Hakuna Matata neboli žádné problémy ...

19. 02. 2020 – Aktuality

V tomto duchu se nesl celý kurz, který jsme na podzim vypsali jako úplnou novinku. Některé běžkyně vlastně ani nevěděly, co od toho čekat. Vlastně především chtěly vypnout od běžných starostí, pobavit se ve skupině a přitom se proběhnout.

Pro mě to byl krok do neznáma, líbilo se mi jméno a to co představuje: pohodu, hoď starosti za hlavu…” (Andrea, běžkyně z kurzu).

Běžkyním se líbilo i načasování, kdy se na podzim nechtěly honit za kilometry, ale spíše se odreagovat.  Co vlastně byl a nebyl kurz Hakuna Matata? Určitě to nebyla nuda, jak potvrdily všechny běžkyně z kurzu. Nemělo to být ani nabíhání kilometrů bez cíle. Měla to být zábava, kurz pro každého, ale zároveň něco jiného: různé plnění úkolů, pohodový výběh s kapkou soutěžení, který si holky užijí, zaběhají si a na starosti si nevzpomenou, protože jim trenérka Sabina zaměstná nejen nohy, ale i mozek. A přesně to kurz splnil.

Holky řekly, že by to vůbec nesrovnávaly s klasickým kurzem. “Bylo to prostě něco jiného. Líbily se mi city runy potemnělou Prahou. Ty měly opravdu jedinečné kouzlo. I společný výběh přes Pražský hrad se zastávkami u jednotlivých památek byl fajn.” (Simona, běžkyně z kurzu).

Na kurz se přihlásily holky, které u nás už nějaký kurz absolvovaly, ale také ty, které s námi ještě nikdy neběhaly. Některé z nich si chtěly jen klasické kurzy oživit a zpestřit, aby nemusely běhat jen fartleky, pyramidy nebo pilovat techniku. Některé z nich hledaly motivaci k běhu, kdy si zasportují, zaběhají, ale vlastně to budou dělat u něčeho, co je baví a až na konci zjistí, že uběhly 10 km jako nic. Byly tam i takové, které se prostě chtěly jen bavit. Ale většina se shodla, že to byl přesně ten typ tréninku, kdy si v pondělí neříkaly: “Dneska se mi nechce”. Ale naopak se na trénink těšily, protože věděly, že to není o tom nabíhat kilometry, zvyšovat si rychlost, ale běh si užít! Většina holek tam získala motivaci i lásku k běhu a to byl možná ten hlavní cíl kurzu. Hodit starosti za hlavu a dostat si běh pod kůži. 

A jaký je příběh jedné z nich?

Bavilo mě to opravdu hodně. V Jdu běhat jsem za sebou měla už více kurzů a tak bylo fajn neposlouchat nic o technice. Běhat chodím i sama a to je doba, kdy si můžu dát třeba větší dálku bez přestávek. Velmi se mi líbí propojení běhu a jiných dovedností. Při kurzu Hakuna Matata jsem se vrátila v podstatě do svého dětství. Hrála si, hledala a i trochu soutěžila :-) Jsem za to velmi ráda, těchto příležitostí už moc není. Většinou o své děti pečuji a jsem ten, kdo jim právě nějaký program musí vymyslet. Je velmi příjemné být na "druhé" straně. Mám ráda propojení hádanek s během. Také se mi moc líbí běhat a zároveň poznávat nové památky v Praze - ne jako tým formou vyprávění, ale právě formou hry. Moc se těším a vyhlížím podobný kurz. Zvažuji to pak případně prostřídat s klasickým tréninkem - tedy přihlásit se na dva. Na závěr bych chtěla poznamenat, že je to jeden z nejlepších kurzů, co jsem v Jdu běhat zažila. A to už mám za sebou několik kurzů. Sabča je také moc fajn a kamarádská a všechny běhy se jí moc povedly! Jdu běhat za tento kurz moc děkuji.” Martina

A co o kurzu řekly další holky?

Kurz Hakuna Matata byl skvělý díky Sabině, která je velmi přátelská a kurz si zajímavě připravila. Nejvíce se mi líbilo, že kurz probíhal na rozdílných místech v Praze a neběhaly jsem pořád obdobné trasy. Dále, že nám Sabina chodila ukazovat, kde byly kontroly, když jsme je nenašly, vysvětlovala… Musela s tím mít hodně práce, nejdříve vše připravit roznést kontroly, vytisknout mapy, pak v noci jít a kontroly sbírat.

Zajímavá náplň, vždy dobře připravená trasa, při orienťáku a řešení kilometry utíkají samy.

Kurz probíhal v 6 různých lokalitách, líbilo se mi střídání prostředí v krásných částech Prahy, orientační závody či plnění vtipných úkolů, přátelská atmosféra trenérky i běžkyň.”

Kurz byl výborně a pečlivě připravený. Byl zábavný. Běhání bylo spíše součástí než primárním účelem, ale s tím jsem do toho šla. Mně se to líbilo moc a nedá se vypíchnout, co bylo nejlepší. Já jsem ráda, že to bylo různorodé. Na kurz bych se klidně zase na podzim přihlásila. Doufám, že Sabina nebude proti :-)

Byl to krok do neznáma, dlouho jsem váhala. Nakonec jsem byla opravdu nadšená a těším se, pokud bude pokračování! :-)

Kurz mé očekávání předčil. Hakuna Matata byl kurz, kdy jsem žádné pondělí neřekla, že se mi nechce. Jinak občas toto musím překonat.

Kurz je určitě vhodný pro běžkyně jako nový impuls k tomu, vrátit se k běhu a užít si ho. Třeba také jako doplněk k jinému kurzu, který je zaměřen více na techniku nebo k tvým vlastním výběhům, kdy si běháš sama podle toho, jak chceš. Ať už bude tvůj motiv jakýkoli, těšíme se na tebe. 

A co ty? Přihlásila by ses také na kurz, kde utečeš svým běžným starostem? Na jaře znovu vyběhneme. Hakuna Matata!Další příspěvky