Běžecký deníček Martiny - důležité je vytrvat (3/5)

19. 10. 2017 – Aktuality

Příběh Martiny a Jdu běhat se začal psát na jaře 2016, kdy se účastnila akce Jdu běhat poprvé - ukázkového tréninku zdarma. S běžeckým kurzem odstartovala sice až následující jarní sezonu, ale od té doby s námi běhá a nyní už i obě její dcery. Vlastně, jedna ji k běhání přivedla :) Martina, jak sama uvádí, je z generace X a je zářným důkazem toho, že běhání není jen pro mladé studentky. Začti se s námi do třetí části Martiny běžeckého deníčku. Pokud jsi propásla začátek Martny příběhu, tak její první a druhý díl najdeš tady.

Běhám, běháš, běháme

Hodiny s Jdu běhat letí neuvěřitelně rychle a musím říct, že je mi to až líto. A nejsem sama…

Dobrý tým je motivace

Náš tým v kurzu Jdu běhat je stabilní, scházíme se stále téměř v plném počtu. Běhání nás baví a užíváme si ho, a to opravdu bez ohledu na věk. S každým tréninkem se za vydatného povzbuzování naší trenérky Maji posouváme o nějaký ten krok blíž k našemu cíli. Je ale také dost vidět, kdo poctivě trénuje i během týdne a kdo si před tréninkem dává nějaké dobrůtky…

Běhá se za každého počasí

Počasí nám někdy přeje, někdy je to horší – v takových 35 stupních nebo lijáku to není žádný med, ale běžec by měl běhat bez ohledu na počasí, jak praví moudré běžecké knihy, a toho se v Jdu běhat drží. Naštěstí, trenérky jsou rozumné a zátěž počasí přizpůsobují. Na program se tak dostává vedle běhání také běžecká abeceda, posilování nebo kruhový trénink. Nenápadně každou hodinu přidáváme metry a kilometry, až je tu najednou těch závěrečných 5 km!

Poslední hodina – jdeme do finále

Ani jsme se nenadály a blíží se poslední trénink našeho kurzu v Jdu běhat a s ní závěrečný úkol, který ukáže, jak jsme na tom. Cílem je uběhnout 5 km pokud možno bez přestávek a ve svém vlastním tempu. Počasí se tentokrát umoudřilo, ani horko, ani zima, a hlavně – neprší :) První kolo, druhé kolo,… a je tu finiš. Daly jsme to! Nikdo nevzdal – máme to v kapse. Holky z Jdu běhat mají pro nás překvapení – dostáváme diplomy, zlatou fidorku jako medaili (prý abychom doplnily kalorie), slevu na další kurz a ty z nás, co absolvovaly v létě aspoň devět tréninků z deseti, ještě navíc dostávají krásné funkční běžecké tričko.

Foto: Připravené medaile na závěrečný trénink pro všechny běžkyně

fidorka_medaile_jdu_běhat.jpg

Závěrečná bilance

Bývá někdy zvykem dělat si malé bilancování toho, co s něčím novým získáš nebo ztratíš. Získat můžeš hodně - běhání je výborný relax, skvěle čistí hlavu. Pokud budeš trénovat poctivě, jak v Jdu běhat doporučují (tj. jednou týdně trénink s Jdu běhat a 2 x sama), rozhodně se toho časem Tvoje okolí všimne – kila jdou dolů, postava se formuje. To je fajn bonus, ne? Získáš také nové přátele, dostaneš se do skvělé komunity, můžeš se účastnit beze studu a strachu různých závodů nebo charitativních běhů. Pokud Tě běhání chytne, získáš závislost na celý život, jak jsem psala v prvním díle. A co ztratíš? Jak se říká, každá legrace něco stojí, postupně totiž začneš nakupovat různé běžecké vychytávky, platit si registrace na závody, kupovat si různé časopisy a knížky s běháním spojené. Běhání také musíš věnovat čas, ale je to rozhodně čas dobře investovaný.

Konec dobrý, všechno dobré. Už dnes vím, že po prázdninách přijdu znovu a budu pilovat pětku v dalším kurzu, tentokrát tedy kurz pro pokročilejší…. Už se moc těším.

Martina

Ptáš se, jestli začít běhat po čtyřicítce nebo padesátce je možné? My říkáme ano, a potvrzují to i mnohé běžkyně z kurzů Jdu běhat, jednou z nich je právě Martina. Sleduj Martiny příběh a přesvědč se i Ty, že věk a aktuálně i nevyzpytatelné podzimní počasí nejsou pro běh limitující.Další příspěvky