Běžecký deníček Martiny - začít běhat se dá v každém věku (2/5)

12. 10. 2017 – Aktuality

Příběh Martiny a Jdu běhat se začal psát na jaře 2016, kdy se účastnila akce Jdu běhat poprvé - ukázkového tréninku zdarma. S běžeckým kurzem odstartovala sice až následující jarní sezonu, ale od té doby s námi běhá a nyní už i obě její dcery. Vlastně, jedna ji k běhání přivedla :) Martina, jak sama uvádí, je z generace X a je zářným důkazem toho, že běhání není jen pro mladé studentky. Začti se s námi do druhé části Martiny běžeckého deníčku. Pokud jsi propásla první část, najdeš ji zde.

„Udělat první krok – to je to, co odlišuje vítěze od poražených.“ Brian Tracy

A je to tady! Hodina pravdy nastává

Jak jsem psala v prvním díle, pod vánočním stromečkem jsem našla od dcer poukaz na kurz Jdu běhat podle vlastního výběru. Vybrala jsem si kurz Nauč se uběhnout 5 km a hned v lednu jsem šla do registrace.

A už mě mají!

Přihlášení proběhlo bez problémů a hned mi přišel velmi milý uvítací e-mail a s ním také pokyny a přístup do aplikace Jdu běhat, kde je plno zajímavých informací pro začínající, ale i pokročilejší běžkyně, třeba o tom, jaké zvolit oblečení, co jíst před tréninkem (ale i po něm) a řada dalších užitečných rad. Mimochodem, postupem času začneš sledovat, co vlastně jíš, a pokud ráda nakupuješ, může se stát, že věci na běhání začnou vytlačovat ze skříně jiné oblečení a začneš ho prostě vozit všude s sebou.

Tak doufám, že tu první hodinu dám

Den před začátkem mého kurzu přišla od holek z Jdu běhat uvítací a zároveň připomínková SMS. Začínám tak trochu zmatkovat. „Mám na to? Co tam budu mezi samými dvacítkami dělat?” Budu upřímná, na svůj první trénink do Jdu běhat jsem šla trochu s rozpaky a obavami. Přece jen je něco jiného běhat si jen tak sama, a běhat s trenérem a dalšími lidmi, navíc třeba o generaci mladšími. Ale jednou jsem se rozhodla, tak to přece nevzdám. Jako lokalitu jsem si vybrala Stromovku. Jednak proto, že mi vyhovovala dostupností a časem, jednak proto, že to přece jen není takový krpál jako třeba Vítkov.

Na fotce Martina v říjnu 2017 před tréninkem kurzu Vypiluj si pětku :) běhání po padesátce - příběh martiny Jdu běhat.jpg

„Jdeme na to“, zavelela trenérka

Už po příchodu do zázemí jsem byla mile překvapená – holky, které kurzy Jdu běhat organizují, hned každému vysvětlily, co a jak. Postupně se začaly trousit běžkyně a bylo pro mě překvapení, že byly všech věkových kategorií. Bariéry okamžitě padly díky tomu, že už předem jsme dostali v e-mailu informaci, že na kurzech Jdu běhat si všichni tykají. A pak to přišlo. V určenou hodinu jsme se sešly s naší trenérkou a po krátkém seznámení jsme vyrazily. Všechny obavy byly zbytečné, trenérka Majka byla milá a zvládala vše s přehledem. Poprvé jsme běžely poměrně krátký úsek, seznámily se s běžeckou abecedou a pak Majka každé z nás vysvětlila, na čem bychom měly zapracovat, abychom ve finále bez problémů dosáhly kýženého výsledku, tj. 5 km.

Určitě si běhání taky užiješ – jde jen o to odhodlat se

Takže – opravdu žádný stres, první hodinu zvládla opravdu každá účastnice naprosto bez problémů. A navíc – automaticky se začal tvořit super tým, zcela bez ohledu na věk. V závěru první hodiny jsme se vzácně shodly, že se už moc těšíme na další hodinu. Pro mě samotnou, která byla zvyklá běhat sama, jen s hudbou do sluchátek, byl skupinový běh velmi příjemná změna. Doporučuji - zkus oboje a uvidíš, co Ti bude vyhovovat víc. A když pak budeš běhat třeba v místě svého bydliště, tak určitě najdeš někoho do party. Tak co, ještě váháš, jestli začít? Podzim je pro start ideální. rčitě si to užiješ! Pokud Tě zajímá, jak jsem dál pokračovala, sleduj Jdu běhat.

Martina

Ptáš se jestli začít s běháním po čtyřicítce nebo padesátce je možné? My říkáme ano, a potvrzují to i mnohé běžkyně z kurzů Jdu běhat, jednou z nich je právě Martina. Sleduj Martiny příběh a přesvědč se i Ty, že věk není pro běh limitujícím faktorem.Další příspěvky