Běžecký seriál naší Katky - dostaň běh do života

12. 08. 2019 – Aktuality, Běžecké rady & tipy

Katku některé z vás už znají a pro ty, co ještě ne, je to ta usměvavá holka, která se do týmu Jdu běhat přidala v únoru a od té doby je stále v poklusu a vymýšlí, jak vám přiblížit Jdu běhat z jiného pohledu a přinést vám zajímavý běžecký obsah. Pokud jsi s námi už byla na nějakém běžeckém srazu, tak jsi tam Katku určitě potkala, protože srazy má Katka pod palcem a snaží se, abychom se potkali i mimo kurz, tak se třeba i víc poznali a Tobě zpříjemnili závod.

Jednou při společném meetingu se ptala: “Holky a co zažívá běžkyně, když k nám jde poprvé? Pamatuješ si Pájo, jaké to bylo, když jsi šla poprvé Ty? Měla jsi strach, obavy, těšila ses, …?” Nakonec jsme se shodly, že ač všude píšeme, co Ti kurz přinese, tak jasný obrázek předem nemáš a to se Katka rozhodla změnit. Proto Ti každý týden na instagramu přináší vhled do toho, jaké bylo přijít do neznámé skupinky, s neznámou trenérkou poprvé, jaký byl trénink, co jí jde, co jí nejde…

Katka tedy tentokrát není za Jdu běhat, ale sama za sebe. Zažívá to stejné, jako Ty. Jedno z témat, které Katka ještě před kurzem řešila, jestli běhat sama nebo ve skupině. Tady to je spíš na osobních preferencích a vlastním pocitu. Naše Katka to má takto: “Jsem ten typ běžce, který se sám neodhodlá. Není to tak, že bych neuběhla tu stejnou vzdálenost, jako ve skupině, ale prostě mě to tolik nebaví, mám kolem sebe ráda lidi, kteří mě popostrčí i k lepšímu běhu. Když jsem sama, tak si řeknu, dneska to úplně nejde. Ale pod vedením trenéra a běžkyň vedle mě, to nevzdám a doběhnu vždy :-) Za mě tedy určitě běhání VE SKUPINĚ.

Hned první trénink pak Katka nestihla, kvůli práci a byla z toho špatná. Co teď? Pak jí došlo, že to vůbec nevadí, že to se může stát i Tobě a že jsme i na tohle v kurzu připraveni. Proto se neboj, když nestihneš první trénink. Trenér s tím počítá a tréninky vždy přizpůsobí dané skupině. Proto přijď na druhý a první hodinu si nahraď v jiném souběžném kurzu stejné nebo nižší úrovně. Aspoň poznáš jinou trenérku (nebo trenéra) a třeba si ji oblíbíš také a na podzim si vybereš její kurz. :-) I Katka už taky vyhlíží další kurz, protože jejím cílem je dostat si běh do života. Proto i Tobě radí, abys nepřestala hned po prvním, kdy Tě běhání začne bavit, a abys běhala dál a hlavně pravidleně. Potom se člověk i lépe motivuje a má větší radost.

Pak taky Katka řešila oblíbené téma - počasí. “Teplo nebo zima? Určitě zima, už teď se těším na podzimní kurz, kdy mi skončí letní pohodička. Bude konec lenošení a dovolených. Na podzim můj harmonogram dostane řád a i díky příjemnému počasí se budu na trénink těšit ještě víc, než v létě.

A jak to máš Ty?Další příspěvky