Běháme a nakupujeme pro Helenku Hegenbartovou

31. 10. 2019 – Aktuality, Pro média

Během prosince uspořádáme v Jdu běhat dvě pěkné akce.

Jeden je Předvánoční bazárek (v neděli 1.12.) a druhou akcí jsou Sváteční výběhy (28. a 31.12.), všechny budou v Praze v Sochařské 8. Výtěžkem z obou akcí podpoříme Helenku Hegenbartovou. Přečtěte si teď něco o ní.

Heli se narodila jako zdravé miminko. Měla cévní útvar na hlavičce a rodičům bylo doporučeno útvar odstranit. A tak se i stalo. Helenka ale neměla při operaci štěstí a při záchraně jejího života došlo k velkému krvácení a poškození mozku. Heli je teď už 17 let a váží 75 kilo, je autistka s hlubokou retardací a s mentální úrovní kolem 8mi měsíců, vůbec nemluví, je na plenách, nenají se, neoblékne se, stále dělá nečekané lumpárny. Je to veselá a šťastná holčička, která je moc ráda na světě. Dává kolem sebe mnoho úsměvů a energie.

Rozhodli jsme se pomoci právě této rodině, protože na téměř dospělé děti se může někdy, na rozdíl od malých dětí, zapomínat. Péče o ně věkem plnoletosti ale nekončí.

Podívejte se na video o Helence:

Aby mohla paní Hegenbartová pracovat, starat se o mladší dceru a žít život, který není jen „na Bohnice“, potřebuje sehnat a zaplatit pro Helenku asistenci. Asistence i hygienické potřeby stojí rodinu minimálně třicet tisíc korun měsíčně, stát přispívá třináct tisíc. Zbytek musí maminka každý měsíc sehnat z jiných zdrojů.

Maminka Zdeňka je fakt sympatická, pozitivní ženská, která má velmi ráda sport, dělala léta fitness trenérku. Když má pro Helenku zajištěné hlídání, věnuje se terapeutickým masážím.

Takže finance pomohou nejen Helence, ale i její skvělé a obdivuhodné mamince.

Jak využije námi vybrané finance? Nakoupí hygienické potřeby a zajistí asistenty. I pro ně je práce s Helenkou velká zkušenost, kterou pak uplatní i při asistenci dalším hendikepovaným dětem i dospělým.


U Předvánočního bazárku půjde pro Helenku od prodávajících polovina výtěžku z prodeje. U vánočních výběhů půjde o dobrovolné vstupné na výběh, takže darovaná částka bude na každém z nás.

Odeslání vybraných financí proběhne na transparentní bankovní účet Adventního spolku, z.s. pod záštitou Babety Schneiderové z Adventního běhání, který je přepošle rodině.


Zdroje a více informací jsou tady: https://adventnibehani.cz/index.php/adventaci-pomahaji/helenka/ a tady https://www.respekt.cz/deti-uplnku/deti-uplnku-helenka-se-spali-pokazde

Pokud byste rádi rodinu podpořili finančně napřímo a nebudete na bazárku nebo výbězích, udělejte to prosím kdykoliv na tento transparentní účet, na který se můžete podívat tady. Je veden na jméno Ladislav Tajovský, číslo účtu 2500320384 / 2010 (Fio banka). Informace k účtu jsou tady: http://www.euthanasia.cz/index.php/pomahameDalší příspěvky