protivná. Takže mě určitě motivují vyplavené endorfiny a dobrý pocit po každém běhu. Taky se běháním chodím odreagovat od dětí a vyčistit si hlavu.”

Jindřiška: “Při běhu se cítím mladá, svěží, hezká, zdravá....:) a bonus navíc je pozdrav od protiběžících - většinou mužů.”

Monika: “Díky běhání (s Jdu běhat) jsem si zlepšila fyzičku a zjistila jsem, jak je běhání zábavné a pomáhá formovat postavu. Sice jsem na kurzech byla vždy poslední, ale podpora mých spolubojovníků a trenéra mě upevnila v přesvědčení, že není důležité být nejlepší, ale vydat se sebe to nejlepší, aby byl člověk spokojen především sám se sebou.”

Barbora: “Rodina… běhání nás dalo dohromady s manželem a chceme, aby k němu (nebo k jakémukoli sportu) měla blízko i malá, takže od mala “běhá”.. a baví ji to.. takže kdybych s tím sekla, tak by ve mě neměla motivaci..”

Kateřina: “Motivují ztrácející se "faldy" )), čistá hlava a uznávám, že i fajn články a fotky na profilu Jdu běhat :)

Tereza: “abych se vešla do riflí, až si je budu chtít po x měsících oblíct ;-)Další příspěvky