Běžecká příprava

31. 10. 2019 – Aktuality

Stejně jako minulý rok jsme pro Tebe připravili kurzy Běžecká příprava v tělocvičně a Vylaď si běžeckou formu: Kondiční cvičení v tělocvičně.

Proč jsme vůbec zařadili tento typ tréninku? Co Ti přinese?

Jeden z důvodů je ten, že se už brzy stmívá. A my tak opouštíme své běžecké návyky, které jsme během dosavadního běhání získali. Často se stane, že po práci bychom si chtěly jít zaběhat, ale je už taková tma, že se některým z nás najednou přestane chtít. A právě pro vás jsme se rozhodli zařadit mezi klasické tréninky i tréninky v tělocvičně. Tyto tréninky Tě připraví na to, abys po zimě mohla vyběhnout ven zase v plné síle a nevypadla z rytmu. Pomohou Ti především tak, že nevyřadíš běh ze svého života a neztratíš svůj návyk.

I díky loňskému úspěchu jsme letos zařadily tyto dva typy tréninků:

Běžecká příprava v tělocvičně:

Co přesně Ti kurz přinese? Budeš získávat kondici, naučíš se správnou techniku, posílíš svaly, a to především hravě a zdravě. Takže to pro tebe nebude nuda. Bude se ladit technika, získáš správné běžecké návyky a na jaře zase vyběhneš v plné síle. Tento typ tréninku se hodí především pro začínající běžkyně, které mají za cíl uběhnout 5 km.

Vylaď si běžeckou formu: Kondiční cvičení v tělocvičně:

Speciální kurz, jehož cílem je posílit tělo tak, aby se nám nejen lépe běhalo, a abychom byly celkově v životě silnější. Využijeme vlastní váhu těla a umocníme ji také i různými pomůckami.

Proč je pro běžce dobré posilovat?

Běh není jen o správné technice došlapu, ale také o správném držení těla a celkové kondici. A právě se správným držením těla nám pomůže střed těla. Právě na něj se budeme v kurzu hodně zaměřovat. Silný střed těla není důležitý pouze při běhání, ale potřebujeme ho při běžném životě. Dokážeme tak předejít například bolavým zádům nebo některým zraněním.

Pokud se Ti teď nechce běhat venku, kvůli večerní tmě, která některé z nás vadit, ale nechceš vypadnout z tempa, přihlaš se na jeden z adventních kurzů právě v tělocvičně.

ČERNÝ MOST: Vylaď si běžeckou formu: Kondiční cvičení v tělocvičně

DUŠNÍ - STARÉ MĚSTO: Běžecká příprava v tělocvičně se Šárkou

MODŘANY: Vylaď si běžeckou formu: Kondiční cvičení v tělocvičně s Míšou

Dokonce pro Tebe máme úplnou NOVINKU, na kterou se můžeš podívat tady:

DIVOKÁ ŠÁRKA - FTVS: Funkční běžecký trénink na kryté dráze s MichalemDalší příspěvky