Chceš zkusit půlmaraton?

21. 02. 2020 – Běžecké rady & tipy

Víš, co je krásné na běhání? Že časem ti přijde, že vzdálenosti nejsou pro tebe limitem. Že limitem je pro tebe hlava a vědomí, že dál nebo rychleji už prostě běhat nechceš. Ale nám v Jdu běhat můžeš věřit, že zaběhnout si takový půlmaraton se dá ještě s klidnou hlavou a lehkým krokem.

Možná dneska běháš v klidu 10 km a i přes to, že očkem pošilháváš po nějakém půlmaratonu, je pro tebe představa uběhnout víc než 21 km děsivá. Ale na to, abychom rozptýlili tvé obavy, z tréninku udělali zábavu a dodali ti správnou motivaci, jsme tu my. Na základě našich zkušeností víme, že s trenéry a partou skvělých holek, které na půl maratonském kurzu potkáš, to během 10 ti týdnů na tváři zvládneš i s úsměvem na rtech.

Netvrdíme, že to bude zadarmo, ta podstatná část - trénování - bude na tobě. Ale uvidíš, že pestře poskládané lekce tě budou bavit. Že dobrá nálada, která při běhu automaticky přijde na každou z nás, ti pomůže překonat i ty běhy, které nebudeš běhat v konverzačním tempu. Poznáš opravdový trénink – souvislé běhy, občas nějaké úseky nebo fartleky, ale vše vždy s ohledem na aktuální kondici celé skupiny. Prostě i u našich tréninků platí, že táhneme za jednu tkaničku.

Pokud tedy ještě hledáš vhodný kurz, na kterém si v průběhu jara zlepšíš své běžecké schopnosti a třeba si vylepšíš i čas na dalším půlmaratonu, moc rádi tě uvítáme na některém z našich vyhlášených půlmaratonských kurzů.

Kurzy jsou vedeny profesionálními trenéry, kteří s tebou budou zacházet jako v bavlnce. Nemusíš se ale bát, že by trénink byl nudný. Čekají tě různá běžecká cvičení, mákneš u úseků a postupně budete společně s ostatními přidávat kilometry tak, abys byla schopná svůj vysněný půlmaraton uběhnout bez větších obtíží.

A jestli svůj půlmaraton poběžíš už 28/3 v Praze, budeme rádi, když si uděláš před závodem čas na rychlé osobní setkání v rámci našeho srazu Jdu běhat běží Sportisimo 1/2Maraton Praha 2020.

Jak vidíš, naše běžecké kurzy pro ženy nejsou jen o trénincích, ale i komunitě skvělých žen a o mnoha běžeckýh příbězích, které s námi můžeš začít psát i ty už toto jaro.Další příspěvky