Boříme mýty: Běhání v zimě je skvělé a kurzu s vedenými tréninky se dá účastnit i na dálku

22. 01. 2021 – Aktuality, Pro média

P r a h a, 22. ledna 2021 – Zlepšení kondice, pročištění hlavy, příval endorfinů - to si s během spojujeme snadno. Je ale pro každého představitelné běhat v průběhu celého roku? Vůbec ne. V asociaci s během vyhrávají kraťasy, tílko a slunce. A co prvně vyšlápnuté stopy v čerstvém prašanu? V organizaci Jdu běhat (www.jdubehat.cz) dokazují trenéři na běžeckých kurzech ženám již sedmým rokem, že běhání je celoroční aktivita a že není potřeba se proměnlivého počasí bát.

V dobách, kdy se pracovalo na polích a na hospodářství, nebylo potřeba hledat jiné fyzické aktivity venku. Časy se změnily a my zavření v klimatizovaných kancelářích a vytopených místnostech ztrácíme kontakt s přírodou. A to je škoda. Kromě lepší imunity a kondice přináší aktivní pohyb venku i lepší náladu, méně stresu a možnost dopřát si jídlo bez výčitek a to se hodí nejen v období kolem Vánoc :)

Rok 2020 navíc přinesl kreativitu a řešení, která by nás dříve ani nenapadla. Běžecké kurzy pro ženy od Jdu běhat se tak mohly přenést do ONLINE světa. Běžecký kurz ONLINE dává skvělou možnost spojit se i s těmi z vás, které jsou daleko a nebo se nechtějí účastnit klasických kurzů ve skupině.

Kurz vede zkušený trenér. Skupina má online setkání s trenérem i partou spoluběžkyň, vždy v pondělí podvečer. Každé online setkání se nahrává a dá se pustit i ze záznamu, takže doba kurzu nehraje už klíčovou roli v rozhodování, zda se do kurzu přidat. Trenér vysvětlí vše potřebné, zejména prvky zahřátí i běžeckou abecedu a pak už každá sama vyrážíme ven, trénovat podle nahrávky do sluchátek. Každá nahrávka je namluvená v reálném čase a běžkyně přesně ví, co má dělat. Každý trénink je jiný, nejedná se o jednotvárný výklus. Běžkyně si tak zažijí běžecký trénink v celé své pestrosti a možnostech.

Po skončení audio nahrávky se pak zase scházíme online a společně se protáhneme, sdílíme zážitky a trenér odpovídá na případné dotazy.

První online běžecký kurz úspěšně proběhl a druhý začal 18.1.2021. Ještě je možné se do něj přidat TADY a vše doběhnout :) Pokud i tento kurz bude mít skvělé ohlasy, moc rádi připravíme další se startem v polovině února.

Chcete běhání zařadit jako svůj životní styl? Gratulujeme, je to skvělá zpráva pro vaše tělo i psychiku. Držíme palce a snad i díky Jdu běhat najdete inspiraci nebo třeba svůj program nejen na rozjezd letošního roku.

Pojďme bořit mýty! :)

FullSizeRender 2.jpgDalší příspěvky