CO SPOJUJE PODZIMNÍ BĚHÁNÍ A ČOKOLÁDU?

18. 10. 2016 – Aktuality, Běžecké rady & tipy

Podzim je v plném proudu a s ním i jeho typické počasí. Chápeme, že přesvědčit se k venkovním aktivitám je nyní ještě těžší, ale prostě to stojí za to! Proč? Protože kombinaci podzim-běhání-čokoláda si zamilujete ❤️

Nebudeme Ti vyprávět o barevném romantickém a vždy slunném podzimu, my ho totiž za okny taky pořád nevidíme :) I když to tak nemusí vypadat, tak běhání na podzim a dokonce i přes zimu je super volba. Utužuje imunitu a dává šanci potkat aspoň trochu čerstvého vzduchu (pro alergiky bez obávaného pylu). Běh na lyžích přeci taky není z dílny sci-fi ;)

Hot_chocolate.jpg

Běhat na podzim je skvělé i o pokud nejsi fanynka horkého počasí. "Akutální teploty mezi 8 až 18 stupni jsou pro běhání ideální. Organismus se nemusí přizpůsobovat extrémům, na které není zvyklý a teplejší sportovní oblečení je dnes dostupné za rozumné ceny," s přesvědčením tvrdí Anička Rohulánová, trenérka Jdu běhat. Z našich oblíbených sportovních kousků doporučujeme nevynechat stylové zateplené čelenky nebo sportovní čepice. Ano - nákupy na podzimní běh jsou dovoleny!

Pokud se každý rok snažíš dodržet svá sportovní novoroční předsevzetí, není lepší čas se na ně pořádně připravit. Navíc - na podzim naběhané kilometry můžeš o Vánocích zúročit při mlsání cukroví a bramborového salátu! Pokud začneš teď, tak kolem Nového roku pro Tebe už bude běhání pravidelnou dávkou pohybu a endorfinů. "Říká se, že stačí 3 týdny pravidelné činnosti, aby se z ní stal zvyk. To platí i pro běhání. Zkuste chodit běhat každé pondělí, středu a neděli - garantuji, že po měsíci už se budete těšit," směje se Anička, protože takové příběhy slyší od svých svěřenkyň velmi často.

No a řekněme si to na rovinu - kdy jindy, než na podzim, si můžete po běhání v chladnějším počasí čas od času za odměnu dopřát saunu a horkou čokoládu nebo svařák? :) Tak na co ještě čekáte - vyběhněte taky!

Připravili jsme POSLEDNÍ LETOŠNÍ edici běžeckých kurzů (první startují už od 7.11.), proběhni s námi do nového roku s tím, že své novoroční předsevzetí "běhat" už máš splněné!

DSC_0598-2.jpgDalší příspěvky