Jak na kopce

03. 10. 2019 – Aktuality, Běžecké rady & tipy

Dnes pro Tebe máme poslední video o základech běžecké techniky a vůbec o tom jak začít běhat a nepřestat. To je navíc i naše heslo pro tento podzim.

Petr nám ukáže a vysvětlí, jak na kopce a proč vůbec kopce běhat. Do kopců se většině z nás nechce, protože to je vždy náročnější. Ale díky nim si například dokážeme zvýšit rychlost. Obecně je důležité pro posun v běhání střídat různý typ tréninku. Od fartleků, přes intervaly až po různě velké kopce a tak dále.

Co je důležité a na co si dát pozor při kopcích? Při běhu do kopce je potřeba vždy zkrátit krok a zvýšit frekvenci. Je to vlastně jako na kole - z velkého kolečka na malé tak, abychom ušetřili síly.

Naopak z kopce dolů můžeme více roztočit nohy a tak nahnat čas na jednoduchém úseku. V první řadě je ale nejdůležitější myslet na bezpečnost. Především pokud běžíme kopcovitým terénem, kde na nás mohou čekat různé nástrahy. Při cestě z kopce dolů je také, víc než kdy jindy, potřeba mít zpevněné kotníky a předcházet tak zranění. Jak na takové cvičení jsme Ti ukázali v minulém videu, tak si cvik připomeň.

A jak už jsme na začátku psali, naše heslo pro tento podzim je začít a hlavně nepřestat aneb “Dostaň běh do života” a proto jsme pro naše běžkyně vymysleli podzimní týmovou soutěž na jejímž konci na běžkyně čeká týmová odměna v podobě večeře nebo relaxu v sauně.

Běhu zdarDalší příspěvky