ANIMAL FLOW: NAUČ SE POHYB ŠELMY. OD 12.4. NA LETNÉ

23. 02. 2022 – Aktuality, Pro média

Už jsi slyšela o "Animal Flow"? Jedná se o přirozené pohyby napodobující zvířata. Šelma, medvěd, opice, škorpion a spousta dalších. Žádné činky, ale čirá inspirace z přírody.


Co tě na Animal Flow bude bavit? Hravost, pestrost a nové zkušenosti.


Co ti Animal Flow přinese? Stabilitu, mobilitu, vnímání svého těla, a navíc i zdravou kompenzaci běhu nebo jiného sportu. Šetrně, protože pracujeme jen s vlastní vahou.


Pro koho? Pro úplné začátečnice, a to i pro začátečnice ve cvičení i běhu. Kurz tě bude bavit i pokud už běháš a chceš si zpestřit jaro o další zábavný pohyb.


Kdo tě povede? Povede tě super trenér Adam, který má nejen spoustu energie, ale i zkušeností a pochopení pro nováčky. Seznam se s ním TADY a o jeho životní cestě si přečti níže.


Co bude náplní kurzu? Naučíš se rozcvičení s důrazem na zápěstí, aktivovat střed těla, základní lokomoce (pohyby v prostoru) a také jednotlivé “animal” prvky, ze kterých se časem naučíš tvořit sestavy - animal flows. Pokud bychom šli víc do hloubky, tento typ pohybu je skvělý i pro práci naší hlavy, protože jej provádíme ve všech třech rovinách, narozdíl od pohybů, které zapojují pouze roviny dvě (běh, dřep, klik atd).


Mrkni na video pohybů, ke kterým budeme postupně směřovat: TADY. Že je Animal Flow skvělé i pro běžkyně, dokazuje Marcela Joglová v tomhle parádním videu (link vede na storíčko na instagramu): TADY.


O trenérovi Adamovi: Adam studuje magistra na FTVS, je hráč basketu a Animal Flow se věnuje jako jeden vůbec z prvních lektorů v Praze. V roce 2020 absolvoval certifikované mezinárodní školení a od té doby už získal zkušenosti s celou řadou těch, kteří se AF teprve učí. Chceš se o Adamovi i o Animal Flow dozvědět víc? Přečti si pěkný rozhovor TADY.


Proč Animal Flow právě v Jdu běhat? Protože je to zábavné cvičení, které funguje jako skvělý “kompenzační” pohyb pro běžkyně. A zároveň je Animal Flow parádní, i když zrovna neběháš. V Jdu běhat věříme v pestrost pohybu. Proto se ani na běžeckých kurzech nevěnujeme jen jednotvárnému výklusu. Rádi bychom teď možnost zažít pestrost Animal Flow nabídli všem.


Praktické záležitosti: V úterní večery se budeme potkávat přímo venku v Letenských sadech. Trochu si ušpiníš ruce a kolena, ale to ke světu zvířat přeci patří! Stačí si vzít oblečení, které se může trochu ušpinit. Také na nás bude trochu venku vidět. Bohatě nám to vynahradí cvičení pod širým nebem a sluncem! V případě výraznějšího deště se tento Animal Flow kurz vždy o týden posouvá, jarní duhové spršky nám ale vadit nebudou. Přihlaš se TADY).

Co je fér dopředu zmínit: Protože Adam je v podstatě jediný (nám známý) certifikovaný lektor Animal Flow v Praze, může jeho neplánovaná indispozice typu karanténa nebo nemoc, zamíchat kartami. V tomto případě se kurz bude o týden nebo týdny posouvat. Prosíme, abys s touto variantou počítala. Tento případný posun není důvodem pro kompenzaci.

Už se nemůžeme dočkat této novinky!Další příspěvky